RE: Детска опрема (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


fila -> RE: Детска опрема (22.4.2011 15:05:41)

2950 denari se vo bebesupermarket mozes i da poracas vrsat isporaka za pomala suma od 1800 denari naplakaat dostava od 150 denari
Baka -> RE: Детска опрема (13.9.2011 23:11:24)

Каде можам да најдам корпа за играње, од оние со подигната подлога и мрежи од страните. Видов во Џамбо една во форма на коцка која беше 3600денари. Имаше и во форма на креветче а и креветче пишување на нив кои беа поефтини ама несакам таква. Дали има некој искуство со тие во Џамбо и дали знаете некое друго место каде што можам да најдам такви?
Natuska85 -> RE: Детска опрема (14.9.2011 0:38:36)

Бака во бебе супермаркет имаш 4900 ден е,ваква

[image]http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/255121_225699400791608_100000546481790_841214_5563225_n.jpg[/image]

ама сигурно и тие од Џамбо се слични вакви.


Сега баш гледав и на мегастор.ком.мк  истиот ваков е 4400,види има и други модели на чиполино.
Baka -> RE: Детска опрема (14.9.2011 19:52:03)

Фала за одговорот. Ќе одам уште еднаш до Џамбо да видам што е разликата помеѓу нив. [sm=smiley1.gif]
ferdunde -> RE: Детска опрема (20.10.2011 11:18:36)

neznam dali go pogodiv mestoto za prasanjeto no ve molam ako nekoja ringerajka znae da mi kaze kade mozam da najdam rodendenski sveki no so bukvi ne so brojki ???
Natuska85 -> RE: Детска опрема (20.10.2011 11:48:23)

фердунде имаш во џамбо и во веро,таму бар сум видела јас
ferdunde -> RE: Детска опрема (20.10.2011 15:22:24)

Blagodaram Natuska epten mi pomogna

pozdrav
bombica -> RE: Детска опрема (5.12.2011 19:58:08)

Mamicki od Skopje kade mozam da najdam od ovoj tip ogradici za igranje?
[img]http://www4.slikomat.com/11/1205/ddh-mondia.jpg[/img]
TeaM -> RE: Детска опрема (5.12.2011 21:33:53)

Ima vo Enci Menci, nie i kupivme pred eden mesec i super ni e...
Bububebe -> RE: Детска опрема (5.12.2011 22:50:14)

ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Mamicki od Skopje kade mozam da najdam od ovoj tip ogradici za igranje?
[image]http://www4.slikomat.com/11/1205/ddh-mondia.jpg[/image]


Слично како ова гледав во Бебе супермаркет,имаат страна на фб
simona23 -> RE: Детска опрема (3.5.2012 18:57:54)

dali nekoj znae internet stranica kade sto moze da se vidi opremata za bebe i cenata.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Ikana -> RE: Детска опрема (3.5.2012 20:00:56)

Не смеам тука линк да ставам, па затоа оди на сајтот на енци менци, или пак на ФБ пиши Бебешка опрема на македонски и ќе ти излезат едно чудо дуќани[sm=smiley36.gif]
Andriance -> RE: Детска опрема (3.5.2012 21:07:58)


ИЗВОРНА ПОРАКА: simona23

dali nekoj znae internet stranica kade sto moze da se vidi opremata za bebe i cenata.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


samo pisi Bebe supermarket na fb i kje ti dade i sliki i ceni
simona23 -> RE: Детска опрема (4.5.2012 14:13:36)

vi blagodaram mnogu [sm=bravo.gif]
Ring -> RE: Детска опрема (20.7.2012 21:06:38)

Ne mozev da najdam soodvetna tema pa ke prasam tuka , a ako ima slobodno prefrlete go prasanjeto

sakav da prasam kakov pribor za jadenje za bebcinjata koristite , kakvi lazicinja i ciniicki ?
gledav na Tommee Tippee i mi se bendisaa , i uste nekoi drugi po aptekite ama ne znam koi se podobri ?
Vasi iskustva .....

I sakav da prasam sto ke mi treba za pocetok za jadenje i osven lazicinja i ciinicki ?
Moze e glupo prasanje , ama jas si prasav [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Andriance -> RE: Детска опрема (20.7.2012 22:32:35)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Ne mozev da najdam soodvetna tema pa ke prasam tuka , a ako ima slobodno prefrlete go prasanjeto

sakav da prasam kakov pribor za jadenje za bebcinjata koristite , kakvi lazicinja i ciniicki ?
gledav na Tommee Tippee i mi se bendisaa , i uste nekoi drugi po aptekite ama ne znam koi se podobri ?
Vasi iskustva .....

I sakav da prasam sto ke mi treba za pocetok za jadenje i osven lazicinja i ciinicki ?
Moze e glupo prasanje , ama jas si prasav [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Јас прво се залетав за тие од томи типи..ич не ми ги бидуе...како најпрактични за користење ми се покажаа лажичките на Хумана,,ги даваат гратис со нивни производи..( значи имав еден куп..на чико на томи типи на нуби..абе овие се закон) а тањирче најмногу го користам на ХИПП и тоа беше гратис...јас уствари најмногу користам едни како мали пластични теглички на чико кои се затвараат речиси херметички ( како ќе го оставиш јадењто, такво е до првото отварање).

