|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Солзи радосници
21.8.2009 10:02:23   
profesorica
Сабајле кога прочитав што ми пишале Јулие и Рингераја во приватни пораки ми навреа солзи радосници.Баш ми беше мило.А инаку многу сум емотивна и често така ми се случува.Колку сте вие емотивни и колку често ви течат солзи радосници за други работи освен кога го гледате вашето најмило?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Солзи радосници
21.8.2009 10:05:34   
mami
откако се породив- многууу. Порано не толку, ама после породувањето се расплакувам за се и сешто. Еве кога се породи Наташа5 и Анушка и Елена и кога ја видов пораката од Цацко дека се олеснила..абе знаете како сум си плачела. Од што ми е мило..ене вчера си ја видов братучетка ми од Швајцарија која ја немам видено скоро година дена..како убаво си се расплакавме и двете

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Солзи радосници
21.8.2009 10:06:33   
profesorica
Да и јас откако забременив ептен си плачам за убави работи а кога има неубави тогаш се дерам и замарам и на крај почнувам хистерично да плачам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Солзи радосници
21.8.2009 10:53:15   
mis.
Најубавите солзи радосници ги почуствувам откако го родив Стефан и додека лежев на боксот цело време си плчев од радост.Дури сестрите дојдоа да ме прашат зошто плачам па викаа бебето плаче и мајката плачеuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Солзи радосници
21.8.2009 11:09:41   
mami
а јас си плачев цело време во болница..ке го погледнам Лука до мене и си плачам, незнам не ми се веруваше дека е мое

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Солзи радосници
21.8.2009 12:33:23   
Adrijana
Mene mi doagaat solzi i stomakot koga ke si go vidam, i za site sto se porodile, ili eve pred nedela dena doznav deka mojata omilena nina (inaku generaciski sme 2 godini razlika, ama nina mi e:)), so koja epten mnogu ziveeme i si ja sakam, doznav deka ostanala bremena pak.( Ima since 3 godini).pa jas ne mozev da zboruvam tolku mi bese merak sto se smeev i solzi mi tecea postojano.Taka epten sum emotivna i se sozivuvam so site.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Солзи радосници
28.8.2009 17:07:26   
Natasha5
Jas si sum placka za se i sesto,posebno za ubavi raboti.Koga se porodiv ne mozev da se smiram od placenje,koj i da mi se javese da mi cestita jas placev ama normalno od rados.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Солзи радосници
28.8.2009 17:23:28   
cevlice
Е, јас па си мислам поголема плачка од мене на светов нема.
Мислам дури и се прашувам што ми се случува мене., како утре кога ке породам ке го гледам
моето дете ваква толку сум емотивна чудо


(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Солзи радосници
28.8.2009 18:46:29   
Tanja K.
I jas sum mnogu golema placka za se i sesto.Otkako se porodiv,posle den-dva,si go sonuvav tatko mi kako mi cestital za Eva.I vo son placev so solzi,se razbudiv celata vo solzi,mm sa izvadi od pamet koga me vide takva.Veruvajte nemozev da mu kazam zosto placam,bidejki mi se odzede glasot od lipanje.Celiot den mi bese so taa misla ,pa si velam kolku moze eden son da bide realen.Eve sega pisuvam i si placam ,pa mm samo me kara ne se nerviraj ne placi tolku,misli za dvete deca i za mlekoto vo ovoj moment.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Солзи радосници
28.8.2009 21:21:50   
mimicka
И јас од кога го родив Илија се изнаплакав во болница а и дома првите денови толку бев возбудена и сите тие чуства на радост и среќа на заљубеност неможев да не плачам..... Ха ха ха сеуште ме држат тие чуства па си плачам уште  дури и во моментов... 

