RE: Последно прочитано (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Уметност



Порака


Gardenia -> RE: Последно прочитано (19.8.2013 9:54:19)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Ja procitav Kerkata na cuvarot na spomenite,i ne me voodusevi nesto posebno..ocekuvav da e po interesna[sm=zmeden.gif]


Исто и мене не ми остави впечаток,јас ја имав одамна прочитано и преводот катастрофа,какви зборови употребиле нема врска.Сега ја литам Љубов во време на колера од Маркез




miana -> RE: Последно прочитано (27.8.2013 10:38:08)

Моментално ја читам - "Педесет нијанси сиво" на пола сум,и си ја понесов на работа да ја дочитам.




Lacrymosa -> RE: Последно прочитано (8.9.2013 18:06:09)

штотуку ја завршив Ми припаѓаш мене- Карен Роуз по втор пат... трилер- романса... деновиве ја најдов Небеска Темјановна од Петре М Андреески, единствено таа ми фалеше од комплетот што го даваа со весниците на мпм пред неколку години. Тогаш ја пропуштив и во Скопје си ја најдов на старо па си ја комплетирав цела колекција и сега планирам таа да ја читнам....




Carrie RR -> RE: Последно прочитано (14.9.2013 13:33:23)

Како што кажав ги прочитав Илјада неверојатни сонца и И планините одекнаа за Халед Хосеини и навистина од сите три негови до сега не знам која ми е најубава. Преубави се, прекрасен раскажувач е. Топло ги препорачувам [sm=smiley1.gif]




Tanjat7880 -> RE: Последно прочитано (9.10.2013 12:10:32)

Vo momentov ja citam CENATA avtor Marko Semov,interesno romance spored vistinita prikazna.
Letovo ja citav OSTROV angliska pisatelka beshe ne se sekjavam na imeto,kniga koja mi ostavi golem vpecatok,se mislam da si ja zemam pak[sm=smiley1.gif]




Annet -> RE: Последно прочитано (9.10.2013 12:53:22)

Јас одамна не сум прочитала книга..
Имам едно прашање,дали сте ја читале Мажи без Жени од Хемингвеј,Ја купив за една пријателка и незнам дали е добра...[sm=zmeden.gif]




Snowhite RR -> RE: Последно прочитано (10.10.2013 1:55:15)

Јас моментално ја читам Девојката од хартија од Гијом Мисо, засега добра е, интригантна, иако не е баш мој стил, до пола сум до сега, се надевам за брзо ќе ја прочитам

П.С. Покрај сите обврски не знам ни како наоѓам време да читам[sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (10.10.2013 8:47:20)

Uff i jas oddamna ne sum procitala,se so renoviranjevo sme zafateni i nemam vreme a inaku sum opremena dosta..
Ja zapocnav dalecinata megju nas,najgolemito trgovec na svetot ja kupiv i posledno si ja kupiv Kradci i prostitutki...imam dosta materijal[sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (10.11.2013 21:03:30)

Konecno ja procitav Kradci i prostitutki,mnogu interesna kniga,ama od sto nemav vreme nikako da ja dovrsam...vi ja preporacuvam
od utre pocnuvam so Tvoj sum-Mirjana Bobikj Mojsilovikj




Bethany -> RE: Последно прочитано (10.11.2013 22:06:14)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


od utre pocnuvam so Tvoj sum-Mirjana Bobikj Mojsilovikj

Јас од што ми е авторкава антипатична, имам предрасуди и кон нејзините книги и не би ми ни текнало да ја читам, а камоли пари да дадам за нејзини книги [sm=smiley36.gif]
А исто низ темава читам ги фалите книгите на Јелена Б. Олипиќ, е па таа ми е посебно антипатична.
Леле, негатива сум, можеби и книгите и се навистина ок, ама ете [sm=smiley24.gif]

И мене ми треба некое штиво за читање, морам наскоро и јас да се подновам со некоја посебно лесна книга, такви некои за мајките нели, на кои им мозокот слабо работи кога имаат некое слободно време [sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (25.11.2013 19:54:42)

Ja procitav i Tvoj sum...interesna ama ne me voodusevi koj zna ekolku
hehehe Bethany Tvoj sum mi ja podarija,a Ringlispil e edna od podobrite knigi sto sum gi citala,taka da moze deka vtorkive se od tvoj kraj pa ti se antipaticni[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Vcera ja zavrsiv i Raskazimi gi sonistata od Sindi Seldon,ubava kniga,psiholoska...periodov nekako me zatera so citanje na knigi,si naogav vreme i za toa
sledna mi e Najgolemiot trgovec na svetot




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (6.12.2013 14:02:05)

ja kupiv Zivot za Zivot od Sara Zar,pa kaj i da e ke ja pocnam so citanje




Tanjat7880 -> RE: Последно прочитано (10.12.2013 10:50:54)

Ja docituvam Site sonishta na svetot,prodolzenie na romanot Belata svetlina na Pariz od Tereza Ravaj,prekrasni knigi kade se dolovuva padot I podemot na edna edinka vo najdramaticni uslovi-vojna.




