RE: Детска опрема (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


Тања РР -> RE: Детска опрема (12.5.2010 0:17:35)

ИЗВОРНА ПОРАКА: marina82

Kade ima ubavi kadicki so postolje?


Марина82 провери во НУК јас таму видов убави.
Rossana -> RE: Детска опрема (12.5.2010 0:33:02)

ИЗВОРНА ПОРАКА: marina82

Me interesira dali imate naracuvano preku internet. I kazete nekoi stranici koi distribuiraat kaj nas vo Makedonija.

i mene... znae nekoj?
nadica -> RE: Детска опрема (12.5.2010 0:35:04)

I kazete nekoi stranici koi distribuiraat kaj nas vo Makedonija.


ретко дистрибуираат во мк [sm=smiley36.gif] ние сме апаши[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

се шалам навистина незнам
Мамичка -> RE: Детска опрема (19.6.2010 15:19:17)

Kade da se купи квалитетни садови за исхрана на децата? Значи не хемиски штетни пластични садови ( чинивчиња и чашки и сл.)?
Željka -> RE: Детска опрема (23.7.2010 9:56:08)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

ИЗВОРНА ПОРАКА: marina82

Me interesira dali imate naracuvano preku internet. I kazete nekoi stranici koi distribuiraat kaj nas vo Makedonija.

i mene... znae nekoj?


Имам купено Детско седиште за кола Juno 2010 преку интернет. Од Chipolino е седиштево и сум задоволна од квалитетот а и од брзината и професионалноста на Мегастор online продавницата. Ова е седиштето, многу е убав
bebe82 -> RE: Детска опрема (3.9.2010 11:22:43)

Здраво на сите!!!
Јас сум нова сум на форумов.
Би ве замолила да ми кажете совет околу детските колички.
Имено се двоумам помеѓу chicoo или hauck.
дали некој има искуство со количка на hauck, да ми каже нешто повеќе за нивниот квалитет.

Благодарам многу
marijata -> RE: Детска опрема (28.9.2010 23:28:40)

KAKE MOZE VO SKKOPJE DA SE NAJDAT CHIPOLINO PROIZVODI,KONKRETNO KREVETCINJA?
Felly RR -> RE: Детска опрема (29.9.2010 12:30:38)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Željka


Имам купено Детско седиште за кола Juno 2010 преку интернет. Од Chipolino е седиштево и сум задоволна од квалитетот а и од брзината и професионалноста на Мегастор online продавницата. Ова е седиштето, многу е убаво


Ние сега се мислеме за седиште во кола да купиме, го видов ова, не многу скапо, и убаво изгледа, како си ти задоволна од него, сега Жељка?
mosa -> RE: Детска опрема (10.12.2010 23:57:46)

od detskata oprema imam nekoklu raboti imam edna obicna kolkicka mislam od onie pogolemite ne e nekoja marka ja dobiv na poklon,no dobiv i edna kolicka od edni prijateli na majka mi i tatko mi kolicka od pjer garden od onie letnite ubavite taka sto letnata ja koristev poveke relaksator ne kupiv no zatoa imame lulaska od onie ko relaksator sto se sto se mesti i za lezenje neznam koja cena e bidejki i taa mi e poklon od bratucetkite.koga bese tino mal ja koristev pomalku bidejki se plasese da se lula na nejzea sega malku pocesto.Isto taka koristime i edno stolce za hranenje od onie koj se rfasklopuvaat i se pravat ko detska masicka i stolce i mnogu e prakticno bidejki tino mi e najlesno taka da go ranam ne mi mrda i ne mi bega.a moze i da si sedi i da si igra na niv.kolickata poveke ne ja koristam zatoa sto veke odi i izbegnuvam da ja koristam kolickata da ne mi se zaucuva so nejze pa da nejke da odi.imame i dva tocaci eden od onie so racka i eden obicen so 3 trkala.ova leto go koristevme onoj so racka.
mosa -> RE: Детска опрема (11.12.2010 0:02:17)

Me interesira dali imate naracuvano preku internet. I kazete nekoi stranici koi distribuiraat kaj nas vo Makedonija.

mislam deka se vikaat bebesupermarke i se naogaat pozadi univerzalna,na ima i naracki preku internet obaraj preku fb.imaat interesni raboti sve za bebe.od detska oprema da cinivcinaja,cuiclu pa duri i kadicki sve sto vi treba za bebe imas i sliki provesi si gi ke vidis dto ima
mosa -> RE: Детска опрема (11.12.2010 0:04:00)

mete bas sega proveriv na fb prodavnicata se vika BEBE SUPERMARKET
penelopa -> RE: Детска опрема (13.1.2011 16:46:37)

