|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
AnnaMolly RR

Мојот профил е достапен само за одредена група на корисници.
Петок, 12.7.2013

Мојот прв запис во дневникот!04
Е, мила Рингераја, денес решив и јас да го направам мојот прв запис во дневникот! Денес ми е многу убав ден, ете без причина. Едноставно ми е топло на душава и цел ден сум насмеана. Всушност, знам зошто сум толку позитивна! Вчера го прославивме 70-тиот роденден на баба ми, жена која ја обожавам и душава би ја откорнала од градиве за неа. Коооолку убава атмосфера - вчера околу 11 часот со сестра ми и испративме цвеќе по брза пошта, изненадување број 1. Ми се јави липајќи и плачејќи од среќа. Попладнетео јас, маж ми, Филип, сестра ми, мајка ми и татко ми, тетка ми, тетин ми и братучетка ми (голема фамилија сме, де) бевме кај баба ми и дедо ми на гости. Изненадување број 2 - од нигде никаде се сокривме во спална и со други подароци и пеевме на баба ми Happy birthday! Солзи радосници на сите страни... Изненадување број 3 - мојата 8-годишна братучетка на баба и направила малечка тортичка, а како специјален подарок и даде 70 топчиња од тесто (кое го украла додека баба ми месела пита) со најмилата порака на светот: Мила бабо, знам дека овие топчиња не се убави како твоите, ама јас ги направив со многу љубов за тебе. Ова се 70 топчиња за твојот 70 роденден. Те сакам“. Јадење, пиење, смеење... Баба ми, јас и син ми. Баба, внука и правнук. Љубов! Мојата 8-годишна братучетка, тетка на Филип. Љубов! Толку од мојот прв запис во дневникот. Ќе има уште. Се додека има убави денови во мојот живот, ќе има и убави записи. Е добро, де, може и по некој не толку убав понекогаш :) Се читаме!


Кликни тука и напиши прва објава во својот дневник!
Единствени периоди од животот, незаборавни сеќавања! Сите пресвртници и важни случувања запиши ги во својот дневник. Сподели ги со Рингераја заедницата или заклучи ги само за себе.
Ако сакаш да објавиш свој коментар мораш да се најајавиш ili зачлениш на порталот.Нема коментари.


Кликни тука за да ги видиш другите јавни дневници!
Се смееме, плачеме и растеме заедно!