|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
mommy_angels RR
ОЧЕКУВАЈ КОГА НАЈМАЛКУ ОЧЕКУВАШ (20.5.)

Среда, 10.2.2016

Зашто не знам како поинаку!10
   Денес немам каде,Земјата ми е мала,претесна,небото ми е високо ,а душата претешка.Денес сакам да стане утре,сега во моментов и никогаш да не се повтори.    Понекогаш ете така се лажам дека времето залечува,трагите бледеат и животот продолжува.Но,потоа доаѓа 10 ти февруари и се се руши.Спомените се тука,не отишле ни чекор подалеку од мене,сликите во глава навираат како да било вчера,срцето стега,бара излез,а солзите се врели,болат до срж. Каде е тоа проклето време да залечи?!? Физичката болка поминува,крвавите рани зараснуваат,но кога душата боли ,лекот не постои.Кога срцето крвари ,проклето боли,не поминува.Тука не постои ден,месец,година .Тука нема ни време ,ни лек.Тука сум само јас ,здробена од болка и пет години талог на душава. Мама ВЕ САКА,силно ве гушка,тука и сега,зашто немам каде.Зашто не знам како поинаку!


Кликни тука и напиши прва објава во својот дневник!
Единствени периоди од животот, незаборавни сеќавања! Сите пресвртници и важни случувања запиши ги во својот дневник. Сподели ги со Рингераја заедницата или заклучи ги само за себе.
Ако сакаш да објавиш свој коментар мораш да се најајавиш ili зачлениш на порталот.Нема коментари.


Кликни тука за да ги видиш другите јавни дневници!
Се смееме, плачеме и растеме заедно!