RE: Посебен прашок за алишта за бебе (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


mamicka77 -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (15.2.2012 13:50:05)

jas koristam duel bebe i sum prezadovolna em gi pere ubavo em ne se e isfrlila alergija  a omeknuvac ne stavam




Natuska85 -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (15.2.2012 16:46:36)

Јас од почеток перев со Бонукс,демек Ариел многу јак,ама после неколку месеци си се вратив пак на Ариел и немаме јавено до сега никаква реакција. Перам на бебешка програма(плавење два пати).




jana81 -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (15.2.2012 18:30:33)

duel obicen prasok vo kombinacija s Duel Baby Care omeknuvac, od prviot den i fala bogu nema reakcija a i zadovolna sum




Bethany -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (15.2.2012 19:16:19)

Од првиот ден со Ариел и омекнувач Орнел белиот. Неколку пати на почетокот плавев два пати, сега не.




Emanuelapp -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.2.2012 10:25:00)

Бонукс од старт и Семана омекнувач розев. Алиштата не бебето ги перам со нив од кога се роди и немал никаква реакција и не перам со некоја посебна програма.




Bububebe -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.2.2012 10:32:15)

Јас користам Duel Baby Sensitive, а омекнувач Duel Soft Lilac .Омекнувачот ми е многу убав,убаво мириса




Beatris -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.2.2012 10:37:20)

Јас сум сменила 100 прашаци од кога е родена, и Ариел, Персил сенситив течен, обичен, Бонукс што не... И со сите малтене исто, разлика мирис! Реакција кај [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] - никаква




Ikana -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.2.2012 12:51:15)

JAs od maka ja preshaltav od bonux na duel samo za edno perenje i nisto ne i se sluci srekja!




Cipi Ripi -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (15.10.2012 22:49:42)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јас од почеток перев со Бонукс,демек Ариел многу јак,ама после неколку месеци си се вратив пак на Ариел и немаме јавено до сега никаква реакција. Перам на бебешка програма(плавење два пати).

Натушка каква е таа бебешка програма?
Јас денес си се вратив на Ариел, прв пат му перам на [sm=duda.gif] Се надевам ќе нема никаква реакција на Д. Ќе видам од утре натаму.




Natuska85 -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.10.2012 0:21:44)

Од машината си е бебешката програма,има [sm=duda.gif] нацртано во делот каде треба да се уклучи [sm=smiley36.gif]. Мислам дека разликата е само во дуплото плавењето ништо друго.Сега веќе не перам на таа програма,пошто немам потреба од дупло плавење, а подолго време трае и повеќе енергија троши.




Cipi Ripi -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.10.2012 11:45:24)

Аха, ок. И јас ги плавам 2 пати, така што исто ќе му дојде.
А со Ариел переш сега?




majka na eva -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.10.2012 15:25:55)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јас од почеток перев со Бонукс,демек Ариел многу јак,ама после неколку месеци си се вратив пак на Ариел и немаме јавено до сега никаква реакција. Перам на бебешка програма(плавење два пати).

исто и јас ги уклучувам на опција baby care,и+плавење уште еднаш.а перам со ариел и користам омекнувач Ленор(розов)




Bilence2 -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.10.2012 18:23:00)

Jas go probav toj na DM za.bebinja, bez miris i bez boi e i super e da vi kazam. Pere ubavo flekite od alishtencata gi vadi i belite se vistina beli. Prethodno koristev persil sensitive i toj bese isto tolku dobar. Po malku stavam od omeknuvacot na chicco i sekogas ja pustam masinata na 60 stepeni so dopolnitelno plavenje. Sega bidejki i onaka e vrnezlivo ke pocnam da gi susham vo mashina, pa taka dopoonitelno ke bidat i sterilizirani, pa nema da moram se da peglam[sm=smiley36.gif]




Malecka23 -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.10.2012 19:20:23)

i ajs go koristev prasakot za DM za oblekata sto ja kupiv pred da se porodam.Sega koristam persil i omeknuvac felice.MAsinata ja pustam na 40stepeni na bebeski program a posle oblekata direkt u masina za susenja isto na bebeski na kraj ubavo omeknati isprani i ispeglani alistenca i mama odmorna[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.10.2012 22:03:23)

Користев Персил сензитив течен, ама последнива година цело време менувам. И ништо не му било. А не ни плавам двапати, никогаш тоа не сум го правела.




Kockicka -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.10.2012 22:08:20)

Ne plavam 2 pati od sekogas koristam prasok i omeknuvac kako za nas takov i za [sm=duda.gif] najcesto bonux i eve 10 polni meseci nisto ne ni se slucilo




Cipi Ripi -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.10.2012 22:08:36)

Анамоли, и од Ариел ништо не му беше?




kikicka -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.10.2012 22:15:25)

Kaj mene od Arielot se nafrli, deka pojak e.




Cipi Ripi -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (16.10.2012 22:21:29)

Ехх, се надевам нема да се нафрли. Јас прв пат му исправ вчера со Ариел ама сеуште ништо му немам облечено од тие перените пошто немав време да ги испеглам, го пазам цел ден над него сум пошто вакцина премавме денес.
Инаку до сега не сме имале никаква реакција, ама јас обавезно пеглам се што е на Д. Вечерва ќе ги испеглам перениве, па ќе ве известам утре ако има нешто. тенк ју ол!




moni teo -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (17.10.2012 15:36:00)

перам посебно да но ни пеглам ни внимавам на прашокот ни на омекнувачот само првата недела пеглав потоа не и ништо му нема излезено а имаме  9месеци




Cipi Ripi -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (18.10.2012 23:04:49)

Сега за сега, никаква реакција од Ариел.




majka na eva -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (19.10.2012 12:04:38)

и јас со ариел перам па нема никаква реакција,а мислам без разлика штое по јак прашокот кога се пеглаат алиштата на[sm=duda.gif]ништо не му е.




elenak -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.9.2013 15:38:31)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Да добро ме потесети ми рече течен детергент ама немам искуство ,предлог за кој детергент???
Ми спомна за Нила и незнам кој друг изумив.

Јас еднаш купив Мери мерино и многу ме бендиса. Сега планирам пак да купам и веќе со тоа да и ги перам нејзините алишта. Почнавме да купуваме потемни бои алишта за есенва и гледам избледува бојата од прашокот. 




Bethany -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.9.2013 19:43:42)

Никогаш до сега немам перено со течен детерџент, баш ми дадовте идеа да купам и пробам, за потемни бои алишта. Баш ќе земам. Благодарам. [sm=smiley1.gif]




Snowhite RR -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.9.2013 22:21:31)

Јас за темни алишта секогаш користам течен детергент и за нашите значи, зашто со прашакот ми обелуваа и почнав со течен и ништо од тогаш не ми обелило. Купувам течен за црни алишта, не сум врзана стриктно за некоја марка, секогаш различен купувам




Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>