RE: Последно прочитано (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Уметност



Порака


ananikol -> RE: Последно прочитано (23.6.2012 14:55:26)



Posledna kniga procitana mi e Godina prodje,dan nikad od Zarko Lauseic,
so netrpenie go ocekuam vtoriot del




Regina -> RE: Последно прочитано (24.6.2012 11:51:58)

Den posle nokta od Anita Dajamant

Knigata e bazirana na vistinski nastani, se raskazuva sudbinata na cetiri devojki evrejki, koi se naogaat vo kamp za begalci na evrei vo Palestina. Se organizira begstvo od kampot i site se nadevaat za podobro utre. Ubava kniga koja ke vi go privlece vnimanieto posebno taznata sudbina na evreite za vreme na vojnata.




Pepelaska * -> RE: Последно прочитано (13.7.2012 14:48:02)

Принцезата на малиот принц од Сашо Тасевски , многу реална книга полна со хумор

сега ја зедов Деловна придружба,
се зачитав во последно време, ептен ме смирува[sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (16.7.2012 12:33:28)

Ja kupiv Molitva na mojata majka,ama ja pocnav,nesto ne me bendisa,sega pocnav da ja citam Badem,ama koga ke uspeam da ja procitam gospod znae :)




vezilka RR -> RE: Последно прочитано (12.9.2012 14:09:32)

Заточеник на небото - Карлос Руиз Зафон..го обожавам значи човеков. Ја читав во еден здив. Ова ќе му дојде третиот (или првиот, тоа е штосот..во овој роман се случуваат настани кои се случиле и претходно, но тука се фрла нова светлина врз расплетот и ликовите од двата претходни романи.) на трилогијата, заедно со Сенка на ветрот и Игра на ангелот.




Pepelaska * -> RE: Последно прочитано (12.9.2012 14:22:25)

Исчезнат од Даниела Стил а сега ја читам Непобедливо срце од Мирјам, на романтики сум јас[sm=smiley36.gif]




elenak -> RE: Последно прочитано (12.9.2012 14:42:41)

Последно на одмор прочитано - Љубов во ранетата земја од Џин Сасон (авторката на Принцезата Султана) исто многу убава книга, секое нанање на [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] го користев да читнам некоја страничка [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
А инаку јас го обожавам Ден Браун. Прочитани ми се Ангели и Демони, Загубениот симбол, Точка на измама и Кодот на Да Винчи. Мислам дека е тоа се од него, ако има уште нешто кажувајте да ги барам веднаш[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




biljanaM -> RE: Последно прочитано (18.9.2012 23:14:44)

Го читам Хесе, ја прочитав Сидарта, Демијан сега ја почнувам Нарцис и Златоуст




Snowhite RR -> RE: Последно прочитано (19.9.2012 10:30:53)


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Последно на одмор прочитано - Љубов во ранетата земја од Џин Сасон (авторката на Принцезата Султана) исто многу убава книга, секое нанање на [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] го користев да читнам некоја страничка [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
А инаку јас го обожавам Ден Браун. Прочитани ми се Ангели и Демони, Загубениот симбол, Точка на измама и Кодот на Да Винчи. Мислам дека е тоа се од него, ако има уште нешто кажувајте да ги барам веднаш[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Дигитална тврдина од Ден Браун, таа мислам дека всушност му и прва книга, не смееш да ја пропуштиш, а воедно и моја последно прочитана, но не за долго зашто при крај сум со Интимните животи на Пипа Ли од Ребека Милер




Snowhite RR -> RE: Последно прочитано (19.9.2012 10:32:39)


ИЗВОРНА ПОРАКА: biljanaM

Го читам Хесе, ја прочитав Сидарта, Демијан сега ја почнувам Нарцис и Златоуст


Мојот омилен писател и моите омилени книги, особено Сидарта[sm=smiley1.gif][sm=smiley20.gif]




Gardenia -> RE: Последно прочитано (19.9.2012 11:07:01)

[sm=bravo.gif] мм и јас го обожавам Хесе,сите ги имам читано ама Нарцис и златоуст ми е најубава[sm=smiley20.gif]




kremco -> RE: Последно прочитано (19.9.2012 11:50:17)

Posledno procitano,ispovest iz harema-nekoj srpski avtor,a pred toa faktorot na emocionalnata energija -Mira Kirsenbaum,a sega sum na kupoholicarkata-mi sedese neprocitana[sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Последно прочитано (20.9.2012 8:59:02)

Zagubenata kjerka,zaboraviv od kogo e vo momentov...prekrasna kniga koja ja procitav vo eden zdiv,so okolu 500 strani,i sakav uste i uste ama zavrsi....vi ja preporacuvam toplo




