RE: Последно прочитано (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Уметност



Порака


Lacrymosa -> RE: Последно прочитано (13.7.2013 11:52:07)

Штотуку ја дочитав Девојката од Хартија од Мисо и сега се зафаќам со Ангели и Демони по миљонити пат... магистерската може да почека




Snowhite RR -> RE: Последно прочитано (14.7.2013 20:34:07)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

И мене ми е Коељо омилен [sm=smiley1.gif]
Инаку "Вероника реши да умре " ми е нешто што посебно од него..Ако не сте ја прочитале,земете ја..Јас и новава сакам да ја земам АКра ,ајде само полека,полека [sm=jezicek.gif]


Ја имам и таа прочитано, а мене па интересна ми беше Демонот и госпоѓица Прим, прочитај ја и таа ако не ти е читана




Snowhite RR -> RE: Последно прочитано (14.7.2013 20:41:27)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Lacrymosa

Штотуку ја дочитав Девојката од Хартија од Мисо и сега се зафаќам со Ангели и Демони по миљонити пат... магистерската може да почека


А и Ангели и Демони ми е закон, за жал се сменивме со еден другар тој ми ја даде Кодот на Да винчи и така остана таа кај мене, мојата кај него. Треба да си ја побрам




elenak -> RE: Последно прочитано (14.7.2013 22:39:06)

Јас еве сега се токмам да почнам една книга, ја најдов денес кај мајка ми и се чудам како јас ,,манијакот,, сум ја оставила досега непрочитана[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Се вика Рецепти за совршен брак. Па може и ќе научам нешто корисно.




miana -> RE: Последно прочитано (14.7.2013 23:35:33)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Ајде да се јавам на темава... нели си ветив дека штом го завршам и последниот испит се грабам за книгата - така и бидна..За две ноќи ја прочитав - "Исповед од харемот" од Бранко Миленковиќ.Многу интересна книга,еднотавно да не ти се остава.. Сега ке ја читам "Единаесет минути" од Коељо,таа ми е на дофат ( ке ја земам од мама ) па после ке видам што друго имам непрочитано а ми е на лагер [sm=smiley36.gif]



Единаесет минути е многу добро книжуле, треба да си ја побарам кај мајка ми да ја препрочитам, од Пауло Коељо скоро сите ми се читани
Ај да не сум офтопик, последно Билтен од Ф В консалтинг[sm=smiley1.gif] Што да правам морам да бидам во тек со новите закони, а за други книги немам време, ја почнав по втор пат Мемоарите на една гејша, ама еве ај си стои пред мене никако да одделам време



Си ја земав 11 минути од кај мајками мислејки дека не сум ја читала и ОП отварам - прочитана ..И така сега се мислам што да докопам..Дигиталната тврдина се мислам дали да ја почнам,таа ја има золвами...Сте ја читале?




Snowhite RR -> RE: Последно прочитано (15.7.2013 17:20:12)

Да да, баш таа ми е пресно читана и супер е, ако ти е прирака читај ја




moni teo -> RE: Последно прочитано (15.7.2013 22:27:07)

Страници за нашата љубов -Н.Спаркс и не ми беше нешто посебна [sm=zmeden.gif]




Carrie RR -> RE: Последно прочитано (16.7.2013 11:46:53)


ИЗВОРНА ПОРАКА: moni teo

Страници за нашата љубов -Н.Спаркс и не ми беше нешто посебна [sm=zmeden.gif]


И мене исто [sm=smiley1.gif] Филмот е многу поубав, иако книгите ми се секогаш поубави од филмовите, во овој случај е обратно




moni teo -> RE: Последно прочитано (16.7.2013 23:22:57)

epa i jas zaoa cekav prvo da ja procitam pa da go gledam filmot ali se razocarav od knigata mislev deka e esto woww po toa sto go citav sekade za nea pofalni zborovi [sm=zmeden.gif] filmot ke go gledam vo skoro vreme[sm=jezicek.gif] napisav da vidam i vase mieleje oti si pomisliv deka jas ne sum nesto vo red bidejki na site i e no.1 taa kniga [sm=smiley13.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Yummy Mammy -> RE: Последно прочитано (17.7.2013 10:29:10)

Jas ja citam "Podarok za rodenden" od izdavastvo Sakam knigi, ne mi teknuva na avtorot. Mnogu e smesna, koj saka onakva lesna literatura, toplo mu ja preporacuvam iako ne sum ni do pola.




Еки82 -> RE: Последно прочитано (17.7.2013 11:30:50)

Јас последно таква одморска книга - Ангелски повик од Мисо, интересна, имаше акција во книгата фино се разви, али си е така лајт книгичка како и повеќето на Мисо кои се читаат со еден здив [sm=smiley1.gif]




Carrie RR -> RE: Последно прочитано (17.7.2013 11:42:04)

Од Гијом Мисо ги имам скоро сите прочитано, сега на ред ми е „Девојката од хартија“ од него...И секоја книга едвај си чекам да си ја почнам, посебно ми се допаѓаат и кориците на книгите од него.




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (26.7.2013 9:00:10)

Denes mi ja dadoa "Pismoto na gospogja Vilma" od istata avtorka na Ringisgpil,pa vikendov so nea ke se zanimavam,mi ja ispofalija epten




Bethany -> RE: Последно прочитано (26.7.2013 14:57:34)

Јас имам две започнати, Снег од Орхан Памук, и синоќе почнав Сунце иза бедема - Џин Сасон - по вистинска приказна од една жена родена во Авганистан. По се изгледа прво таа ќе ја прочитам, ме заинтересира од самиот почеток кога објаснува колку е голема разлика меѓу половите, без разлика на убавина, интелигенција, финансии, мажите имаат секоја можна предност во однос на жените.
Па ќе ви пишам впечатоците.