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (23.1.2014 11:07:35)

Momentalno citam Od Miso_Devojkata od hartija...dosta interesna,ke go vidime krajot za nekoj den[sm=smiley36.gif]




Tanjat7880 -> RE: Последно прочитано (23.1.2014 11:21:12)

Dvaesettata sopruga,po vtor pat posledno procitano a sega go citam nejzinoto prodolzenie Praznikot na rozite,avtor Indu Sundaresan.
Ljubovna prikazna za carot I pripadnicka na narodot...prikazna od istorijata




Tanjat7880 -> RE: Последно прочитано (30.1.2014 12:37:10)

Pocnav da ja citam PRINCEZATA SULTANA avtor DZIN SASON,od prvata strana dramaticna prikazna,veruvam ke uzivam do krajot na istata I nejzinoto prodolzenie KERKITE NA PRINCEZATA SULTANA.




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (31.1.2014 14:12:03)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za devojkata od hartija....aiiii dobro knigice,so zadovolsvo vi ja preporacuvam




miana -> RE: Последно прочитано (15.9.2014 14:30:06)

Последната пролет во Париз, од Јелена Бачиќ Алимпиќ

Интересна и доста потресна книга, нема да ве остави рамнодушни, некоја солза ( или повеке ) ке капнат сигурно!

Наредно Рингишпил од истата писателка.




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (15.9.2014 15:08:36)

Dur bev na odmor procitav nekolku knigi:
- Nakit
-Angelski povik
-Poslednata prolet vo pariz
Od site tri poslednata me voodusevi kako i prethodnite dve od istata pisatelka
Ja zapocnav sega A potoa od Gijom Miso,ama ne sum sednala da ja docitam a vo megivreme ja kupiv i Zabavata moze da pocne taka da imam za citanje




Lacrymosa -> RE: Последно прочитано (15.9.2014 22:20:39)

Девојката на капетанот и Сопругата на дипломатот, двете од Пам Џеноф... Стварнооо добри книги... Додуша вторава сега ја дочитувам ама се добри




LoveableMe RR -> RE: Последно прочитано (16.9.2014 10:57:27)

Трилогијата од Oшо: За децата, За жената, За мажот...имам и некои други добиени на подарок, допрва ќе седнам да ги читам.




Bethany -> RE: Последно прочитано (18.9.2014 10:52:21)

Во последни месец дена:
Ја прочитав Рингишпил. И мада емотивна во почетокот, втората половина ја читав само да ја дочитам, кога веќе почнав да губам време со неа, да изгубам до крај. Ми се чинеше ко на авторкава дека и снема инспирација, многу глупости изнапишано од втора половина на книгата. Се повторува во речениците по милион пати, описите и се сведуваат на: тажни очи бадем боја и уште некои штури демек описи, секогаш исти. Ниту лик во глава не можев да замислам. Нема веќе ништо да читам од неа. Не е тоа по мојот вкус.
А и прилично и се скапи книгите за таква патетика. Ама комерцијала, шта чеш.

Потоа прочитав 1Q84 од Харуки Мураками. Книгата ме држаше будна до последна страна, неговиот стил на пишување ми се допаѓа, малку така мрачна приказна какви што сакам јас [sm=smiley36.gif]не заврши како што сакав и очекував, ама добро, не може се да биде совршено [sm=smiley36.gif]
Добар е, сакам следно од него Норвешка шума да прочитам.

И сега во моментов ја читам Сенка ветра од Карлос Руис Зафон. Имам симнато на таблет сите негови книги, па и планирам сите да ги исчитам. Ми се допаѓа.

Вчера ја земав од Винка Саздова - Понекогаш доаѓа среќа. Таа нека ми стои додека сите замислени прочитам. [sm=smiley36.gif]




Tanjat7880 -> RE: Последно прочитано (28.10.2014 13:51:54)

"Na Balkanot dozdot mirisa poinaku" Avtor Gordana Kujikj,kniga koja vredi da se procita,temata e zivotot I kulturata na Evrejskiot narod za vreme na dvete svetski vojni,tragicni slucuvanja no pobeda na sekoj napad!




Lacrymosa -> RE: Последно прочитано (11.11.2014 14:50:40)

Само што ја дочитав Последната искра- Даниел Левин и ја почнав А потоа од Гијом Мисо




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (11.11.2014 14:57:34)

Lele jas nikako da ja docitam A potoa...nekako dosadna mi stana,ama sega sum pri kraj pa pak me zainteresira,i odvaj cekam da ja dovrsam i da pocnam nova,me cekaat dve nepipnati[sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 [10] 11   Следна страница >   >>