RE: Еднократни пелени (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


deluxe -> RE: Еднократни пелени (22.7.2015 11:59:24)

Ne znam dali smee linkovi, no eve za pelenite


Lola надворешни линкови не се дозволени,но во секој случај супер информација е ова што го сподели со нас.Дали имаш порачувано преку овој линк??




lolla RR -> RE: Еднократни пелени (22.7.2015 13:26:13)

deluxe, да, порачав но преку фб. Жената имала роднини во мк, па ке ги земам преку нив. Директно од сајтот не може така ми кажаа. Ке ги добијам за некоја недела, па ке пишам ако некој го интересира, јас едвај ги чекам паа да бидам раат од памперс гелови.




gina -> RE: Еднократни пелени (22.7.2015 19:55:05)

moevo bebe mnogu kaka i koristam pampers care ama sakam barem za preku den da zemam nekoj drug slusam za cam bebe dali ste zadovolni i koja mu e cenata pampers sepak e skapicok mnogu mi go falea dajpers i dali ima od nego 1 ili 2




mommy_angels RR -> RE: Еднократни пелени (22.7.2015 22:35:14)

Јас го κоρистев κан бебе и бев задоволна. Многу κρатκо κоρистев пампеρс поρади цената. А сеκаκо детето ќе му се поκаκа и ќе го фρлиш [sm=smajl.gif]




Hopeful RR -> RE: Еднократни пелени (22.7.2015 22:59:25)

Кан бебе за новороденчиња се супер, а и дупло поевтини од Памперс. Поголемите броеви веќе се доближиваат со цена, освен ако не се купи Памперс на некоја промоција или некој голем попуст. Јас сум задоволна од кан бебе, а планирам да ги пробам и Дајперс, и мене ми ги препорачуваа.




lukajana RR -> RE: Еднократни пелени (22.7.2015 23:09:31)

Дајперс најмало е од 4-10 кг,баш за новороденче би биле големи ама после месец се супер,јас сега користам 5ка Дајперс ми се убави меки за разлика од Бекутанот кој до скоро го користевме ама е многу крут и различен од пакетче до пакетче.
Кан бебе исто се убави ,меки,исто и тие Швајцарските сме ги пробале и мене многу ме бендисаа а мислам дека за новороденче се 120 ден. 20 пелени што е супер цена




Melanija RR -> RE: Еднократни пелени (24.7.2015 15:05:22)

Даиперс веќе цела година и најзадоволна[sm=bravo.gif] најниска цена во Кам и Зегин .После талкање од прва му легнаа и секоја конструкција на тело мислам одговараат [sm=smiley20.gif]




lolla RR -> RE: Еднократни пелени (28.7.2015 12:43:37)

Мм пред некој ден земал од Зегин пак канбебе 4, 90парчиња за 700-800 денари. Доста се меки и за често преслакање вака во лето, добри ми личат.




sandriana RR -> RE: Еднократни пелени (28.7.2015 22:30:12)

Кога сме кај Кан бебе, и ние користиме 4ка - ги купувам од Стокомак - 56 парчиња за 550 денари. Пред некој ден добиле повторно во Мај Маркет - Лисиче (ги немаше подолго време), и истите се 540 денари.




MamaKiki -> RE: Еднократни пелени (29.7.2015 1:39:39)

Koristam pampers do broj 3 koristev pampers sensitive, a sega 4 ka od activ baby kupuvam od zegin ili vero pred nekolku meseci za 99 peleni i gratis 2 paketcinua vlazni maramici cenata vo zegin beshe 1300 denari , a ovoj mesec vo vero od novoto pakuvanje na gigant box od 90 peleni i 1 vlazni maramici cenata beshe 1030, a vo zegin samo kutija od 90 peleni cenata e 990 denari koga ke presmetam vo sporedba so dajpers ili can bebe ovie mi idat okolu 100-150denari poskapi na mesecno niv pa ne gi menuvam do sega bebe mi se nema prokisnato ili pak da sme imale problem so pelenskiot del eve veke godinka ke pravime i se pokazaja super , a imam golem merak na puffies fashion samo se tokmam celo leto da zemam da ima dizajnirana pelena duri se razladuva doma rasoblecen [sm=smiley36.gif]




Hopeful RR -> RE: Еднократни пелени (29.7.2015 15:25:01)

Ги споредував и јас цените, и обично пресметувам цена од пелена. Памперс се исплатат само ако се на промоција, на пример купив од Космо и ми излегоа 8,7 ден по пелена, додека пак Кан бебе се 8.1 ден по пелена.