друго што ти треба?? мммм мислам тоа...трпение многу[sm=jezicek.gif]
Fiao -> RE: Детска опрема (20.7.2012 22:42:22)

I jas gi kupiv tie na tommee ama iskreno i mene mi se prilicno neprakticni, mozebi se za pogolemko dete mozebi ne se za pocnuvanje. Iskreno veke 2 meseci jademe i najmnogu sto koristam se edni stakleni dlaboki malecki zdeli sto gi imavme doma, kako za puding i najobicni metalni ili eventualno keramicki lazicinja... Go koristam i toa od Humana sto vika Andrijance ama ne sum ljubitel na plastika pa mnogu retko... A za nadvor ako treba da spakuvam hrana si pakuvam vo staklenite teglicki od nejzinite kasicki.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Ne mozev da najdam soodvetna tema pa ke prasam tuka , a ako ima slobodno prefrlete go prasanjeto

sakav da prasam kakov pribor za jadenje za bebcinjata koristite , kakvi lazicinja i ciniicki ?
gledav na Tommee Tippee i mi se bendisaa , i uste nekoi drugi po aptekite ama ne znam koi se podobri ?
Vasi iskustva .....

I sakav da prasam sto ke mi treba za pocetok za jadenje i osven lazicinja i ciinicki ?
Moze e glupo prasanje , ama jas si prasav [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Ring -> RE: Детска опрема (21.7.2012 8:16:36)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Ne mozev da najdam soodvetna tema pa ke prasam tuka , a ako ima slobodno prefrlete go prasanjeto

sakav da prasam kakov pribor za jadenje za bebcinjata koristite , kakvi lazicinja i ciniicki ?
gledav na Tommee Tippee i mi se bendisaa , i uste nekoi drugi po aptekite ama ne znam koi se podobri ?
Vasi iskustva .....

I sakav da prasam sto ke mi treba za pocetok za jadenje i osven lazicinja i ciinicki ?
Moze e glupo prasanje , ama jas si prasav [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Јас прво се залетав за тие од томи типи..ич не ми ги бидуе...како најпрактични за користење ми се покажаа лажичките на Хумана,,ги даваат гратис со нивни производи..( значи имав еден куп..на чико на томи типи на нуби..абе овие се закон) а тањирче најмногу го користам на ХИПП и тоа беше гратис...јас уствари најмногу користам едни како мали пластични теглички на чико кои се затвараат речиси херметички ( како ќе го оставиш јадењто, такво е до првото отварање).

друго што ти треба?? мммм мислам тоа...трпение многу[sm=jezicek.gif]


Fala vi Andriance i Fiao [sm=smiley31.gif]
Vo Humana kasickite ima lazicinja kako sto ima mernici vo kutiite so AD?
Pa ke kupam takva Humana kasicka za da ja iskoristam lazickata , da ne frlam pari dzabe
ako ne ni odgovara togas ke baram nekoi da kupam
Andriance a kakvi se tie plasticni teglicki od Chicco , gi ima po apteki ili vo enci menci , na internet ne mozev da najdam takvi na nivnata web strana ?


Andriance -> RE: Детска опрема (21.7.2012 14:04:27)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Ne mozev da najdam soodvetna tema pa ke prasam tuka , a ako ima slobodno prefrlete go prasanjeto

sakav da prasam kakov pribor za jadenje za bebcinjata koristite , kakvi lazicinja i ciniicki ?
gledav na Tommee Tippee i mi se bendisaa , i uste nekoi drugi po aptekite ama ne znam koi se podobri ?
Vasi iskustva .....

I sakav da prasam sto ke mi treba za pocetok za jadenje i osven lazicinja i ciinicki ?
Moze e glupo prasanje , ama jas si prasav [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Јас прво се залетав за тие од томи типи..ич не ми ги бидуе...како најпрактични за користење ми се покажаа лажичките на Хумана,,ги даваат гратис со нивни производи..( значи имав еден куп..на чико на томи типи на нуби..абе овие се закон) а тањирче најмногу го користам на ХИПП и тоа беше гратис...јас уствари најмногу користам едни како мали пластични теглички на чико кои се затвараат речиси херметички ( како ќе го оставиш јадењто, такво е до првото отварање).

друго што ти треба?? мммм мислам тоа...трпение многу[sm=jezicek.gif]


Fala vi Andriance i Fiao [sm=smiley31.gif]
Vo Humana kasickite ima lazicinja kako sto ima mernici vo kutiite so AD?
Pa ke kupam takva Humana kasicka za da ja iskoristam lazickata , da ne frlam pari dzabe
ako ne ni odgovara togas ke baram nekoi da kupam
Andriance a kakvi se tie plasticni teglicki od Chicco , gi ima po apteki ili vo enci menci , na internet ne mozev da najdam takvi na nivnata web strana ?

Оф..незнам бе како да ти објаснам..мене ми ги дадоа...ај ветувам дека ќе ги сликнам и ќе пуштам сликиче да видите
Felly RR -> RE: Детска опрема (1.6.2013 22:45:16)

Постот за детски кревети е префрлен во темата Оглас.
lolla RR -> RE: Детска опрема (31.3.2016 14:03:36)


ИЗВОРНА ПОРАКА: ^SARA^

Zdravo mamicki
Ne sum nova na Ringeraja no sega I jas sum mama [sm=smiley1.gif] Bi sakala da ve prasam dali koristevte stolce za hranenje I do koja vozrast go koristevte?


Сара, честитки за бебуш а ОВДЕ имаш повеќе искуства околу столчињата за хранење. Постот ти го префрлив таму.
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]