RE: Инсеминација (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


Melanija RR -> RE: Инсеминација (22.3.2013 15:07:42)

tea 88 ако при терапија со кломифен и било што плус пиеш и терапија за пролактин нема пречки за забременување.
Јас за висок пролактин секогаш пиев Бромергон и после 3-4 месеци супер беше,тоа е и уште хормон стрес па треба и сама да делуваш.Со кломифен ако немаш овулација е максимум 2 фоликули но јас пиев кломифен и плус 2 инсекции гонал и пак 2 фоликула.Повеќе поголеми шанси но и ови шанси се големи.
Штом се друго е во ред не е дојден денот биди трпелива и ќе дојдат твоите [sm=rozacrtici.gif].

LoveableMe можно е потешко да пробива но не е необично.




butterfly 00 -> RE: Инсеминација (22.3.2013 15:15:29)

Devojki jas denes ja pravev tretata inseminacija d-r bese mnogu zadovolen od spermogramot 40 milioni so vtorata imavme 15 milioni pa se nadevam na treta sreka. Soprugot ima fala bogu podobruvanje so spermogramot. Sega ostanuva da se nadevame. Jas isto taka prolaktinot go odrzuvam so dostineks pola apce nedelno. Pustete mi sreka za [sm=modricrtici.gif]




LoveableMe RR -> RE: Инсеминација (22.3.2013 16:09:33)


ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

Devojki jas denes ja pravev tretata inseminacija d-r bese mnogu zadovolen od spermogramot 40 milioni so vtorata imavme 15 milioni pa se nadevam na treta sreka. Soprugot ima fala bogu podobruvanje so spermogramot. Sega ostanuva da se nadevame. Jas isto taka prolaktinot go odrzuvam so dostineks pola apce nedelno. Pustete mi sreka za [sm=modricrtici.gif]



Jas ti posakuvam se najdobro, ama denes dobiv kafeavo, neuspesna e nasata, taka da za da ne bidam maler, baraj od drugite poddrska sto vekje se ofajdile [sm=bravo.gif]. Pozz




butterfly 00 -> RE: Инсеминација (22.3.2013 18:22:05)

Devojki navistina sakam da si pomogneme edna na druga, neka pise nekoj dokolku im e potrebno podobruvanje na spermogramot, ke vi pisam sto piese mojot soprug ako mozam da pomognam




Melanija RR -> RE: Инсеминација (22.3.2013 18:33:16)

Meki како си има ли убави вести кај тебе?[sm=smiley1.gif]
butterfly 00 во темата за машки стерилитет ТУКА можеш да пишеш совет во врска со тоа, а што се однесува до твојата трета инсеминација и 40те милиони одлично [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Во темава ТУКА може да пишеш кога треба да правиш тест [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




butterfly 00 -> RE: Инсеминација (22.3.2013 18:53:46)

Melanija RR te molam pisi mi kolku e normalen spermogram za zabremenuvanje denes sestrata mi rece odlicno veli veke nad 40 milioni ne broime, prvata inseminacija bese 14 milioni ama nemase pozitiven rezultat




Melanija RR -> RE: Инсеминација (22.3.2013 19:04:24)

Тоа не е спермограм тоа е она што е добиено од спермата одкако е прочистена она најдоброто ,а штом прочистена е 40 милиони тогаш според спермограм е вкупно е сигурно над 50милионо.
Токму затоа малку лабаво и природно може да си забремениш.Верувај дека многу влијае позитивната мисла не е воопшто клишен.




butterfly 00 -> RE: Инсеминација (22.3.2013 19:18:26)

Melanija RR fala mnogu sto ni davas sila i poddrska, premnogu mi znaci vo ovaa borba, jas se obiduvam da se opustam sega i da kuliram samo so pozitivna misla




tea 88 -> RE: Инсеминација (22.3.2013 21:36:13)

Melanija jas pijam bromergon i so bilo koja doza ne se simnuva od 70 nadolu. so 3x1 i so 4x1 ista e vrednosta. istoto i so dostinex deneska bev da go ispitam 2 x 1 vo nedelata i bese 70. sto ako imam ovulacija koga od prolaktinot ne e kvalitetna jajce kletkata i zatoa ne ide do zabremenuvanje.i Tase mi veli trpenie ne e tolku precka prolaktinot ama izgleda e.




