RE: Посебен прашок за алишта за бебе (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


Ikana -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (28.10.2011 9:40:23)

zenski fala vi mnogu!!! mislam deka samo tie tetra pelenite ke gi vrijam...drugo gledam po vasevo iskustvo i deka ne treba mnogu, so toa sto obavezno duplo plavenje i peglanje :)




Beatris -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (28.10.2011 10:43:46)

Ma ne gi vrij ni tetrata, dosta I'm e na 40 ili aj 60, osven ako ne propustila pelenata ispod pa da se pokakani. Inace peglanje i super ke si bidat. I plus nema da ja cekas masinata 100 saati da ispere




KRISTIJANA* -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (31.10.2011 10:00:44)

Mi treba pomos od poiskusnite mamicki , prvite alistencinja sega ke gi kupuvam , na koj nacin da gi peram , dali so poseben prasak i omeksivac ili [sm=zmeden.gif]




mamicka77 -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (31.10.2011 10:38:11)

ИЗВОРНА ПОРАКА: KRISTIJANA*

Mi treba pomos od poiskusnite mamicki , prvite alistencinja sega ke gi kupuvam , na koj nacin da gi peram , dali so poseben prasak i omeksivac ili [sm=zmeden.gif]

kristijana sekoj si ima svoj nacin na rabota jas licno za mene da ti kazam i gi peram uste od prviot den na raka i taka i ke prodolzam a i peram so DUEL BEBE  a omeknuvac ne koristam ne e preporaclivo do 1 god




kikicka -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (31.10.2011 11:35:07)

Се е индувидуално јас перев во машина на 90 степени се и тетра и боди и шпикозни,прашок мислам дека го користев дуел или јоргован или дуел бебе,исто има и дуел бебе омекнувач,али јас го купував на чико омекнувачот специјален за бебе




Andriance -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (1.11.2011 9:40:52)

ja vekje imam napisano deka peram se na 90 stepeni..znachi se...duel baby zasto e 0+ i lenor bel...stavam po malku od dvete..ne kako koga peram moi alista i obavezno na duplo plavenje...tolku...




lilicka -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (1.11.2011 10:00:40)

И јас и ги перам алиштенцата со Дуел бејби и многу ми се допаѓа+омекнувач Дуел белиот супер се алиштенцата мекички




bombica -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (1.11.2011 10:09:05)

Peram se vo masina na 30 stepeni so bonuks i ornel bebeski i posle toa peglam se.Na raka peram nesto sto e novo vo boja za da vidam dali ke pusti




kikicka -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (1.11.2011 12:23:55)

ех да и дупло плавење го заборавив,али тоа се до 6 месеци .после не ги плавев дупло,и од 9 месеци и ги перам заедно со нашите.




@Mila@ -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (1.11.2011 12:33:37)

alishtencata na bebushot treba da gi isperam sto preporacuvate,beli vrienje na 90 stepeni tie vo boja na poniska temperatura ,dali da koristam omeknuvac a za prashok zemav persil sensitive so bebence na ambalazata.Normalno se da se ispegla za bebeto.
I imam ushte edna dilema dali se perete na raka mene site alishta sto gi imam za bebeto a bajagi iznakupuvav da gi stavam vo mashina ke mi bide poluprazna koga ke treba beli da peram ke treba prazna da ja pushtam na nekolku dena.kikiki




kikicka -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (1.11.2011 15:19:09)

Вака јас перев кога ќе се насобереа алишта повеќе не уклучував за 5.6 работи,ако и со куп алиштенца ти е празна мајка ми ми велеше бутни една бањарка и готово полна машина.и пери инаку јас сите сите ги перев на 90 и во боја и бели.Па квалитетните се покажаа кои се [sm=smiley1.gif]




Julence -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (10.12.2011 18:16:02)

Zdravo na site me zainteresira forumot, pa da pisam i jas [sm=smiley1.gif] Od hemiska gledna tocka ne bi trebalo da se javat iritacii na detskata koza od raznite detergenti bez razlika dali se slini ili slabi kako Bonuks ili Ariel se zavisi od samite detski alista deka na denesno vreme pisuvaat deka se 100% pamuk a nema vreska sekako deka se sintetika a sekoja sintetika razlicno reagira na prasocite i na temperaturata na perenje. Se sto pisuva deka se pere na 30 stepeni a pisuva 100% pamuk veruvajte sintetika e. A za omeksivacite se samo zamastivaci oni imaat funkcija da go namalat statickiot elektricitet, a za aromite so gi dodataat moze imaat tie nekakva iritiracka dejnost, stavete oneksivac ama vo mal procent samo da omeknat alistata a ne da mirisaat. Se nadevam nekako pomognav pozdrav do site




