|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Неуспешна бременост
9.12.2015 11:16:08   
Melanija RR
Од разни причини и во разни недели од бременоста се случувате неуспешни бремености. Рани спонтани, губење на бебе во тек на бременост, смрт по раѓање ....user posted image

Кои се причини доведуваат до губење на плодот / бебето? За некои постои тема ,но сепак во ваква болна тема ќе се најде слична совет плус. И секако подршка за да се избори со тие тешки денови user posted image



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Неуспешна бременост
9.12.2015 11:17:59   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mary GP

angelce mn e tesko ova so ke go kazam kaj mene veke ne mozese da drzi serklazot bebeto pocna da rasti i da nema mesto kako sto mi kaza doktorot pocna i da pritiska imav i bolki. Vcera morase da go pukni vodejnakot za da se porodam za zal ne uspeav da go donosam. Ti posakuvam ti da uspees da imas pogolema sreka od mene. Da si go rodis slatkoto bebence.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mary GP
pred toj den bev posto imav krvarejne, no rece deka nema nisto deka konecot drzi koga si dojdov doma vejke prekina krvarejneto, samo pocna nekako po malku da me boli stomakot ama pomisliv ajde mozi e od pregledot. Sabajleto vo 3 saatot se razbudiv nemozev da spijam imav mnogu bolki se prevrtuvav znaci nemozev da spijam. Od koga se razdeni se javiv vo bolnica mi rekoja da pojdam,pojdov mu kazav na d-r Tase me vide i rece deka ke go isfrlam. Mi vika ima eden konec drzi ama ke go isfrlis pritiska kako rasti i nemozela da se siri matkata ke eksplodira i deka jas ke se zatrujam. Rece mora da te porodime i taka bidna. Rece drugiot pat ke ostanam bremena po priroden pat, posto ova bese so in vitro i da pojdam uste vo 1-2 mesec da mi napravat serklaz i deka ke se iznosi do kraj. Mn e tesko, bolno i strasno nemozam da se pomiram so to, se izvinuva za dolgiot post ama sakav da raskazam se zosto bilo koj i da e treba sam da si bara da mu go merat grloto na matkata mene doktorot nikogas ne mi izmeri i ne mi kaza.

ИЗВОРНА ПОРАКА: angelce moe
Mary A dalı od pocetok odese kaj Tase
İnace tolku ubo te razbiram, jas imam edno predvremeno angelce 1 mesec se borese vo inkubator i pocina, nema nisto potesko ali toa e morame da prodolzime so zivotot, se nadevam pobrgu ke ostanis trudna i se ke e vo red. Toa ke e najgolema uteha za tebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina
Marygp zal mi e dusickeee zasto bozee zastooo ni se slucuva ovaa na nas so ivf

ИЗВОРНА ПОРАКА: angelce moe
Ne e samo na vas so ifv kapina,jas prirodno sum pa 3 bebusi izgubiv

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Na mene dr tase mi ja postavi pravata dijagnoza megutoa za eden doktor da iskluci mob i da e nedostapen na bremena zena koja krvari e nedopustlivo

ИЗВОРНА ПОРАКА: angelce moe
Mnogumina go kazuvaat istoto, i ponekogas deka e nervozen i ne objasnuva mnogu 😮

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina
Da za zal taka e

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mary GP
да Ангелче од почеток одев кај др. Таше тој ми го праеше ин витрото
i da mnogu e nekako kako nezainteresiran nis ne mi napraj ni brisevi ni krvna grupa, koga pojdov vo 4ipol mesec mi vika naprajvme brisevi ne mu vikam, aaeee vika kako be nee. Za krvnata grupa mi vika naprajvme ne mu vikam, kako ne be vika brzo da ti zemat krv

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mary GP
I go preprasav kako treba da stavam vaginalno eden gel pocna da vika so ne e jasno vaka i vaka ke prajs se derese ko budala. Ne me voodusevi kako doktor da ti objasni se da ti kazi, mene sepak mi bese prv pat normalno e da neznam nesto. Ednas mi vika vo red e se zemaja terapijata taja e, jas stojam uste da mi objasni nes da kazi od so mi e iscedokot sto go imav i tolku mi vika, mu vikam aaa drugooo... aa vika i ova ke go zemis ako ne re4ev taka nemase ni da mi go daj to. Ama nema sto da se pravi sepak ke mora pak da odime.

