RE: Последно прочитано (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Уметност



Порака


moni teo -> RE: Последно прочитано (12.6.2013 13:43:05)

pepelaska za taa kniga imam citeno se ubavi zborovi. mene mnogu me koci toa sto vo dojran nema biblioteka pozajmuvamod drugarki i sto imatt toa citam [sm=hudicek1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (2.7.2013 12:37:39)

Samo sto gi kupiv: Ringishpil _Jelena B.Alimpikj i Dalecinata megju nas-Megi O Farel
pa ke vi kazam kakvi se




Carrie RR -> RE: Последно прочитано (2.7.2013 12:53:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Samo sto gi kupiv: Ringishpil _Jelena B.Alimpikj i Dalecinata megju nas-Megi O Farel
pa ke vi kazam kakvi se


Најубаво е кога ќе си купиш нови книги. Наздравје читање [sm=smiley1.gif] За Рингишпил само да ти кажам, спреми се за плачење. Потоа купи си ја и втората од истата авторка. За другата која си ја купила, ќе кажеш импресии.

Јас сега за подарок добив 3 книги, 2 се од Халед Хосеини - авторот на Ловец на змејови и едвај чекам да ги почнам, а последно ми е прочитано ангелски повик од Гијом Мисо.




elenak -> RE: Последно прочитано (2.7.2013 13:09:15)

Јас сега за подарок добив 3 книги, 2 се од Халед Хосеини - авторот на Ловец на змејови и едвај чекам да ги почнам, а последно ми е прочитано ангелски повик од Гијом Мисо.

Ловец на змејови ми е последната прочитана книга. Како сум плачела на делот со силувањето на детето, ми идеше во книгата да влезам и да го удавам тој бездушник [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] Ако се исто толку добри и другиве Кери кажувај да ги барам и јас [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Carrie RR -> RE: Последно прочитано (2.7.2013 13:18:07)


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Јас сега за подарок добив 3 книги, 2 се од Халед Хосеини - авторот на Ловец на змејови и едвај чекам да ги почнам, а последно ми е прочитано ангелски повик од Гијом Мисо.

Ловец на змејови ми е последната прочитана книга. Како сум плачела на делот со силувањето на детето, ми идеше во книгата да влезам и да го удавам тој бездушник [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] Ако се исто толку добри и другиве Кери кажувај да ги барам и јас [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



Леле кажиииии, се утепав од плачење на тој дел. Таа книга ми е во топ 5 книги што ги имам прочитано, а за другите две кои сега ги добив, викаат дека му се подобри од таа, па сега ти види. Ќе кажам тука импресии. Сега читам една од Данила Стил - Подарок, и потоа седнувам на Халед Хосеини - едвај чекам [sm=smiley1.gif]




Gardenia -> RE: Последно прочитано (2.7.2013 14:03:47)

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Јас сега за подарок добив 3 книги, 2 се од Халед Хосеини - авторот на Ловец на змејови и едвај чекам да ги почнам, а последно ми е прочитано ангелски повик од Гијом Мисо.

Ловец на змејови ми е последната прочитана книга. Како сум плачела на делот со силувањето на детето, ми идеше во книгата да влезам и да го удавам тој бездушник [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] Ако се исто толку добри и другиве Кери кажувај да ги барам и јас [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



Исто и јас,значи како ме потресила оваа книга чудо едно,има и филм го гледав баш исто како што е во книгата прикажано е.Инаку од истиот автор прочитајте ја и Илјада неверојатни сонца,а сега новата што излезе " И планините одекнаа" ,колешката ја чита моментално ама вика дека не е воодушевена како другиве две




elenak -> RE: Последно прочитано (2.7.2013 15:10:01)

Епа тогаш не чекам импресии, одма трк во книжара[sm=smiley1.gif] Баш сакам кога ќе добијам некоја препорака, барем знам дека стварно е добра, а најмногу мразам кога книгата на задна корица ветува многу а всушност гола вода е.




niki -> RE: Последно прочитано (2.7.2013 23:19:45)

denes bev vo biblioteka so kerka mi i eden naslov mi go privlece vnimanieto sloboden prevod bi bil: Otkrijte go stilot na ucenje na vaseto dete avtorki se Mariaemma Willis i Victoria Kindle Hodson, ja zemav da ja citam
me interesira dali nekoj cul za avtorkive i ja cital knigava? impresii?