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Солзи радосници
28.8.2009 21:26:17   
denicka
epa da znaete vo momentov me rasplakavte site vie so vasite ubavi prikazni i si zamisluvam jas koga ke ostanam trudna kako ke mi bide. ve sakam site i ve user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
denot mi e za guskanje user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Солзи радосници
28.8.2009 21:30:38   
mimicka
Еве ти гушки од нас Деничка user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image набргу ќе го почуствуваш тоа user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Солзи радосници
17.2.2012 11:24:47   
vezilka RR
Порано плачев само од жал, а сега луѓе не знам што ми стана станав ептен плачка, плчам и кога тажам и кога се радувам. Сум се фатила дури и некогаш како го гледам Никола како си игра и ќе ме облие некоја милина и ќе си пуштам некоја солзичка..

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Солзи радосници
13.4.2012 21:00:20   
kikicka
Прв пат осетив додека едно детенце мнг убаво ми се смееше и јас се смеев и плачев ,исто и со внук ми додека го успивав тој се смее а јас плачам од радост ,а најмногу солзи радосници за мојата ЗЛАТИЦА кога ја родив .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Солзи радосници
13.4.2012 22:30:31   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Порано плачев само од жал, а сега луѓе не знам што ми стана станав ептен плачка, плчам и кога тажам и кога се радувам. Сум се фатила дури и некогаш како го гледам Никола како си игра и ќе ме облие некоја милина и ќе си пуштам некоја солзичка..


Ова изгледа Лисичкиот воздух е виновен user posted image Исто како јас да сум пишувала.
Кога го родив Филип не плачев од радост. Нормално дека се радував, ама не плачев. Вака честопати ми се случува кога ќе направи Филип некоја работа и кога се гордеам јас како мајка, ми се насолзуваат очите. И кога ќе ми рече „Мамичке, сакам гушкам“. И јас се топам и си пуштам солзи радосници...
И многу често кога ги гледам со татко му како се гушкаат. Не знам зошто тоа ме трогнува толку за да си заплачам. Лигла user posted image А не сум таква по природа!


< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 13.4.2012 22:31:21 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Солзи радосници
13.4.2012 23:18:41   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Порано плачев само од жал, а сега луѓе не знам што ми стана станав ептен плачка, плчам и кога тажам и кога се радувам. Сум се фатила дури и некогаш како го гледам Никола како си игра и ќе ме облие некоја милина и ќе си пуштам некоја солзичка..


Леле и јас сум истата, кога че направи нешто ново а најмногу кога си викам добро кога порасна тоа бебуле кое сакаше само во раце а сега не можам да го фатам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Солзи радосници
30.11.2012 22:02:05   
zzaa
ja po priroda sum golema placka placam za se i sesto placev koga pravev svadba koga dojdoa po mene ,koga ostanav bremena si placev sekoj den koga se rodi eva i taka nostop si placamuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Солзи радосници
5.6.2014 16:13:39   
Defne90 RR
Мноооогу голема емотивка и плачка,едноставно другите ми се чудат како од радост можам да заплачам.Некои луѓе едноставно сметаа дека се плаче само кога се тагува.Не е така.Плачев и јас исто кога ме земаа невеста,плачев кога ми се родија децата,плачев кога им се родија деца на моите другарки,плачам значи за секоја радосна вест.Секогаш значи солзи ми навираат во очи.Плачам кога ќе прочитам некој среќен крај на некоја книга или на некој филм. Очите секогаш ми се насолзуваат во такви моменти.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Солзи радосници
26.11.2014 15:26:07   
caciana
Sum placela od radost mnogu pati. Najmnogu placev koga razbrav deka sestra mi e bremena , i koga se porodi ( za dvete deca znaci ) isto taka i za snaami (koga ostana trudna i koga se porodi) . Inaku sekogas koga ke razberam nekoja ubava vest za moj bliski licnosti si pustam nekoja solza. user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Солзи радосници
30.11.2014 13:25:33   
scared RR
Најголема плачка сум , плачам за се и сешто user posted image а многу пати и солзи радосници имало, особено кога ќе гледам некој филм, па како се соживувам со нив тоа чудо user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 20
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?