RE: Еднократни пелени (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


Hopeful RR -> RE: Еднократни пелени (12.2.2016 20:18:10)

Melanija RR, знам за ова, но кај Ј протекува од страна доле, многу чудно. А самата пелена распукува меѓу нозе?!! Може им се бајати [sm=smiley36.gif]




Melanija RR -> RE: Еднократни пелени (12.2.2016 20:21:28)

Хм тогаш немам идеја а и се друго сте пробале[sm=smiley1.gif]




gina -> RE: Еднократни пелени (12.2.2016 23:49:44)

jas od start koristam pampers dosega mi se ima sluceno 3-4 pati da propustat ama moevo mnogu e zives samo preta i go pomestuva ili jas sum go ostavikla po labavo zemam od aptaka eurofarm od denes pocnavme so 4 samo ednas zedov od mareket i primetiv na bodito i na koziceto boja i malku koga ce napravev sporedba so od apteka kupeni ima nekoi tocki vo boja krukcina na krajot kako sto gi pecatele secele neznam i od niv mu se pecatese na kozickata i vise od market ne kupuvam istoto mi go kaza i pedijatarot od sam pocetok se sto kupuvamn ze bebeto se od apteka i taka pravam




Veronica_Lia -> RE: Еднократни пелени (13.2.2016 19:04:35)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko

Девојки ги пробал ли некој пелените Babylove на DM. Gledam imaat i nekoja Natural варијанта па се си мислам дека можеби се со помалку хемикалии од другиве.
Јас за почеток се мислам да земам од тие Pampers sensitive за новороденчиња па ќе видам после што и како.


Kvisko, jas pocnav da gi koristam ovie pelenki bidejki na Vedran mu se pojavi pelenski osip od Pampers i se macevme poveke od dve nedeli...slucajno gi vidov vo DM ovie Baby love i da ti kazam PREZADOVOLNA sum! Znaci otkako gi koristam tie, mu pomina osipot (jes da go mackavme i so kremi, ama dodeka nosese Pampers osipot ne se povlekuvase) i ne mu se pojavi pak.. toplo gi preporacuvam :) pozz




Kvisko -> RE: Еднократни пелени (14.2.2016 11:29:26)

И на Ј му беше црвено газето кога користевме Памперс ама јас му сменив и пелени и крема одеднаш па не бев сигурна од што е. Може сепак беше од пелените.




Страница: <<   < Претходна страница  77 78 79 80 [81]