|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Клуб на мали членови во библиотека
17.6.2013 17:16:23   
niki
Temava ja otvaram za prvo i pred se da vi se pofalam deka kerka mi e od denes clen vo biblioteka.
Minatata godina a i ovaa so skoloto ja poset_ija lokalnata biblioteka i postojano mi zboruvase za toa, i imav veteno deka ke se zaclenime i denes go ostvarivme i toa. Mnogu bese radosna, a voedno i jas, sama si odbra dve knigi, se ispofali na tatko i ednata kniga veke ja procitavme.
Clenstvoto vo nasava biblioteka e besplatno, dobivme clenska karta, moze da se pozajmat maksimum 2 knigi koi moze da se zadrzat najmnogu 2 nedeli.
E sega temava, ja osmisliv taka da osven sto ke prijavime deka sme gi zaclenile decata vo biblioteka vo idnina da si preporacuvame knigi i avtori sto gi procitale nasive deca i kratok opis sto im se dopadnalo, za da mozeme da im pomogneme vo izborot na kniga sto bi ja citale...

Nie nasata avantura ja zapocnavme so Malata sirena od Hans Kristijan Andersen, ne deka ne sme ja citale, ja imame doma na srpski, no ajde i na grcki da sme ja procitaleuser posted image
Vtorata kniga ne e za citanje tuku ima idei za igra se vika Pravam od kopcinja od germanska avtorka Sabine Lohf, ovaa kniga ja pozajmi za da ukrade idei za pravenje razni proekti, denes pravese nekoja meta so poeni koja stoi na pod a celta se pogoduva so frlanje kopcinja.....

Pa taka povelete zaclenetese vo nasiov klub na mali citateli
clenstvoto e besplatnouser posted image


< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 17.6.2013 20:34:31 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Клуб на мали членови во библиотека
17.6.2013 20:39:15   
deluxe
user posted image user posted image Честитки за малата читателкаuser posted image
Супер ти е идеата Ники за клубот на мали читатели,еве и јас тука ќе се пријавам А.е зачленета веќе 1год. во градската библиотека кај нас ,ние уплативме 150ден.и членството ни важи една година. Ние се зачленивме бидејќи ни требаа лектирите за на училиште ,и земавме книги за второ одд. е сега летово може некое време да се позабавуваме со слободен избор(енциклопедии сака) а потоа повторно се враќаме на лектирите за трето одд.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Клуб на мали членови во библиотека
17.6.2013 23:48:55   
vezilka RR
Навистина јас во библиотека немам отидено одамна и немам претстава како стојат со детска литература. А баш би било интересено да се чуе што имаат, па ако има некој инфо нека каже.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Клуб на мали членови во библиотека
18.6.2013 6:59:34   
bucko mal
Na ovaa tema moram da go pofalam detevo moe.Mnogu saka da cita,zaclenet e vo biblioteka.inaku I kaj nas se besplatni bibliotekite.
Zasega odbira nekoi polesni(detski)knigi,zashto seushte kompletno ne go razbira angliskiov jazik.
Isto I jas gi citam tie knigi zash mi se polesni,se ne razbiram ama vazno gledam, pa neshto ke mi vleze vo glavauser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Клуб на мали членови во библиотека
18.6.2013 9:37:44   
Yummy Mammy
Moive deca se uste ne se clenovi na biblioteka zatoa sto se mnogu mali (4,5 i 1,5 god). No, mnogu me raduva sto sakaat knigi. Golemava uste ne znae da cita sama, no sabajle koga ke stane prva namesto da gleda crtani na tv, ona si zima knigi vo krevet i si gi raskazuva slikite. Malovo ja gleda i ona isto se preprava deka na bebinjata im cita nesto. Mnogu mi e milo zatoa sto i jas sum golem citatel. user posted image

< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 18.6.2013 9:38:30 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Клуб на мали членови во библиотека
28.6.2013 10:18:44   
niki
bevme da gi vratime knigite
odbravme ovojpat od grcki avtorki
ednata se vika Leto od Evgenija Fakinu, a drugata Umislenata Trendafilka od Hrisa Dimulidu
na pat za doma si ja listase Leto i bidejki e knizule za deca na vozrast do 3 godini so kratki tekstovi uspea bukva po bukva, zbor po zbor da si procita nekolku stranici samauser posted image mnogu ne izraduva

ajde kazete nekoi naslovi da barame sledniot pat koga ke odime

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 6
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?