Дали некоја мамичка има купувано облека од mother care и колку сте задоволни? Имено за син ми добивме бодија, пижами и сл. купени од  mother care од Лондон и неможам да се изначувам колку е различен памукот.
bebe82 -> RE: Детска опрема (13.1.2011 17:57:33)

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Дали некоја мамичка има купувано облека од mother care и колку сте задоволни? Имено за син ми добивме бодија, пижами и сл. купени од  mother care од Лондон и неможам да се изначувам колку е различен памукот.


Јас за моето бебе имам купувано од mother care ама од Рамстор и презадоволна сум од квалитетот на памукот.
nadica -> RE: Детска опрема (13.1.2011 18:01:24)

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Дали некоја мамичка има купувано облека од mother care и колку сте задоволни? Имено за син ми добивме бодија, пижами и сл. купени од  mother care од Лондон и неможам да се изначувам колку е различен памукот.


јас имам девер во англија (windsor) и имам работи од тамошниот mother care а имам и некои од нашиов добиени на поклон
нема споредба тамошниот квалитет со овој нашиот
penelopa -> RE: Детска опрема (14.1.2011 10:09:58)

Значи не ми се причинувало[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]...како не е поблизу таа Англија [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Andriance -> RE: Детска опрема (14.2.2011 10:49:53)

Treba da kupam dubalce za podarok??? da mi dadete ideja od vashe iskustvo?
arh_diz -> RE: Детска опрема (14.2.2011 12:42:07)

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Дали некоја мамичка има купувано облека од mother care и колку сте задоволни? Имено за син ми добивме бодија, пижами и сл. купени од  mother care од Лондон и неможам да се изначувам колку е различен памукот.

Jas kupuvam od mother care ponekogas , kvalitetot ne e los dosega nisto ne sme iskinale.Eve eden primer uste koga se rodi[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] mu kupiv 2 para pantaloni od 3-6 meseci gi iznanose mislam deka za po doma 90% gi nosese niv i kako novi se.Gi oblekuvavme od 1 mesec pa e do sega
srnicka -> RE: Детска опрема (14.2.2011 12:50:05)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Treba da kupam dubalce za podarok??? da mi dadete ideja od vashe iskustvo?

Jas pred da go kupime naseto dubalce se zanesuvav ke kupam vakvo pa ne onakvo bla bla bla , se marka znaci. na kraj otidov na plasticarska i kupiv edno od 1600 den. kerka mi sedna 3 pati vo nego i go spakuvavme. Znaci dzabe frleni i tie pari a ne za poskapo .
mami2 -> RE: Детска опрема (14.2.2011 14:06:19)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Treba da kupam dubalce za podarok??? da mi dadete ideja od vashe iskustvo?

Нашето го добивме на подарок на Чико, затоа незнам цена. Го искористивме максимално со двете деца, малата сеуште го тркала. Од шест месеци ги ставам децата во него без тркала само за стоење, па потоа со тркала за низ соби.... има и кочници па безбеден е ако домот има скали.
Презадоволна сум и искористен е доста.
Andriance -> RE: Детска опрема (16.2.2011 11:34:36)

mami2 i srnicka, vi blagodaram mnogu...iako jas mislam deka vo posledno vreme dubalcata ne gi preporacuvaat..
lukas -> RE: Детска опрема (22.4.2011 14:47:46)

[image]http://www.hauckuk.com/typo3temp/pics/01-596029b_Doorgate_Silver_9ae270ed0d.jpg[/image]

kade mozat da se najdat ovie ogradi i po kolku se nekoj dali znae?pozzz
fila -> RE: Детска опрема (22.4.2011 14:52:16)

vakvi ogradi ima vo bebe supermarket vo sk i vo premaman isto vo sk proveri za cenata na fb na bebe supermarket
lukas -> RE: Детска опрема (22.4.2011 14:56:52)

fala,a nezz po kolku odat od prilika?

lukas -> RE: Детска опрема (22.4.2011 14:57:20)

treba za prijateli da g baram ,pa dur me prifatat,,hahah..[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
fila -> RE: Детска опрема (22.4.2011 14:59:04)

sega ke proveram i ke ti kazam
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>