RE: Детска опрема (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


Еца -> RE: Детска опрема (26.12.2009 13:33:19)

Поголема глупост не можев да прочитам[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]зарем некој нормален родител би си го затворил детето во вакво нешто? До кај отиде светот? Или можеби само јас го имам ова мислење[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
nadica -> RE: Детска опрема (26.12.2009 13:33:29)

поголема глупост не сум видела

па како ќе му се радувам јас на тоа дете?
mis. -> RE: Детска опрема (26.12.2009 13:44:43)

Не вреди н и да коментирам за такво нешто но вака само за робот но не за живо суштество.До каде ли оди само развојот на технологијата.се губи смислата за животот.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
ananikol -> RE: Детска опрема (1.1.2010 23:58:15)

ИЗВОРНА ПОРАКА: talisman

АнаНикол количката е супер, со ѕдравје да се служите со неа:) Може ли да ми кажеш каде ја купи количката и колку те чинеше ??? Јас би сакал да купам слична, само без првата корпа, некако ми изгледа преголема со неа, а незнам ни дали ќе ја собере во лифтот :) :)Ti blagodaram talisman,neznam dali ima prodavnici kaj nas na maxi cosi ako ima mozis da vidis,nasata e x adventure model i se ova so gledas odi komplet,cenata e 400 evra.
Sto se odnesuva za liftot,dokolku trkalata mozat da vlezat togas nee problem sto i da ima na nea postaveno ke vleze.
Inace  da ti kazam deka korpata i sedisteto se vadat mnogu lesno taka da koga ke izlezis od liftot mozis sama bez necija pomos da ja postavis
pacuvce -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:17:33)

Ајде драги мои РР-ки...Барам совет од вас...Имено,Бојан има веќе 5,5 месеци и досега кога сме шетале го користевме кенгурот...Ама веќе станува тежoк и не  можам да го носам долго време,бидејќи ме боли кичмата...Е сега,количка класична бебешка немаме...Имено,брат му како бебе имаше,но ја амотизиравме до крај и ја фрливме...Е сега подоцна купивме една обична (т.н чадорче) која тој многу не ја користеше,затоа што прооде и не сакаше да се вози...Значи станува збор за овој тип количка...

[image]http://www.passegginichicco.com/immagini/articoli/foto480/B-LIGHT_002.jpg[/image]

Сега мм ми ја донесе од подрум,каде стоеше долго време добро запакувана,јас сега ја изрибав убаво,ама сум во дилема дали да почнам Бојан да го возам во неа или сеуште е мал...Ми е страв да не му наштетам во развојот...Мислам од аспект на колкови и слично...Што мислите...Или да купувам нова???
caci20 -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:21:54)

Do koe nivo se spusta?
Ako e do 45 stepeni nema nikakov problem, barem taka znam
pacuvce -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:24:54)

Па не е сигурно на 90 степени,ама не е ни скроз пуштена до долу...Некаква средина...Не знам што да правам...[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
BILJANA_G -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:25:57)

Dali mozebi znaete kade mozam da najdam sediste za vo kola ama da bide so remeni.Angela e 2 godini,baram za deca od 3 i poveke god.Vo premaman gi imam prasano takvbite se bez kolan.Imaat edno mnogu ubavo go vidov na stranicata ama prasav toa bas go nemale vo nivnata prodavnica.
mami -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:26:11)

се сложувам со Цаци, мислам дека овие колички се спуштаа до 45 степени, така да зошто не би го возела во неа
melody -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:26:44)

Jas tuka gledam vo vakvi kolicki malku pogolemi bebinja[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]nakaj 9-10 mesecni.Ama probaj ako se spusta mozebi mozes,neznam.A mnogu zavisi i od bebeto, sepak probaj stavi go svrti nekoj krug i ke ocenis samata.
mami -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:28:18)

епа добро бе Пацуфче, па таман на средина 45 степени, а и онака тој веќе ќе почне да седи и нема да сака да лежи во неа
mami -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:31:39)

Биле еве имаме цела тема за седиште за автомобил

КЛИКНИ ТУКА
pacuvce -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:32:34)

А бре јас,вечити неверни тома за се во животот...Сега ја исправ и моментално се суши...Ќе почекам до утре да се исуши убаво,па ќе го ставам да видам дали му одговара...Пусти страв...[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
mis. -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:33:31)

Немаш потреба од друка.И да купиш друга месец два пак ќе се вратиш на оваа бидејќи ќе почне убаво да седи. па нели чекаме пролет да ни дојде.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
mami -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:34:26)

така де..убаво ти вика мис..кај и да е пролет ке ни дојде и супер ке му биде во оваа..зошто само пари непотребно да фрлате
melody -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:35:52)

Ajde pacuvce ne treba da imas strav za ova samo probaj ,a sto se odnesuva do stravot pogolem straslivec od mene vo vrska so bebinja nemaaaa ama pak se snaogam sepak prasuvajki mnogu da mi e zdrava i ziva majka mi taa za se mi vika probaj ,vidi i oceni samata[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
pacuvce -> RE: Детска опрема (4.2.2010 12:43:38)

Фала ви драги мои...Што би правела јас без вас...Бакнежииииии!!!
Cacko -> RE: Детска опрема (16.2.2010 9:35:13)

[image]http://www.babystar.gr/images/ProductImages/1688-04.jpg[/image]
ova e nasata kolicka,ja dobiv vo nasledstvo od sestra mi,dvete vnuki se vozea so nea.ne kupivme posto ne fati zima za ovaa kolicka pa ke ni bese neiskoristena,ama sea na prolet ke si kupime cador kolicka
Cacko -> RE: Детска опрема (1.3.2010 10:31:45)

[image]http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs489.snc3/26720_1332468602546_1555967766_835171_209105_n.jpg[/image]
eve ni ja novata cador kolicka,i normalno Elena spie u nea,uziva u kolicka da se vozi
sunchips -> RE: Детска опрема (11.3.2010 7:27:34)

Kade moze da se kupi poevtino sediste za nad 8 kg, so ogled na toa deka ke ni treba samo 2 meseci i posle ke ostane da faka prasina non sense mi e kupuvanje na nekoe so normalna cena, gledam deka vo MK znaat da bidat poskapi i od ovdesnive i pokraj toa sto ne se Maxi-cosi, Britax i slicnite na niv.
Annabel -> RE: Детска опрема (11.3.2010 18:17:20)

Ајде мамички, кажете каде да набавиме поефтин релаксатор и дубак...
caci20 -> RE: Детска опрема (11.3.2010 19:46:22)

Relaksator na Bertoni 2500 den, a dubak ima i za okolu 1200 den. Ima vo Aerodrom sproti Biser prodavnicite do taa na Enci Menci
Natasha5 -> RE: Детска опрема (11.3.2010 19:49:30)

дада анабел спроти Бисер до Енци Менци има продавница претежно производи на Бертони.Дубаците без кочници се 1200 ден а со кочници се поскапи,и релаксаторите се со нормална цена.
marina82 -> RE: Детска опрема (9.5.2010 22:38:44)

Kade ima ubavi kadicki so postolje?
marina82 -> RE: Детска опрема (12.5.2010 0:05:58)

Me interesira dali imate naracuvano preku internet. I kazete nekoi stranici koi distribuiraat kaj nas vo Makedonija.
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>