AnnaMolly RR -> RE: Последно прочитано (20.9.2012 9:58:06)

Моментално ја читам All that remains од Патриша Корнвел, многу е интересна. Читам исклучиво книги на англиски. Последна книга што ја прочитав на македонски беше П.С. Те сакам. Прво ја прочитав англиската, па потоа и македонската верзија и преводот е катастрофа. А и повеќе може да се долови мислата кога е напишана на мајчиниот јазик на авторот.




vezilka RR -> RE: Последно прочитано (20.9.2012 14:52:01)

Исповест на една акушерка од Дијана Чембрлеин. Убава книга, широк спектар на емоции, реалистични женски ликови, тајни и мистерии. Држи внимание до последна страна.




pucilda -> RE: Последно прочитано (22.9.2012 22:07:31)

posledno sto procitav,a toa bese "BELATA MASAI" i toa mnogu odamna....porano mnogu sakav da citam,a sega kniga ne mi se otvara,neznam dali e toa period ili.........




Melanija RR -> RE: Последно прочитано (28.10.2012 15:18:41)

Изгубениот симбол-Ден Браун

Морам се да дочитам од него [sm=smiley36.gif]Не ја дочитав Дигитална тврдина ама ќе биде [sm=smiley1.gif]




vezilka RR -> RE: Последно прочитано (16.1.2013 16:28:29)

Синоќа ја дочитав Петтото дете - Дорис Лесинг. Добра книга. Ова го пишува во критиките за книгата:...„Книга која поставува милиони прашања, книга со која се рaзбиваат стереотипи. Како да се дијагностицира менталната (не)стабилност на сопствениот род, да се избере дали да се институционализира, дали може да живее нормално меѓу нормалните, по која цена? ...“

А јас кога ја читав си помислив совршено сценарио за некој готика-хорор филм, хе,хе и баш нема крај, така не завршува никако.




vezilka RR -> RE: Последно прочитано (14.2.2013 10:01:17)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Zagubenata kjerka,zaboraviv od kogo e vo momentov...prekrasna kniga koja ja procitav vo eden zdiv,so okolu 500 strani,i sakav uste i uste ama zavrsi....vi ja preporacuvam toplo



Дијана Чембрлејн е авторката. Само што ја дочитав, се изнаплакав. Прекрасна книга за една мајка. Женава има прекрасни женски ликови во книгите. Досега две читнав, ќепобарам уште некоја дефинитивно.




sladjana ms -> RE: Последно прочитано (14.2.2013 10:28:51)

Vo momentov ja citam "Zagubenata kerka", a ja zavrsiv "Ispovest na edna akuserka" prekrasna kniga od istata avtorka Dajen Cembrlen. Vezilka ako mozes da mi kazes kade ja nabavi "Pettoto dete" vo Matica ja nemase? Isto i "Kolku e cenata na edno dete" mislam deka taka bese naslovot ne mozam da ja najdam, ne znam cie izdanie e?




vezilka RR -> RE: Последно прочитано (14.2.2013 10:39:43)

Не знам колку чини..ја позајмив од колешката. [sm=smiley1.gif]




Snowhite RR -> RE: Последно прочитано (14.2.2013 15:32:32)

Јас моментално при крај сум со читање на „Книга за мајки“ За мајката што е најдобра во се. Оваа книга е всушност како прирачник со многу духовити анегдоти, корисни предлози и совети, како и факти за мајчинството. Многу интересна е, има на пример, идеи за организирање на роденден дома, игри кога на пример времето е врнежливо, па интересни рецепти каде може да ги вклучите и децата. Ја купив од Космо за 250 ден и мислам дека вреди секоја мајка да ја има дома, зашто секогаш кога не знаете како да направите интересно попладне може да ја отворите оваа книга.




AnnaMolly RR -> RE: Последно прочитано (14.2.2013 15:46:20)

Bloodletting - A memoir of secrets, self-harm and survival напишана од Victoria Leatham.

Интересна книга инспирирана од вистинска приказна на една девојка која се самоповредувала кога ќе доживее неуспеси во животот и како се изборила со тоа. Подарок ми е од сестра ми :)




AnnaMolly RR -> RE: Последно прочитано (14.2.2013 16:27:56)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Исповест на една акушерка од Дијана Чембрлеин. Убава книга, широк спектар на емоции, реалистични женски ликови, тајни и мистерии. Држи внимание до последна страна.

ovaa e tvoja? ako da, sakam i jas da ja procitam da mi ja dades




vezilka RR -> RE: Последно прочитано (15.2.2013 11:19:06)

Нема проблем комшике. секако дека ќе ја добиеш [sm=jezicek.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>