moni teo -> RE: Последно прочитано (3.7.2013 0:19:55)

carrie jas ja imam citeno podarok od daniela stil mnoguuu ubava kniga barem za mene [sm=smiley36.gif] sega momentalno ne citam nisto nema knigi uff kako bi sakala vo dojran da ia gradska biblioteka [sm=hudicek1.gif][sm=smiley19.gif]




Carrie RR -> RE: Последно прочитано (3.7.2013 10:42:22)


ИЗВОРНА ПОРАКА: moni teo

carrie jas ja imam citeno podarok od daniela stil mnoguuu ubava kniga barem za mene [sm=smiley36.gif] sega momentalno ne citam nisto nema knigi uff kako bi sakala vo dojran da ia gradska biblioteka [sm=hudicek1.gif][sm=smiley19.gif]


Е мило ми е што ми кажа, никој ја немаше прочитано кога прашував. Јас само првата глава ја прочитав и убава ми се виде. Даниела Стил не е мој стил баш [sm=smiley36.gif], ама ја читав Крила од неа пред некоа време и ми се допаѓаше.

Често одам накај Дојран, може да ти носам книги, да бидам библиотека [sm=smiley36.gif]




moni teo -> RE: Последно прочитано (3.7.2013 15:51:22)

pa moze i deka jas se pronajdov malku vo knigata mi bese mnoguu ubava [sm=smiley36.gif]
moze zosto da ne koga ke ides ke mi gi noses slednoto idenje ti gi vrakam [sm=smiley1.gif]




Carrie RR -> RE: Последно прочитано (3.7.2013 20:24:48)


ИЗВОРНА ПОРАКА: moni teo

pa moze i deka jas se pronajdov malku vo knigata mi bese mnoguu ubava [sm=smiley36.gif]
moze zosto da ne koga ke ides ke mi gi noses slednoto idenje ti gi vrakam [sm=smiley1.gif]


Да, еве до пола стигнав, навистина е убава. А за Дојран и носење книги, договорено [sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (8.7.2013 10:31:33)

Ete vcera ja docitav Ringispil
Ne placev no mnogu razmisluvav
Ubava e knigava samo ne mi se dopadnaa premnogute tragedii,sekoja naredna strana imase smrt..




Carrie RR -> RE: Последно прочитано (8.7.2013 11:06:00)

Се согласувам дека пртерала со трагедиите и смртта. Плачев на смртта на Соња, така најтажно ја имаше опишано некако, а на другите веќе се навикнав. Дури се изнервирав кога прочитав за Ѓорѓе ли како се викаше [sm=hudicek1.gif] А инаку, стилот на пишување и генерално книгата ми се допадна многу.




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (8.7.2013 11:14:58)

Da da definitivno stilot e super,onaka lesna kniga za citanje,da gi goltnes stranicite bukvalno
Inaku da Gjorgje i Isidora bea




miana -> RE: Последно прочитано (11.7.2013 10:09:18)

Ајде да се јавам на темава... нели си ветив дека штом го завршам и последниот испит се грабам за книгата - така и бидна..За две ноќи ја прочитав - "Исповед од харемот" од Бранко Миленковиќ.Многу интересна книга,еднотавно да не ти се остава.. Сега ке ја читам "Единаесет минути" од Коељо,таа ми е на дофат ( ке ја земам од мама ) па после ке видам што друго имам непрочитано а ми е на лагер [sm=smiley36.gif]




mama toci -> RE: Последно прочитано (11.7.2013 10:55:22)

Momentalno ja citam "Zena vo crveno"-Ejlin Goudz,na pocetok sum ama mi izgleda dosta interesna.Inaku samo sto ja zavrsiv Devojkata od hartija-Nikolas Spark,interesna kniga.Ja pocnav i Senkite na veterot od Zafon, mnodu teska kniga mi e za citanje dodeka patuvam sekoj den,pa ja ostaviv za podobri vreminja.Miana,od kade ja kupi knigata,citav mnogu dobri komentari za nea




Yummy Mammy -> RE: Последно прочитано (11.7.2013 11:00:20)

"Casovi po seks" - super lesna kniga za na plaza, nesto kako maska verzija na Bridjit Djons.

