|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Тапацирање на мебел
30.10.2014 13:25:23   
vezilka RR
Сакам да ја тапацирам гарнитурата во дневна. Не ми е дотраена за да ја сменам, ама некако излитена ми се чини. Дали имате искуство со тапацирање на мебел, дали е исплатливо? И ве молам за препораки на мајстои за тапацирање, хихи. И за материјали..

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Тапацирање на мебел
30.10.2014 13:36:04   
mamita83
Mateks ima golem izbor na stof za mebel po ok cena, na drugi mesta kaj sto gledav ili mi bese preskap, ili ne mi se dopagase(Bit pazar) ili nesakaa da mi prodadat (Casa italia a imaat ubav izbor). I jas sum vo plan da tapaciram, pa i mene me interesira kade vo skopjevo ima profi tapetar

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Тапацирање на мебел
30.10.2014 14:20:15   
Melanija RR
Ние сега на седмосед менувавме федери и сунгер плус рака 3.000.Незнам дали е исплатливо за тапацирањеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mamita83)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Тапацирање на мебел
2.11.2014 11:38:58   
mamicki
Isplatlivo e. Okolu 40 % e poevtino da reparirash, otkolku da kupish nov sedmosed, a dobivash isto- nova garnitura ( zboruvam za celosna reparacija).

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Тапацирање на мебел
5.11.2014 18:50:04   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Ние сега на седмосед менувавме федери и сунгер плус рака 3.000.Незнам дали е исплатливо за тапацирањеuser posted image


Ние кога сакавме да го претапацираме седмоседот ни бараа 20000 user posted image мн ефтино 3000 па и федери и штоф и сунѓер? Или посебно купувавте а раб рака само 3000?

Ние имаме нова аголна гарнитура со фотеља ама се мислам да ја ставиме у оглас. Бела е со фотеља со некој црн детаљ ама тврда ми е и ладна, строго делува. За претапацирање не се одлучивме со оглед дека повеќе ни се исплатешпе да купиме нова...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Тапацирање на мебел
5.11.2014 21:21:53   
Melanija RR
Не не за претапација ,само за федери ,сунгер и за рака 3илјади ,а кој знае колку е материјал,рака и тапацир user posted image Викаш 20илјади,па два ќе си купиш

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 5.11.2014 21:22:50 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Тапацирање на мебел
22.10.2016 17:50:38   
Plavooka123
Dali Seuste postoi toa mesto kaDE Sto ste go menuvale sungerot, sakam I jas na agolna garnitura da menuvam federi I sunger

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?