RE: Последно прочитано (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Уметност



Порака


caciana -> RE: Последно прочитано (24.11.2014 17:05:07)

Последна книга која што ја прочитав пред некој ден е Прекрасни коски од Алис Себолд. Книгата е многу тажна и иако е фантазија многу ми се допадна...онака си влегов во некој филм. Одкако ја прочитав го изгледав и филмот...и криво ми е што го гледав оти ми ја расипа СЛИКАТА за книгата.[sm=smiley13.gif]




scared RR -> RE: Последно прочитано (24.11.2014 20:31:59)

Little women :)




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (24.11.2014 20:36:01)

Momentalno ja citam Princ na bel konj i e mnogu interesna..




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (4.12.2014 14:05:50)

Znaci posle dolgo vreme nemav procitano nesto dobro i interesno,ama ete so zadovolstvo vi ja pretstavuvam knigata Princ na bel konj od Djud Devero...400 -500 strani gi goltnav,mnogu dobar bestseler




caciana -> RE: Последно прочитано (4.12.2014 14:11:01)

Epa taa kniga sleden pat ja zemam..jas nikako da pogodam ubava kniga. Sega se macam so " Mojot zivot kako kuce" .. no ne mi se bendisa nekako pa citam kolku radi reda , znaci ovaa kniga ne vi ja preporacuvam . [sm=smiley13.gif]




gina -> RE: Последно прочитано (5.12.2014 12:27:03)

pred edna nedela ja procitav SOSED OD PEKOLOT interesna ljubovna kniga

a sega ja citam POSLEDNATA KONKUBINA ima preku 500 stranici ama nekako sporo e citam se nadevam do kraj na mesecov ce e procitam posto mi zavrsuva clenstvoto.




niki -> RE: Последно прочитано (9.2.2015 13:02:16)

periodov se iznacitav pa da dadam i ovde doprines
pod vlijanie na prethodni postovi ovde ja procitav Iljada cudesni sonca i im se pridruzuvam na site obozavaci na avtorov, ne ja smetam knigava za prekrasna, bidejki tematikata e tolku mnogu teska i tolku mnogu realna sto boli dodeka se cita no sekako e nesto sto mora da se procita

potoa ja citav Druga Kniga od Zarko Lausevic koja e prodolzenie na knigata Godina prodje dan nikad, eden od najpoznatite jugoslovenski glumci vo 90tite godini na minatiot vek koj vo Crna gora vo samoodbrana ubiva covek i knigive se negovo svedostvo na nastanite i vtorata dnevnik od negoviot prestoj vo zatvor
mi ostana nedorecena bidejki ostana neobjasneto kako izbegal vo Amerika no pretpostavuvam ke ima i treto prodolzenie[sm=smiley36.gif]mora nekako da se zivee vo Amerika[sm=smiley36.gif]

toplo ja preporacuvam Covek i Decak od Toni Parsons, tolku realno go raskazuva denesnovo nase sekojdnevie kako roditeli i luge od gledna tocka na maz koj vo kratok period se razveduva zaradi najglupa mozna pricina, ja gubi rabotata, se soocuva so bolesta na tatko mu od sekade prusutniot rak, i treba da nauci da bide dobar roditel na svoeto dete

isto taka me voodusevi Koliba Vilijem Pol Jang, ja preporacuvam posebno na onie luge koi za sopstvenite maki i patenja ne mozat da najdat odgovor zosto toa nim im se slucuva i se izmacuvaat psihicki so prifakanje na sopstvenata situacija

i konecno gi docitav Senka vetra i Sofijin svet, ednas za vtorava me prasuvase Vezilka definitivno ja preporacuvam knigava, bidejki celo vreme te tera na razmisluvanje, koga najmalku ocekuvas iznenaduva, i e super cetivo da si povtoris istorija na filozofija da se prisetis na site filozofski pravci i nivnite glavni nositeli i nacinot na razmisluvanje koi go zastapuvale vo vremeto i uslovite vo koi ziveele

procitav i edno knizule so naslov Nejzinata cetvorogodisna tajna ne se sekavam kako se vikase avtorkata no voopsto ne mi se dopadna mnogu glupa tema i razvrska vo stil na ona spanskite sapunici kade site vo edno semejstov so site spijat i se razmnozuvaat, znaci bljak ako naidete na ovakov naslov ne gubete vreme so knigava

momentalno citam Sto godine samoce od Markes i imam cuvstvo deka sum ja citala knigava nekogas ama ne se sekavam koga, ni kako odi prikaznata do detali




Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]