butterfly 00 -> RE: Инсеминација (23.3.2013 17:29:28)

Devojki moze li nekoja da mi kaze ovoj pat so tretava inseminacija mi dadoa da pijam kardiopirin 100 mg sto lek e toa da mi kazete, zosto koga procitav vo upatstvoto za sto se koristi vikam zosto vakov lek, dali nekoj piel neka mi pise




Melanija RR -> RE: Инсеминација (23.3.2013 18:56:30)

Колку што видов на нет веројатно тоа е замена за аспирин што го даваат при инсеминација и ИФВ за регулирање на крвта, на некои им го препорачуваат на некои не.Ако убаво сум прочитала на некои има препишуваат аспирин и при рана бременост за да не настапи евентуално крварење.
Мора да ја прашаш врз база на која твоја историја ти препорачува.
Од мене толку сигурно некој знае по детално
Во пребарувачот на Рингераја впиши аспирин и баш во врска со забременување ќе најдеш различни теми и постови




lindicka -> RE: Инсеминација (25.3.2013 13:22:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

Devojki navistina sakam da si pomogneme edna na druga, neka pise nekoj dokolku im e potrebno podobruvanje na spermogramot, ke vi pisam sto piese mojot soprug ako mozam da pomognam


butterfly00 кои лекарства ги примаше твојот сопруг? Гледам дека има значајно подобрување на спермограмот.
ММ моментално пие спимен и проксиид, па ќе видиме дали ќе има подобрување.




butterfly 00 -> RE: Инсеминација (26.3.2013 11:29:26)

Lindicka na mojot soprug mu prepisaa pred poveke od 6 meseci spimen, gi piese samo 2 meseci i imase malo podobruvanje, posle toa otdovme kaj d-r Lazarevski i ni rece deka ne treba nisto da pie, jas go prasav moze da pie Herbalife i doktorot mi rece nema problem neka si pie. Nie sekoj mesec pravevme inseminacija, prvata imase procisteni 14 milioni, vtorata 15 milioi,a tretata rezultatot mu bese 40 milioni sto mnogu se izraduvav za samo tri meseci imase golemo podobruvanje, od sabajle pie cedeni sokovi i stava mala lazicka spirulina, zelen caj, edna lazica organski med i na kraj Herbalife posle toa si jade normalno, imam napraveno vo edno tanjirce koe sedi na masa celo vreme nepeceni bademi, lesnici, indiski orevi, seme od soncoged i tikva i brazilski orevi pomini zamini si gricka od niv samo toa, nisto ne pie od lekovi. Spirulinata i medot gi kupiv od Biokult. Sto najmnogu mu pomogna od seto ova neznam, samo znam deka dobivme dobri lezultati, fala mu na gospod. Imam napisano i vo sterilitet kaj mazot, pisi mi drugo sto te interesira ako mozam da pomognam. Pisi mi so sto se borite vie, koja e vasata dijagnoza.




@bebe -> RE: Инсеминација (27.3.2013 13:38:56)

devojki, denes pomina inseminacijata imav golem folekul od 23mm i odlicen endometrium, ajde neka mi donese bebence [sm=duda.gif] i da si gi vidam [sm=rozacrtici.gif], mora da imame nadez, e sega d-r rece ovie denovi da rabotime na slucajot bidejki sepak se raboti za inseminacija, mora da go brkame folekulot hahahahhh, sakav da ve prasam koga si dojdov doma vidov malku temna i gusta krv mi preteklo ima li nekoj procitano vakvo iskustvo, vi prakam slonce [sm=sloncek.gif]za sreka da ne prati




Melanija RR -> RE: Инсеминација (27.3.2013 14:29:38)

@bebe за две недели да се радуваш на [sm=rozacrtici.gif][sm=bravo.gif]
1-2 страни наназад има со искуство за темна крв и мене ми се има случено но тоа е само моментално ништо важно од самата интервенција.И да продолжете си по дома [sm=smiley1.gif] и од петок се нај нормално[sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Инсеминација (27.3.2013 18:38:20)

Дискусијата со совети и моментални инсеминации продолжува во ТУКА
Продолжетокот на темата да донесе многу успешни инсеминации[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  94 95 96 97 [98]