Pepelaska * -> RE: Последно прочитано (26.7.2013 15:37:40)

Pismoto na gga Vilma e navistina ubava kniga,
Moi posledno procitani>
Mojata omilena sopruga
Kolacinja za pojadok
Zivot za zivot
Anja




Bethany -> RE: Последно прочитано (30.7.2013 10:35:20)

Ја дочитав : Сунце иза бедема (српски превод, па така и го пишувам насловот)
и воопшто не е лоша. Ми помогна и ме поттикна да размислувам за животите на жените во земјите како Авганистан, Палестина, Саудиска Арабија и му благодарам на Бог што не се родив таму!

Бидејќи е вистинска приказна, има многу историски моменти, така да навлегов и во политичката ситуација на Авганистан од пред многу години па се до ден денес. Книгава воопшто не заврши онака како што очекував, останав занемена, и се уште се прашувам можно ли е се уште тој народ да е таков примитивен [sm=zmeden.gif] Жената (по чија приказна е пишувана книгата) имаше син кој и беше киднапиран од страна на мажот и чудовиште, и кога после 17 години повторно стапи во контакт со син и, наместо сликата која и остана во сеќавањето на едно весело, мило, слатко детенце , таа се соочува со чудовиште, без чувства, опасен, со убилачки мотиви кој посакувал да ја силува сопствената мајка (а притоа знаеше дека му е мајка)!




rina13 -> RE: Последно прочитано (30.7.2013 13:03:25)

Вчера ја прочитав Fifty Shades of Grey, денес ја почнав 2та Fifty Shades Darker се навлеков на трилогијва ја мислам цело време.
Ги сакам книгите што ме тераат да ги исконзумирам во еден здив.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Bethany -> RE: Последно прочитано (30.7.2013 13:07:33)


ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13 RR

Вчера ја прочитав Fifty Shades of Grey


И каква е книгава? Многу беше хит, ама па кога читав коментари по интернет, обично луѓето беа со поголеми очекувања од книгава, па беа разочарани дека е исфорсирана, а не заслужува толкаво внимание... посекако е дека зависи од вкусот на читателот.




rina13 -> RE: Последно прочитано (30.7.2013 13:27:37)

Не сум ја прочитала сеуште целата трилогија за да добијам комплетен впечаток и поента на истата. За првава книга можам да кажам дека може да се чита од мал милон аспекти во зависност како читател сте и каков карактер. ( Изобилува со компромитирачки моменти- но на крајот целата поента (според мене) лежи во фактот дека приказната за принцот на белиот коњ која ни ја исфорсира овој модерен капиталистички систем не е така розева, секогаш и најсовршените нешта имаат темна страна, најубавите јаболка се со црв. Што кога тој црв ве спречува да го изедете најубавиот плод кој сте го вкусиле во животот токму во оној момент кога утробата ви се превиткува од глад?!
Бетани коментарите за било која книга можат да бидат од најразличен тип. Но топло ти ја препорачувам и сметам дека е книга која треба секоја жена да ја прочита а богами и маж[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley2.gif[/image] 




elenak -> RE: Последно прочитано (30.7.2013 14:43:43)

Вчера ја дочитав Порака во шише. Ја одбегнував толку време само заради тоа што го имав гледано филмот и сфатив дека грешев. Книгата е многу поубава. Така се изрикав убаво, си ја олеснив душичката од сите маки[sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (6.8.2013 11:43:19)

Pismoto na gospogja Vilma e prekrasna kniga,podednakvo ubavo kako i ringispil
Seda pocnav da ja citam Kjerkata na cuvarot na spomenite od Kim Edvards-mi ja ispofalija pa ke vi kazam kakva e
se rasturiv letovo so citanje knigi,ama ubavo mi e na dushickava[sm=smiley1.gif]




Gardenia -> RE: Последно прочитано (6.8.2013 11:50:22)

Јас сега на одморот ја прочитав "За љубовта и другите демони" oд Маркез и многу ми се допадна,за љубовта помеѓу еден свештеник и калуѓерка




Lacrymosa -> RE: Последно прочитано (10.8.2013 19:39:31)

Штотуку ја препрочитав Купохоличарката и бебето од Софи Кинсела... Во таков фазон сум...




sandriana RR -> RE: Последно прочитано (10.8.2013 22:20:24)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Lacrymosa

Штотуку ја препрочитав Купохоличарката и бебето од Софи Кинсела... Во таков фазон сум...


Ехехе, закон книгички за трудници - дур бев трудна летото пред 2 години, за 2 недели ја прочитав колекцијата за Купохоличарката од Кинсела (ги позајмував од другарка ми)- ама последната книга со бебето дури и си ја купив, од мераци [sm=smiley36.gif]. Во принцип не сакам вакви книги, ама за тој период ептен ми беа погодени [sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (19.8.2013 9:28:58)

Ja procitav Kerkata na cuvarot na spomenite,i ne me voodusevi nesto posebno..ocekuvav da e po interesna[sm=zmeden.gif]
Pa mi ja dadoa sega Zlatnoto lale,ama nemam sili za citanje,periodov dosta procitav,a i baegi e golema
ako nekoj ja ima procitano neka kaze kakva e.




Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>