RE: Детска опрема (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


srnicka -> RE: Детска опрема (18.9.2009 8:55:00)

mene mi e interesno sega se da kupam, sakam se odednas, sakam kolicka, lulka, krevetce, se se se. Babite se ponudija ednata edno drugata drugo i nesakam ic da cekam, a i jas bi si kupila oni da ne bea. pa zasto rabotime, za mene nema da si kupam i cela plata za bebuska ke si ja dadam [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. Mnogu se skapi site raboti ama toa e sto e, jas sum presrekna i edvaj cekam da ja vidam i gusnam i zatoa se ke i kupam [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
mis. -> RE: Детска опрема (26.9.2009 17:30:11)

[image]http://www.najnakup.sk/data/pids/1/19/87/n188695.jpg[/image]
Ова е количката на стефан,chipolino ја купивме 4800 ден.Многу е здрава алуминиумска со амортизери и одлична е и за лето и за зима
profesorica -> RE: Детска опрема (12.11.2009 8:03:42)

мис одлична е количкава а и не сте ја зеле воопшто скапо.Ние имаме од Пјер Карден и ни ја зема свекрвата уште пред да се породам, мислам дека беше околу 12000 ама со се релаксатор.

сега не ја ни користиме толку многу, особено после годинката откако прооде.
topce -> RE: Детска опрема (25.11.2009 13:47:43)

и јас имав слично мислење дека количка нема да ни треба до пролет, родена е во октомври , ама почнав од 20 дена да ја шетам+после 3 месец кога е 45 степени, а нејќе релаксатор, количката топ ни се најде. Малото многу бргу напредуваше, транспортерот можевме до 4 месец да го користиме и тоа едвај до тогаш. Инаку кога заврна снег јас и дете бевме надвор, убаво облечени и на снег тогаш е најчисто.Кога почна да седи од 6 месец и 10 дена одма во седиште ја ставивме и така се возиме во кола.Деновиве е убаво времето и ако е над 8 степени количката отварање и на прошетка.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Mamicka3 -> RE: Детска опрема (25.11.2009 13:50:34)

mis  од кај ја земавте јас треба да купувам а и не е скапа
ananikol -> RE: Детска опрема (13.12.2009 22:05:42)

Ringerajki me interesira vaseto mislenje,so e sega aktuelno vo MK.Ovde skoro site kolicki sto gi gledam vo gradot se so 3 trkala,dali nekoj ima iskustvo so ovie kolicki ?
Razmisluvm da kupam kolicka ovaa nedela,pa potoa malku po malku i druga oprema sto ke mi bidi potrebna a ke mi bidi potrebno se,nisto nemam zacuvano od sinceto
Еца -> RE: Детска опрема (14.12.2009 0:45:53)

Ананико еве што ПРЕМАМАН советува и објаснува за количките

КЛИК ТУКА
ananikol -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:05:30)

Eve ja kolckata so ja kupivme denes za [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image]
ananikol -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:29:02)


Eve ja kolckata so ja kupivme denes za [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] 

Mila na mama -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:29:50)

абе ја нема количката[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mami -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:31:03)

и јас тоа се чудев,ама си викам ај да не е до мене само[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
ananikol -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:32:38)

Imam problem so postavuvanjeto na slikata [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
Mila na mama -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:33:33)

Не се секирај ние чекаме да ја видиме кога ќе успееш тогаш.
Anushka -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:41:44)

veke mi se smaci so tie kolicki. Se` si vikav, EEeee ovoj pat ke kupam kolicka k`o sto treba i pak nisto. Eve veke tret pat, selska kolicka (Piere Carden, demek,,,, Profesorica ista ko tvojata) a nema veze. Aman veke, 21-vi vek a uste se` moralo da bide komplicirano so 100 dela.
P.S.: skoro procitav deka izumile nekoj kufer (izgleda isto kako onie kufercinja na trkalca za vo avion), kade go stavas bebeto, programiras kolku mleko, kolku peleni, kolku nishkanja, kolku pesnicki, prosetki i sl. i oooop, deteto si go vadis posle 6 meseci porasnato. A, tehnologija sto ti e...?!
ananikol -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:43:10)