(I da, ako odite na plaza so mnogu Makedonci site popreku ke ve gledaat kao "casovi li zima ovaa po seks?!" [sm=jezicek.gif] a ustvari roman e knigata)




Hunny -> RE: Последно прочитано (11.7.2013 12:04:39)

„Девојка од хартија“ е од Гијом Мисо, а не од Спаркс и таа е следна што ќе ја читам. Последна е „Врати се“ од Мисо.




miana -> RE: Последно прочитано (11.7.2013 12:13:59)

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

Momentalno ja citam "Zena vo crveno"-Ejlin Goudz,na pocetok sum ama mi izgleda dosta interesna.Inaku samo sto ja zavrsiv Devojkata od hartija-Nikolas Spark,interesna kniga.Ja pocnav i Senkite na veterot od Zafon, mnodu teska kniga mi e za citanje dodeka patuvam sekoj den,pa ja ostaviv za podobri vreminja.Miana,od kade ja kupi knigata,citav mnogu dobri komentari za nea

Mama toci,knigava e na zolvami,ja kupi na saem za kniga ama neznam od koja od nasive izdavacki kuki..Inaku navistina e premnogu interesna,ne vi dava ni sekunda da ja ostavite.
Vidi na - kupikniga.mk pisi vo prebaraj - Branko Mlenkovik ,ke procitas i komentari i ke vidis i ocenki od citateli za istata.Mozes i da si ja poracas - 350 denari e a pisuvfa deka izdavac e Kultura ..
Jas sega si naoraviv spisok na knigi koi sakam da gi kupam - 9 knigi i kako sto mi se nablizuva rodenden,ke si napravam ubava naracka... [sm=jezicek.gif]
Miso i jas sakam da go citam ama ke ja zemam za pocetok - Angelski povik za da vidam sto ja falite tolku i kako sto mozev da procitam opis za knigava - mi se gleda dosta interesna a ne e skapa.
Zemete ja - Ispoved od haremot i uzivajte,.Baska knigava e vistinska prikazna,biografija koja ja raskazuva edna belgraganka.Faktot deka e pisuvana spored vistinska prikazna ja pravi uste pointeresna.




mama toci -> RE: Последно прочитано (11.7.2013 12:40:13)

„Девојка од хартија“ е од Гијом Мисо, а не од Спаркс и таа е следна што ќе ја читам. Последна е „Врати се“ од Мисо.

[sm=smiley36.gif],se izvinuvam gi pomesav.....




elenak -> RE: Последно прочитано (11.7.2013 16:16:56)

Zemete ja - Ispoved od haremot i uzivajte,.Baska knigava e vistinska prikazna,biografija koja ja raskazuva edna belgraganka.Faktot deka e pisuvana spored vistinska prikazna ja pravi uste pointeresna.

Београџанка демек сакаше поштена да биде, па после се опушти[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Добар избор е книгава миана, а и Единаесет минути исто. Јас го обожавам П.Коелјо,а оваа му е една од најдобрите[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




JovanaJ -> RE: Последно прочитано (11.7.2013 16:37:25)

"Koliba"- Vilijem Pol Jang
Edna od poubavite knigi sto sum gi procitala [sm=smiley1.gif]




Snowhite RR -> RE: Последно прочитано (11.7.2013 18:58:05)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Ајде да се јавам на темава... нели си ветив дека штом го завршам и последниот испит се грабам за книгата - така и бидна..За две ноќи ја прочитав - "Исповед од харемот" од Бранко Миленковиќ.Многу интересна книга,еднотавно да не ти се остава.. Сега ке ја читам "Единаесет минути" од Коељо,таа ми е на дофат ( ке ја земам од мама ) па после ке видам што друго имам непрочитано а ми е на лагер [sm=smiley36.gif]


Единаесет минути е многу добро книжуле, треба да си ја побарам кај мајка ми да ја препрочитам, од Пауло Коељо скоро сите ми се читани
Ај да не сум офтопик, последно Билтен од Ф В консалтинг[sm=smiley1.gif] Што да правам морам да бидам во тек со новите закони, а за други книги немам време, ја почнав по втор пат Мемоарите на една гејша, ама еве ај си стои пред мене никако да одделам време





miana -> RE: Последно прочитано (11.7.2013 22:57:21)

И мене ми е Коељо омилен [sm=smiley1.gif]
Инаку "Вероника реши да умре " ми е нешто што посебно од него..Ако не сте ја прочитале,земете ја..Јас и новава сакам да ја земам АКра ,ајде само полека,полека [sm=jezicek.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>