Сега за сега, ги користам и двете - денски Кан Бебе, ионака често ги менувам, а Памперс за навечер, добри се по повеќе часови. Инаку ми имаат прокиснато и Памперс, не дека не, но сепак се поквалитетни. Планирам да ги пробам Дајперс и Пуфис, па ќе споделам искуство [sm=smiley1.gif] А за сигурно знам дека нема да ги користам Бекутан, бидејќи се како хартија, неверојатно груби и ништо не впиваат. Ни подарија од болница две пакувања, а бе ни за резерва не можам да ги ставам, ко весници на газињата да имаат...




MamaKiki -> RE: Еднократни пелени (29.7.2015 16:53:24)

Ubava cena e 8 denari pelena , mene mi idat okolu 10 denari od parce eve za dajpers se sekavam na cenata vo kam 50 parcinja za 499 denari mislam deka beshe 4 ka ili 5 ka brojceto pak 10 denari pelenata idi...
Violeta i bekutan bea poeftini , a ima edno sweet baby mislam za 4 ka 20 peleni cenata e 160 denari komsivka gi koristi na dopir ne izgledawt losho ama propustaat luge epten posledno 2 pati koga beshe dete so takva pelena na gosti kaj nas mokro si otide doma i toa so se pantoloncinja :( ne bi mozele da izlezat na poveke saati roditelite mokro treba da sedi...




gina -> RE: Еднократни пелени (31.7.2015 18:53:28)

jas sakav da smenam ama denes pedijatarot me iskara da ne mu menuvam malku mu e crveno kureto mi vika da ne napravis pogolema bela teraj so pampersp i samo od apteka da kupuvam ne od marketi a si vikam uste malki pa ce smenam na dajpers a inaku od pampers vidov poveke vrsti zeleni portokalovi pakovanja dali nekoj znae koj kakov e ili pa da probam sega so zelenata pakovka na pampers




Hopeful RR -> RE: Еднократни пелени (14.8.2015 11:30:28)

гина, каква врска има дали памперс е од аптека или од маркет?
За видовите, не знам за боите која каква е, ориентирај се по бројката и килажата.

Од вчера почнавме со Еви Беби, да ги пробаме па да видиме како. Досега ми се допаѓа тоа што се миризливи [sm=smiley1.gif]




gina -> RE: Еднократни пелени (14.8.2015 11:44:47)

Hopeful pedijatarot mi kaza deka mnogu ne im veruva na marketive deka se pravat dalaveri deka posigurno e vo apteka da kupuvas jas zemam od apteka e sega go zedov zeleniot pampers sto e so 100 peleni ama sega pak deka mu e crveno gazeto go zedov premium care pomalo pakovanje duri da mi zazdravi

a tie EVI BEBI dobri neznam koi se i neznam pak dali gi ima kaj nasse jas se mislam da potprkne uste malku pa da pcnam so Dajpers pocnuvaat od 3 so 4-9 kila pomali nema a od pampers koristam 2 4-6 kila




MissMiy -> RE: Еднократни пелени (21.8.2015 18:25:37)

Ние користиме Памперс 3 Active baby-dry, за 999 од Зегин, 108 парчиња и некако најмногу ми се исплати.
Да земиш поевтини, а да не држат сувост толку, и да менваш на почесто, исто ти се фаќа... Си велам.
А тие EvyBaby ги има во Веро.




gina -> RE: Еднократни пелени (21.8.2015 18:47:26)

MissMiy i jas go koristam Active baby-dry 2 100 peleni 920 mislam deka bese vo zegin pa sega zasega a probav so becutan sto mi gi dadoa vo bolnica 2 za proba ama odma mu propustija




MissMiy -> RE: Еднократни пелени (21.8.2015 18:57:55)

До 4ка се исплати памперс, после 5ката од Дајперс е добра и за пари и за квалитет, сестра ми ги користи, задоволни се.
Прај шо ќе прајш, Бекутан не земај, , груби и пропустливи.[sm=smiley13.gif]




lolla RR -> RE: Еднократни пелени (14.9.2015 16:05:04)

Жени, сум заборавила да пишам дека ми стигнаа бамбусовите пелени и веке ги користиме само нив, прекрасни се. Памперс ставам само ако не се досушени. Не знам да ставам слика од комп, вакви се, од нет е фото.

