|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото: Бебето на принцот Хари и Меган Маркл

Редакција Рингераја, 9.5.2019
Меган Маркл и принцот Хари го претставија новороденото синче пред светот
Клучни зборови:

image
/11


Меган Маркл се породи пред два дена, а денес заедно со принцот Хари го претставија пред светот нивното новородено синче.

Среќниот кралски пар позираше со бебенцето во замокот Виндзор пред неколку новинарски екипи.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

Британскиот принц беше присутен на породувањето на Меган. Бебенцето се родило тешко 3,3 килограми.

Ова е прво дете на Меган и Хари, кои стапија во брак во мај минатата година.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Како да го намалите јадежот по убод од инс...
Ве касна инсект. Најверојатно ве нападнал комарeц. Тоа можеби и не би било потребно да се спомнува доколку не се појавеш...
5
Бебето родено со пола килограм си отиде дома
Мајката која добила породилни болки во 22 недела од бременоста, конечно може да се радува откако нејзиниот син ја доби о...
5
Тамара Тодевска се породи
Тамара Тодевска се породи. 33-годишната пејачка вчера го роди своето второ дете, а среќната вест ја сподели на социјални...
5
Готвач за бебе
Кашички од зеленчук од 6 – 8 месеци
4
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?