RE: Еднократни пелени (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


ivoni4ka -> RE: Еднократни пелени (15.7.2014 10:28:15)

jas koristev ( ne noseme veke 2 eseci peleni)[sm=bravo.gif] prvo bekutan, ama bea mnogu kruti, pa preminavme na svajcarskite top se pokazaa osven broj 5, propustaa sekoja 2 vecer, pa preminavme na helen harper po preporaka na rr-jki i do kraj niv gi koristevme top cena i top kvalitet




Dilina -> RE: Еднократни пелени (24.7.2014 17:26:38)

Во болница користевме КанБебе, но мајка ми донесе бекутан од 3 до 5кг и се покажаа супер.. оние од 2кг се крути, ни дадоа од болница некој рекл. материјал од бекутан, и не ми се допаднаа. А ни дадоа и од памперс, па имаше 2 пеленчиња премиум. НАЈДОБРИ, но и НАЈСКАПИ.... така да не ми се даваат дупло пари... но и бекутанов вршат работа, сега за сега се супер ако нешто не се ко шо треба или идеме на канбебе или памперс премиум...

За сите што имаат можност П.Премиум се најдобри, а имаат и индикатор на секоја пелена напред да немора да ја отварате да знаете дали е мочано или какано :)




Melanija RR -> RE: Еднократни пелени (8.8.2014 11:24:47)

Имам убава вести за сите кои купуваат пеленки[sm=smiley1.gif]

Сега бев во Зегин и од 1 август е почната акцијата што беше најавена за намалено ДДВ на бебешки производи.
Ние си ги најдовме пелените веќе 2 месеци, биле рестриктивно но сега ги има.Даиперс 4 ка 50 парчиња сега се 499ден а беа 555ден [sm=bravo.gif]




kate18 -> RE: Еднократни пелени (22.8.2014 15:08:36)

Ние користиме КанБебе и сме задоволни до сега, невечер не ни пропуштило до сега, а каките неколку пати од кај ноџето, е сега не знам дали дека се големи или не стегам доволно. На почетокот користевме Памперс премиум,ам дупло се поскапи и мислам дека нема потреба...Сега ми мерак да ги пробам Пафис, во тинекс се на акција,па ќе видиме. Влажни марамчиња користиме Baby care, супер се и без парабени...




Melanija RR -> RE: Еднократни пелени (22.8.2014 15:36:10)

Мене Пафисот не ми се јасни,големите пакувања се дезејнирани и 66 пелени 915 ден ,па тоа е цена ко памперс.Акциите траат кратко а после па по старо.Ок беа но потполно иста мекост имаат и Даипер предобри се да знаев од раѓање ќе ги купував тие




sonc90 -> RE: Еднократни пелени (2.9.2014 11:38:40)

moze li nekoj koj sto e informiran da kaze nesto povekje okolu ova so namalenoto DDV na bebeski proizvodi i bebeska oprema...koi se proizvodi i koja oprema ja opfakja? eve Melanija spomna za pelenite,drugo sto? bidejki imav prilika vo megjuvreme da pazaram kozmetika i vlazni maramici i cenite si se kako i prethodno pa si rekov da se informirame sto se spagja vo proizvodi so namaleno DDV...ne deka ke mi smenat nesto 10 den pomalku ama 10 od vamu,10 od tamu si se sobiraat...taka da koj znae neka kaze pa da si imame nekoi pridobivki...pozz [sm=smiley1.gif]




Dilina -> RE: Еднократни пелени (8.9.2014 14:58:14)

Штом во зегин се намалени пелените (а намалени се кан бебе знам пошто ги користиме) сигурно сите др производи покрај пелените се намалени.. јас сега кај нас во маркет приметив дека се намалени памперсот 1003д така нешто беа а за 11кг ми се чини...




Melanija RR -> RE: Еднократни пелени (15.9.2014 15:20:24)

Засега само на пелени, другото се однесува на опрема.Мислев дека е и на храна но веројатно не




tincule -> RE: Еднократни пелени (10.10.2014 8:21:53)

Ние користиме Канбебе ми се покажаа супер и плус ми се некако најблиску до памперсот само поефтини [sm=smiley1.gif] мојава ги прифати супер додека пробав и со бекутан ама газето и се направи жар црвено со пликови [sm=smiley19.gif]и ги баталив. Сега ми стојат така 80 пелени цело пакување од бекутан [sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Еднократни пелени (10.10.2014 9:13:54)

tincule ponudi gi ako imas na nekoja bliska ili pisi ako nekoja saka tuka neka te kontaktira preku pp nemora javno [sm=smiley1.gif] ova kako ideja[sm=smiley1.gif]




tincule -> RE: Еднократни пелени (11.10.2014 9:00:33)

Да, слободно ако има некоја мами на која и требаат имам скоро 90 бекутан пелени од 2-5 кила. Не ги користиме а немам некој близок на кого можам да ги дадам, па доколку сака некоја нека ми пише во приватна порака и нека остави телефонче. Поздрав, инаку сум од Скопје чисто да знаете [sm=smiley1.gif]




tincule -> RE: Еднократни пелени (12.10.2014 9:35:58)

Мала грешка пелените биле од 3-6 кила [sm=smiley36.gif]




Dilina -> RE: Еднократни пелени (13.10.2014 0:24:51)

И јас имам пола пакетче бекутан од 2-5 ако сака некој слободно пп :) Ги користев, малце ни направија осип ама преминавме на 6-9кг и поччнав со кан бебе и пафис....




caciana -> RE: Еднократни пелени (2.12.2014 14:45:25)

Vnuka mi od raganje koristi Pampers Sensitiv. Ama ima osip na kozata kade sto lezi pampersot ima bruncinja.Koi peleni se dobri za cuvstvitelna koza?[sm=zmeden.gif]




Malecka23 -> RE: Еднократни пелени (2.12.2014 14:55:56)

daypers provereno!