[img]http://www4.slikomat.com/09/1216/ghg-Dad.jpg[/img]
ananikol -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:44:07)

Konecno uspeav,eve ja.......[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Mila na mama -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:44:34)

Супер е ! Ајде убаво да ве служи, да си се изнавозите.
Anushka -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:47:10)

stvarno e ubava!!! Kamo jas da bev takva sreka so takva superska kolicka. Bravo za izborot, so sdravje srekno sluzenje[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image]
Еца -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:49:18)

ананикол прекрасен избор, количката е многу убава со здравје да си ја искористите[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
ananikol -> RE: Детска опрема (16.12.2009 23:53:35)

     [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley27.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley27.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley27.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley27.gif[/image] Vi blagodaram [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley27.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley27.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley27.gif[/image]

Uste da kupime adapter za da mozime  sedisteto za vo kola da go stavame i na kolicka.
talisman -> RE: Детска опрема (22.12.2009 21:19:26)

АнаНикол количката е супер, со ѕдравје да се служите со неа:) Може ли да ми кажеш каде ја купи количката и колку те чинеше ??? Јас би сакал да купам слична, само без првата корпа, некако ми изгледа преголема со неа, а незнам ни дали ќе ја собере во лифтот :) :)
STRUMFETA -> RE: Детска опрема (26.12.2009 12:18:40)

[image]http://www.megastore.com.mk/Images/PopUpProizvodi/POOKY_2009.gif[/image]
Ova e nasata kolicka,i ne sum premnogu zadovolna so ogled na toa sto ja zemavme 11000 denari.
[image]http://www.megastore.com.mk/Images/PopUpProizvodi/frog.gif[/image]
a relaksatorot maksimalno go iskoristivme,imame dva,eden  podarok go dobivme
BEBICA -> RE: Детска опрема (26.12.2009 13:13:26)

  [image]http://www.chicco.co.yu/images/artikli/608779200v.jpg[/image]

BEBICA -> RE: Детска опрема (26.12.2009 13:15:06)

Ova e nasiot relaksator no go koristivme do 6 mesec posto veke ne ja izdrzuvase Monika do 9 kg. bese.
STRUMFETA -> RE: Детска опрема (26.12.2009 13:28:08)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

veke mi se smaci so tie kolicki. Se` si vikav, EEeee ovoj pat ke kupam kolicka k`o sto treba i pak nisto. Eve veke tret pat, selska kolicka (Piere Carden, demek,,,, Profesorica ista ko tvojata) a nema veze. Aman veke, 21-vi vek a uste se` moralo da bide komplicirano so 100 dela.
P.S.: skoro procitav deka izumile nekoj kufer (izgleda isto kako onie kufercinja na trkalca za vo avion), kade go stavas bebeto, programiras kolku mleko, kolku peleni, kolku nishkanja, kolku pesnicki, prosetki i sl. i oooop, deteto si go vadis posle 6 meseci porasnato. A, tehnologija sto ti e...?!
 


[image]http://www.kirilica.com.mk/sliki/x.gif[/image] [image]http://www.kirilica.com.mk/sliki/x.gif[/image] [image]http://www.kirilica.com.mk/sliki/x.gif[/image] Smart Baby Case - Матрикс робот за чување бебе
четврток, 03 декември 2009 [image]http://www.kirilica.com.mk/sliki/x.gif[/image]   Smart Baby Case е механички начин на чување бебе, но според дел од медиумите, тоа може да се оквалификува и како - најбрз начин за трауматизирање деца   [image]http://www.kirilica.com.mk/userfiles/image/03.12.2009/smartBabyCase508.jpg[/image]   За среќа, моментно се работи само за концепт на младиот дизајнер Pouyan Mokhtarani. Тој смета дека најдобро е детето да го затворите во куфер со прозор и да му се обраќате по пат на вграден ЛЦД екран. Филтерот за воздух овозможува детето да диши само најчист кислород, а вградени се и автоматски пелени.  NAJGOLEMATA GLUPOST NA VEKOT
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>