RE: Последно прочитано (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Уметност



Порака


Pepelaska * -> RE: Последно прочитано (15.2.2013 11:55:37)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Јас моментално при крај сум со читање на „Книга за мајки“ За мајката што е најдобра во се. Оваа книга е всушност како прирачник со многу духовити анегдоти, корисни предлози и совети, како и факти за мајчинството. Многу интересна е, има на пример, идеи за организирање на роденден дома, игри кога на пример времето е врнежливо, па интересни рецепти каде може да ги вклучите и децата. Ја купив од Космо за 250 ден и мислам дека вреди секоја мајка да ја има дома, зашто секогаш кога не знаете како да направите интересно попладне може да ја отворите оваа книга.


Ај да се издадам, баш оваа идеја ја започнав пред некое време, ама не знаев дека имало веќе такво нешто.Сноувајт ,на македонски е книгата? Кој е автор?
Инаку сега си зедов малку релаксирачки книги
Фактор Бивши
Дневникот на Сузана за Николас( се ми се чини дека има ваков филм)




Snowhite RR -> RE: Последно прочитано (16.2.2013 18:15:29)

На македонски е од Алисон Малони (Alison Maloney) инаку од издавачки центар Три и би требало да ја има во сите Космо продавници.
Ај кога ќе имам време ќе напишам извадоци од книгата во соодветни теми, баш да ја осознаете содржината одприлика да не мислите дека е некој досаден водич што да му давате да јади на детето или како да го заспиете и слични проблеми (мислам го има сето тоа, ама на интересен, забавен начин)




Maca25 -> RE: Последно прочитано (17.2.2013 9:20:27)

Последно прочитано ми е - Посакувам да си тука - од Францецк Миралјес.
Лесно романче, роман за љубовта, тајните, пријателство и се се случува во десетина дена.
А моментално читам крими роман од Хенинг Манкел, се вика Убијци без лица.




Lacrymosa -> RE: Последно прочитано (11.3.2013 18:31:46)

Последно прочитано ми е Цената на едно дете, 4 години во пеколот на детската проституција во Банког- Жан Мари Бот да речам нешто како стручна литература за магистерската, а сега прилично се опремив за време на саемот на книгата во Матица [sm=smiley36.gif]. бебушов ќе ми се роди ептен начитан [sm=smiley36.gif]




Bububebe -> RE: Последно прочитано (11.3.2013 18:34:32)

Заробени сништа-Марина Немат




niki -> RE: Последно прочитано (11.3.2013 18:36:16)

Dve knigi podolgo vreme gi citam paralelno i nikako da gi docitam
Sofijin svet i Senka vetra




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (11.3.2013 18:38:54)

Momentalno ja citam Lekcii za ljubovnata bolka na Keti Keli




Lacrymosa -> RE: Последно прочитано (11.3.2013 21:53:04)

Сенка на ветрот од Зафон?
Ако збориш за таа стварно мн добра книга, има уште два да речам дела: Игра на ангелот и Заточеник на небото




niki -> RE: Последно прочитано (11.3.2013 21:56:47)

da Senkata na vetrot samo sto jas na srpski ja citam




Lacrymosa -> RE: Последно прочитано (11.3.2013 22:56:12)

Јас ја имам дома на мк ама сакам некаде да ја најдам пдф на хрватски. голем дел од преводите кај нас ги прават ко заради реда




temjanuska75 -> RE: Последно прочитано (11.3.2013 23:15:56)

Praznikot na rozite od Indu Sundaresan




niki -> RE: Последно прочитано (11.3.2013 23:20:19)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Lacrymosa

Јас ја имам дома на мк ама сакам некаде да ја најдам пдф на хрватски. голем дел од преводите кај нас ги прават ко заради реда


ne mozam da ti pomognam bidejki ja imam vo pecatena forma, a daleku sum da ti ja pozajmam[sm=smiley1.gif]




vezilka RR -> RE: Последно прочитано (11.3.2013 23:25:37)


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Dve knigi podolgo vreme gi citam paralelno i nikako da gi docitam
Sofijin svet i Senka vetra


E de sto ke kazes za Svetot na Sofija..bas denes ja vrtev niz race, se mislev dali da ja kupam ama odluciv da prvo da ja procitam ovaa sto ja zemav posledno.