Andriance -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (10.12.2011 20:35:39)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Julence

stavete oneksivac ama vo mal procent samo da omeknat alistata a ne da mirisaat. Se nadevam nekako pomognav pozdrav do site


i mene taka mi kazaa od remedika..ako stavam omeknuvac neka bide toa malku kolku za mekost...




fetusce -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.1.2012 16:09:50)

Jas gi isprav so Duel beby sensitive mnogu se meki i ubavo mirisaat, Od tolku perenje na alistata sto moite iznakupile od jorgancinja pernicinja i obleka sega masinata mi se rasipa , pa ke treba nova da kupime, do togas na raka. 




bocence -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.1.2012 18:34:59)

do 40 dena gi perev na raka so tecen detergent"NILA"asega so nasite so DUEL DAN I Noc omeknuvac od raganje koristev nemase reakcii LENOR summer




vezilka RR -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.1.2012 8:51:32)

Во моментов перам со MERIX (машината пере де [sm=smiley36.gif]) и ставам омекшивач Chicco. Досега не сме имале никаква реакција од било кој прашак, а ги сменив неколку откако се роди Никола, ама вчера слушнав реклама за Duel baby senzitive па се прашував дали некоја го користи, арен ли е? [sm=jezicek.gif] Дал да го мењам мојов?[sm=smiley36.gif]




Felly RR -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.1.2012 9:06:21)

Јас користам Дуел, ама не тој бебешкиот, а везилка, мислам дека и од мерикс има еден бебешки, ако не сакаш да го менуваш.




Kori -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.1.2012 11:23:20)

Jas koga bese mala do godinka i perev so persil sensitive i sekogas i stavav chicco omeknuvac i toa e super kombinacija, i ubavo se perea alistata i ekstra bebeski mirisaa, a deca sto se osetlivi treba da se probaat poveke prasoci za da najdete koj im odgovara. Mene ne mi bese osetlivo bebenceto pa nemorase da eksperimentiram. A vnuk mi od sestra mi se isfrlase od prasocive i edna pedijatarka od Remedika ni preporaca dve plaknenja so tecen prasok, probuvajte so mali kutii duri ne go najdete vistinskiot inace-bankrot hahahaha[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




vezilka RR -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.1.2012 12:05:15)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Јас користам Дуел, ама не тој бебешкиот, а везилка, мислам дека и од мерикс има еден бебешки, ако не сакаш да го менуваш.


Стварно? Ете колку сум за никаде, јас ако не видам на реклама или ако не ми каже некој, кога идам у продавница го грабам тој што го знам и не разгледувам многу, многу. Епа тогаш сигурно следниот пат ќе го побарам. Благодариме [sm=smiley1.gif]




dostickage -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.1.2012 12:13:03)

vezle imas Merix so merima decji sapun.toj e bebeski i sum go koristela.super e prasakot.

i jas sum fan na Merix voopsto,gi menuvam kristalna belina i toj so decji sapun.i dvata se super




vezilka RR -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.1.2012 12:18:11)

Ма готово, наредена е работата..го зимам [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




janevab -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (20.1.2012 12:42:02)

I jas mislam deka Merix so merima detsko sapunce e ubav samo neznam dali go ima kako tecen detergent a inace mi go imaat pofaleno i Merix so bademovo mleko tecen detergent i jas seuste se mislam [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




dostickage -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (20.1.2012 12:48:46)

Merix so Merima decji sapun nema kako tecen detergent samo obicen.
Kupi si u mala kutija da probas kako ke ti bide.
So bademovo mleko imas i tecen.




janevab -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (20.1.2012 13:01:15)

Fala ti dostickage imam uste nekoj mesec da odlucam ama vo sekoj slucaj mislam dekaa ke bide eden od niv[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]pozdravcee




Luci -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (15.2.2012 11:16:18)

Јас му ги перам најчесто со Ариел, понекогаш со Нила за шарени алишта течниот детергент




Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>