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina
zasto moras pak da odis kaj nego smeni go jas sto napraviv za narednoto ivf si otidov kaj dr lazarevski iako zavrsi so biohemiska bremenost barem e daleku po kulturen kako covek od tase i e dostapen non stop za mene koga i da mi treba

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mary GP

nemozam Kapina, jas sum od pp i daleku mi e odejneto sk nekogas mozi ke treba i sekoj den ili sekoj vtor den ovde mi e blisku mozam koga i da ima nekakov problem da pojdam za pola saat zaradi to. Neznam dali mozam da odam isto vo plodnost samo kaj drug doktor, drugite mi izgledaat kako daleku poinakvi od Tase nz sto ke bidi ednas da se nadevame deka ke ostanam bremena kako so rece doktorov.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mary GP
A ti kaj dr. Lazarevski pravese inf ili...

ИЗВОРНА ПОРАКА: angelce moe
mary mi ja preporacaa mene i dr kristinka vo plodnost. jas nemam moe licno iskustvo no drugar ki moi imaat. inace da Tase trebase da ti izmeri serviks vo 12ta Nedela malku e i nezgoden

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina
Da kaj lazarevski i ne go menuvam doktorot za nisto jas sum od strumica pa se snaogam odam so taksi neznam za drugite doktori oti ne me interesira za nikoj od niv ne razmisluvam lazarevski da go smenam a najmalku za nekoj od plodnost jas sum duri i blokirana od niv na fb stranata od strav da ne pisam sto mi napravi doktorot na mene

ИЗВОРНА ПОРАКА: angelce moe
lazarevski vo plodnost e karina? a sto e tvoeto iskustvo?

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mary GP
Da za d-rka Kristinka i jas imam slusnato deka e dobra kaj nea mi re4e Tase da zakazam za 4D za v4era mi bese ama za zal ne docekav. A Tase trebase da mi izmeri ama ni mene ne mi e jasno zosto to ne go napraj i da vidi ili da kazi deka nesto ne e vo red nz stvarno zosto

ИЗВОРНА ПОРАКА: angelce moe
sepak jas vikam Mary ako ima vek ke ima i lek, toa dete bilo angelce taka prifati i pomirise inace mnogu e tesko... Se ke se sredi veke i ti Znajs ns so treba da pripapis vo sledna bremenost.
Ke cekam dobri vezti Obavezno da mi pisis

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mary GP
Fala ti mnogu Angelce, dovolno mi e sto ima ova so nekoj da go spodelam i da mi kazi svoe mislejne, ne mu posakuvam na nikoj vakvo nesto ama ova e gospodova rabota nemozime nisto da smenime sepak toj sto pominal niz to znae.

ИЗВОРНА ПОРАКА: angelce moe
4 bremenosti imav do sega, doziveav sekakov slucaj. Na ova vo stomakot se nadevam, Gospod e golem. gospod so olku neka ti gi ostajt makite. da Znajs deka mnogu ubo te razbiram i toa e sesto mozam da pram, ama ko ce imat bolka covek mnogu mu znacit da ima nekoj koj ja razbira

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mary GP
Tocno taka, mozam da zamislam niz so se imas i ti pominato Daj boze da te usreki ovoj pat. Velat koga ednas ke ostanis bremena ke ostanis pak, Ti imas i porano praveno serklaz ke uspees veruvam vo to. Od srce ti posakuvam mn mn mn sreka

ИЗВОРНА ПОРАКА: angelce moe
Ke ostanis i ti pak bez sekiracija. Sum clen i vo nkeoi stranski forumi ,tuka nauciv dosta.serklazot ne e bas tolku ednostavno kako sto kazuvaat doktorite ovde. Morat mirovanje. Taka da sleden pat ke sme vo kontakt 😉

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina
Ne vo sistina e lazarevski jas kazav za plodnost ne me interesira ic se ispokarav jas so tase

ИЗВОРНА ПОРАКА: angelce moe
Sto bese pricinata kapina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mary GP
Angelce jas mn miruvav ednostavno nis dr ne praev osven so odev vo toalet nis ne rabotev nis apsolutno. Samo sega se plasam oddrugo, mazotmi prvo imase slabi spermatozoidi nz sto ke bidi so to a ne go prasav Tase za to nisto, Pred da pravime inf samo kaza deka ne e tolku los spermogramot.
A Kapina i mene me interesira sto bese pricinata za da se iskaras so Tase

ИЗВОРНА ПОРАКА: angelce moe
Mary kaj tebe e slucajot poinakov , neli vodenjakot ti bese spusten veke do vagina. Sepak e golem uspeh za rabotata vo toj moment. Ajde da ne mislime na ovie raboti sega zaradi toa sto ne vrsat nikakva rabota osven sto ke te iznasekiraat. Zdravje za slednata bremenost ke razgovarame podetalno😊

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina
Jas nesakam da go navredam doktorot javno znaci oti on mi pomogna da mi ja postavata pravata dijagnoza i ke ti pisam privatna poraka




_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?