Maja Peovski -> RE: Еднократни пелени (20.1.2015 11:39:35)

ЛУѓе помагајте, имамe 6 месеци, досега бевме на Кан бебе 4+ ама почнаа да ми пропиваат секое сабајле, некогас и преку ден, вчера земав од тие швајцарските и од нив пропива...[sm=zmeden.gif] имаме скоро 9 кила, незнам дали е до папмерсот или ние многу мочкаме [sm=smiley36.gif]
кој би ми препорачале вие?? инаку од почеток па до сега сме на канбебе не ми пропуштиле сега откако влеговме во 6 месец почна, сум ги пробала и тие на Hugges ама ни се вцрви газто одма, дали беше од нив незнам..[sm=smiley13.gif]




lukajana RR -> RE: Еднократни пелени (20.1.2015 13:09:00)

Ние користиме бекутан и за 8 месеци ниеднаш не ни пропуштиле ама за разлика од кан бебе се покрути.Јас од раѓање ги ставам и малата ми е навикната на таква пелена а твоево на помека па пробај со дајперс тие се убави меки и добро впиваат,јас за првото ги користев и бев многу задоволна




Mihaela 2010 -> RE: Еднократни пелени (20.1.2015 13:14:49)

So prvoto isklucivo pampers taka ke bide i za vtoroto.probav da gi smenam, od kan bebe mi propustaa od pufis mi se nafrla i pak na pampers si se vrativ.najdobri mi se




pepuska -> RE: Еднократни пелени (20.1.2015 14:25:00)

Да ве прашам каде можат да се најдат швајцарските пелени ? окол у аеродромили центар особено




Melanija RR -> RE: Еднократни пелени (20.1.2015 14:55:37)

Некогаш е до видот на пелената,најчесто до конфигурацијата на бебето, и до меѓу големина.

Maja Peovski многу е важна бројката веќе со 9кг треба да е 4ка, но тие се од 7кг до 17кг.Незнам како производителите така глупаво ги осмислуват а има и од 11кг до 20кг [sm=zmeden.gif] која ли е логијата.

Мојот се мочаше од страна ,нели природно [sm=smiley36.gif] и пелената кога ја местам гледам страничните за лепење да се меѓу ноџето и кукот и тој агол да е затворен ,пробај.Ние сме на 4ка Даиперс и задоволна.Ноќе знае горе да има пуштено па пазам да се залепена погоре но тоа е тоа ,идеални мислам нема.




Maja Peovski -> RE: Еднократни пелени (20.1.2015 15:34:00)

изгледа така ке биде, мислев да не му е мал памперсот па земав 4+ од кан бебе, но пак ке пробам и некои други...Ви благодарам на сите [sm=smiley1.gif]




Ilina87 -> RE: Еднократни пелени (20.1.2015 17:42:47)

Maja, мој совет пробај дајперс, јас сум многу задоволна. Не се многу скапи, а убави се. Јас за навечер му ставам памперс, а преку ден користиме дајперс.




sonc90 -> RE: Еднократни пелени (12.2.2015 20:39:38)

lele zeni,nie sme cudo na prirodata...site deca vaka - moeto obratno...nie ne nosime peleni,isklucivo tetra...do pred nekoe vreme non stop imavme bubulici na dundeto...a pred nekoja nedela tolku stana ozbilno sto pokraj bubulici ni se pojavi i otok i aj na lekar pa se mackavme so trista cuda i koga kazavme deka sekakvi peleni imame probano i nema spas, doktorkata ni rece da gi isfrlime pelenite i da stavame tetra i osmici(svedska)...i sega sme ko u 19 vek,od milion firmi za peleni nie sme so platneni




Melanija RR -> RE: Еднократни пелени (13.2.2015 14:31:46)

sonc90 дали проба повеќе креми,баш сите пелени да не одговараат? Кога ќе дојде лето? Едно по едно пробувај и давај време мора нешто да се најде




sonc90 -> RE: Еднократни пелени (14.2.2015 1:43:32)

Od peleni bas site sto postojat...na lekar mi velea da gi nosi bar nedela dena za da se vidi rezultat i nemase podobruvanje.a od sredstva ni dadoa kanesten,kansen,jas i stavav pavlovikeva,becutan,becutan cink oksid,becutan vitaminska mast,becutan so ribino maslo,hipermangan,eozin,kamilica caj,bez vlazni maramici (i seuste ne koristime maramici) i taka...resenie?spored doktorite resenie bese tetra......toa e...sto maki vidovme uste od dva meseci...ama pred 3-4 nedeli stana ozbilno koga se vospalija brumcinjata i togas ni rekoa deka nema igracka so genitaliite i da ne stavamee peleni i da ne briseme so maramici...




Страница: <<   < Претходна страница  74 75 [76] 77 78   Следна страница >   >>