|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
sandriana RR
"Dum spiro, spero" (11.2.)

Вторник, 11.6.2013

Дај ми небо сила...00
Сила и трпение, мудрост и истрајност дај ми Небо.... Кој е вистинскиот пат да му помогнеш на оној кој те создал, а сега несвесно те повредува и ништи... Се ништи себе, и се околу себе - а нема моќ да си помогне, зошто не знае колку бол предизвикува кај своето чедо Како роденото чедо да му помогне на својот создател, без да го повреди, без да го оттуѓи од себе, без да го одроди - само да го заштити, и себе и него..? Дај ми Небо одговор, дај ми сила за денов, и мудрост за вистинска одлука....


Кликни тука и напиши прва објава во својот дневник!
Единствени периоди од животот, незаборавни сеќавања! Сите пресвртници и важни случувања запиши ги во својот дневник. Сподели ги со Рингераја заедницата или заклучи ги само за себе.
Ако сакаш да објавиш свој коментар мораш да се најајавиш ili зачлениш на порталот.Нема коментари.

Дневник -sandriana RR

  2013
11.06.Дрдорка
11.06.Дај ми небо сила...Кликни тука за да ги видиш другите јавни дневници!
Се смееме, плачеме и растеме заедно!