|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
vezilka RR
Не можам веќе..сакам на одмоооор!! (17.7.)


Отварам нова дискусија Градинките не чинат, или родителите сме за нигде? (6.10.)
Отварам нова дискусија Хернија (кила) (2.12.)
Отварам нова дискусија Што кога мајката не го сака детето? (30.9.)
Отварам нова дискусија Што ако се сомневате дека бебиситерката се однесува несоодветно додека го чува вашето дете? (10.9.)
Отварам нова дискусија После разводот!! (16.7.)
Предлагам да го прочиташ записот во дневникот Кога сакаш да го победиш Марфи...... (8.7.)
Отварам нова дискусија Контрацептиви заради одложување на циклус (8.7.)
Отварам нова дискусија Кога сте „скар, скар“ со сопругот.. (2.7.)
Отварам нова дискусија „Без два кондома, не излагај од дома!“ (23.6.)
Отварам нова дискусија Игри за на отворено (23.6.)
Корисник Dilina и јас станавме пријателиi (15.6.)
Корисник lukajana RR и јас станавме пријателиi (15.6.)
Отварам нова дискусија Дископатија (18.2.)
Отварам нова дискусија Книга која не можев да ја дочитам (12.2.)
Отварам нова дискусија Не сака да пие течности! (12.2.)
Отварам нова дискусија Вечна љубов кон едно битие..мит или вистина? (11.2.)
Отварам нова дискусија Што најбрзо ви снемува од кујна? (22.11.)
Отварам нова дискусија Тапацирање на мебел (30.10.)
Отварам нова дискусија Униформи во училиштата (11.9.)
Отварам нова дискусија Новата Кембриџ програма, подобра од предходната, или не? (10.9.)

Прикажи ги наредните 10 записи
Имам 20 пријатели
Користиш пребарувач?
Пријатели
Мојот последен албум
Знам дека ве удавив, ама ширам феминистичка идеологија :)
   
34
5
Мојот последен дневник
Имам дом, немам дома, е работава. Дом е место каде живееш, дома е место каде сакаш да се скриеш од надвор. Да се одмориш, да се собереш и пак да се распостелиш со твоите. Дома е место каде никој не ти гази по нерви, каде си свој и не мораш да си играш маскембал. Си ја сакам домата, сакам повторно да живеам дома. Преку глава ми е од тактизирање, мерење и премерување, надмудрување и намалување штети. Мислам дека немам повеќе сила да се правам наудрена, дека домот е дома. При крај сум..

0
6