|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Бремени сте: 36 недели


Зошто на стомакот немате прозорец? Би погледнале внатре да видиме што прави бебето.

Просечна тежина на фетусот е 2,7 килограми. Бебето е веќе долго околу 45 см. Во овој период повеќето од плодовите малку се спуштаат, па на идната мајка и се олеснува дишењето, но тоа воедно значи дека почесто ќе оди во WC, бидејќи ќе ја притиска бешиката.

Мама во 36. недела


Честитаме, дојдовте до последниот месец. Уште трчање до целта и крај. Бебето ќе дојде на свет. <
Повеќе


Плод во 36. недела


Иако ви се чини неверојатно, плодот и понатаму расте. Неговата просечна тежина е 2,7 килограми, а долго е околу 45 см. <
Повеќе


Тато во 36. недела


Породилното отсуство почна. Тоа никако не значи дека сега идната мајка е ваша куќна помошничка и дека по цел ден ќе се грижи за вас да ви биде пријатно, ќе готви, ќе пере, пегла... Таа секако дека ќе го работи тоа, но вие бидете љубезни и покажете и дека ја сакате, бидејќи во овие последни недели то...
Повеќе


Мали слатки тајни


Одењето на забар не е баш интересно, но е препорачливо. Бременоста предизвикува омекнување на непцата кои стануваат подложни на воспаленија. Одењето на забар во бременоста и не е така страшно, бидејќи се работи за превентивен преглед (стоматологот ќе ви објасни дека многу третмани не можат да се прават за време на бременоста поради внесување на лекови во телото. За инекции против болки се одлучува посебно, бидејќи може и подобро е мајката да не трпи болка. Бидејќи храбро ги поднесовте чепкањето во устата и бушењето на забите, заслужувате награда. Веќе подолго сакате нов парфем, зар не?

Слична содржина


Претходна недела: 35. недела
Следна недела: 37. неделаСлични артикли:
Велигден – најубавиот христијански празникАнкета

iminja
lidiicka28

koe e poubavo

anastasija (31%)

ksenija (8%)

antonija (17%)

lena (10%)

matea (23%)

magdalena (12%)


Број на сите гласови: 240

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!