Pepelaska * -> RE: Последно прочитано (12.3.2013 0:53:31)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

На македонски е од Алисон Малони (Alison Maloney) инаку од издавачки центар Три и би требало да ја има во сите Космо продавници.
Ај кога ќе имам време ќе напишам извадоци од книгата во соодветни теми, баш да ја осознаете содржината одприлика да не мислите дека е некој досаден водич што да му давате да јади на детето или како да го заспиете и слични проблеми (мислам го има сето тоа, ама на интересен, забавен начин)


Ја прочитав книгава, има делови кои мн ми се допаднаа ама некои од идеите за игри со насилство пирати и слично не ми беа ич убави[sm=zmeden.gif]




elenak -> RE: Последно прочитано (12.3.2013 1:04:04)

Ловец на змејови. Не ветуваше многу на прв поглед ама кога почнав да ја читам не можев да ја оставам.




sandriana RR -> RE: Последно прочитано (12.3.2013 8:48:46)

не ми е е дочитана уште, ама како затерав ќе ја довршам брзо - биографијата на Стив Џобс. Човекот бил доказ дека ако се сака - нема граници за да се достигне замисленото., па и да се измени светот.




babyhope -> RE: Последно прочитано (12.3.2013 8:54:17)


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Ловец на змејови. Не ветуваше многу на прв поглед ама кога почнав да ја читам не можев да ја оставам.

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Преубава...последна таа ја прочитав и јас истиот впечаток го добив. Сега ја читам ДУХ, една крими драма ама нешто првите 100 страни ни крај не можам да им фатам..




vezilka RR -> RE: Последно прочитано (12.3.2013 15:37:43)

Гијом Мисо, Што би правел јас без тебе. Интересна ама не за да паднеш у несвест. Филмска книга што викам јас. ЈА поише очекував.




Bethany -> RE: Последно прочитано (12.3.2013 16:26:04)

Posledno procitano Koliba i Zatoa sto te ljubam od Gijom Miso.

Se tokmam za nesto novo da najdam, ako najdam i vreme da citam, se sakam, ama nema se vreme [sm=s




niki -> RE: Последно прочитано (17.3.2013 11:16:04)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Dve knigi podolgo vreme gi citam paralelno i nikako da gi docitam
Sofijin svet i Senka vetra


E de sto ke kazes za Svetot na Sofija..bas denes ja vrtev niz race, se mislev dali da ja kupam ama odluciv da prvo da ja procitam ovaa sto ja zemav posledno.


najiskreno ne znam sto da ti kazam, knigava ja pocnav so citanje pred poveke od godina dena, vo meguvreme pocnav i zavrsiv so citanje nekoi drugi, i iako na pocetok mi bese interesna nikako da ja docitam, do mene e nesto, ne sum dovolno koncentrirana, ne znam, citnuvam malku pa ke ja ostavam so denovi, meseci, nekako ne mi legna ne ja zacitav posvetena na dejstvieto
sega veke resiv koga ke pocnam na plaza da odam da ja pocnam od pocetok bidejki veke mngu detali zaboraviv
mislam deka bi ti se dopadnala, ima dopirni tocki so Senka na vetrot, nea mislam ja imas procitano, dejstvoto e povrzano okolu edna kniga koja Sofija ja dobiva za podarok za rodenden koja pretstavuva voved vo filozofija dejstvieto e ko pat niz vremeto, srekavanje so istoriski poznati filozofi, so nivnite teorii i pogledi na zivotot, seto zacineto i so nerealni desavki za koi ne e jasno (bar do tamu kaj sum procitala) dali se slucajnosti ili plod na nejzinata fantazija
intrigantna e, ama ne mozam da si objasnam zosto tolku dolgo ja gnjavam
sto znam procitaj ja pa javi koi se tvoite vpecatoci, bas me interesira




moni teo -> RE: Последно прочитано (18.3.2013 0:08:33)

вистински верник-николас спаркс сега на ред продолжетокот на прв поглед-николас спаркс




gina -> RE: Последно прочитано (18.3.2013 2:12:17)

i jas sakam mnogu da citam kaj nas nema knigi da se kupi i zatoa sekoja godina se zaclenuvam vo biblioteka i si citam sega ja procitav Devojkata so biserna obetka, sega ce ja citam Rebeka od Dafne di Morie a imam mnogu procitano: Solja caj, Kletnici, Papata Jovana, Zena vo crveno, Memoarite na edna gejsa, Belata Masai, Vljubena zena,Kodot na Davinci, Magdalina, Spomenite na rozata i mnogu mnogu dr. i edna mnogu dobra psiholoska kniga Mokjta na Potsvesta i prodolzenieto Kako da se bide i dobie ona sto se posakuva




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (20.3.2013 10:11:59)

Samo sto ja kupiv Papata Jovana?epten mi ja pofalija,ja ima nekoj procitano??




dostickage -> RE: Последно прочитано (20.3.2013 10:25:04)

Posledno procitano: Sun Cu : Umetnosta na vojuvanjeto.
Sega ja zaitav knigata za Fidel Kastro, ama kje poceka taa zasto spremam ispiti.

Pred mene momentalno e Liderstvo na Drakulevski [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Bethany -> RE: Последно прочитано (20.3.2013 13:03:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Samo sto ja kupiv Papata Jovana?epten mi ja pofalija,ja ima nekoj procitano??
ja imam procitano,dobra kniga,ke ja procitas vo eden zdiv ;))




Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>