[img]http://cokiloki.rs/img_artikli/1513org%20pam%202.jpg[/img]

A ova se coverite.

[img]http://cokiloki.rs/img_artikli/8440IMG_7460.JPG[/img]




Hopeful RR -> RE: Еднократни пелени (15.9.2015 16:07:56)

lolla, со здравје да си ги користите, баш помислив на овие пелени пред некој ден. Колку време држат, како функционирате? Што правите ноќе? Се перат лесно, ги вриеш...? Домаќински муабети [sm=smiley36.gif]

Инаку јас со update од Еви Беби - врска немаат, не можам да ги дотрошам. Вака демек убаво мирисаат, ама одма почна да ме боли глава од мирисот сам по себе, а па кога ќе се измочкаат, комбинацијата е... крш. Груби се, не држат многу и не ги препорачувам. Останувам на Памперс 3, посебно за ноќе, гости и шетање. Досега ги земав од Космо по супер цена, а мм сега го нашол пакувањето во кутија од 108 пелени со гратис влажни марамчиња на промоција во Веро за 990 ден. За преку ден, ставам Кан Бебе, секако ги менувам на 3-4 часа и од нив сум супер задоволна.




lolla RR -> RE: Еднократни пелени (25.9.2015 16:13:03)

Сега го гледам прашањето Хоупфул. Супер сум задоволна од пелените, се менуваат исто како еднократните (јас ги менував макс на 3 часа), се перат на 60, нема потреба од вриење. За навечер исто, си држат цела ноќ како памперс, внатре се осеќа влага како канбебе ккога ке ги пипнеш. Има Stay dry влошки ако сакаш чувство како памперс, имам и такви ама мислам нема потреба. За надвор имам торба wet bag и така. Имам 14 на број, сега порачав уште 7 за да сум си раат. Овие 14, за да ми се исплатат треба да ги користам 3-5 месеци, значи толку многу испаѓа економично. Искрено презадоволна сум, ме нервира кога треба еднократна да ставам ако не се досушени и се прееееемеки, не знаете колку се слатки.

Е има еден бљак фактор за гадливи, каката се фрла во шоља и пожелно е после да се исплакни пелената од остатоци пред перење ама не сум јас толку гадлива. А има и решение за ова, има марамици од бамбус кои се ставаат во пелената и после со каката се фрлаат во шоља. Ке си порачам и такви наскоро. Позз




Jupe -> RE: Еднократни пелени (30.10.2015 11:15:32)

Jas za mazlevo zimam pampers activ 3 ama vo posledno vreme na sekoe kakanje se mu odi vo grbot namesto vo pelenata.Jas li ne mu ja mestam pelenata ubavo ili sto e vrska nemam,a ne mu se mali on e 7,5 kg a pampersot e za do 9 kg.




Hopeful RR -> RE: Еднократни пелени (30.10.2015 21:03:27)

Не е доволно затегната. Завиткај ги предните странични делови убаво наназад, и превиткај ги задните врз нив, и нека биде кнап, но не претесно за да нема движење и провери да не има простор да протече.




lukajana RR -> RE: Еднократни пелени (30.10.2015 23:29:43)

Можно е да не ги стегаш убаво а може и да му се мали.
Некогаш не зависи од килажата туку од конструкцијата.
За споредба мојата девојка има 10 кг а користиме пелени од 11 до 25 кг ,тие од 9 до 18 и се мали.
Пробај со еден број поголеми пелени ,да видиш дали ке пропуштаат тие




Lala* -> RE: Еднократни пелени (21.11.2015 23:24:42)

Здраво на сите, еве и од мене едно искуство за пелените...
На почеток користевме Памперс 1 и 2, после 3ка сменивме на Пуфис фешн интересни дека шарени за летово, а сега користиме Дајперс.
Од сите до сега најзадоволни сме од Дајперс. Меки се, убаво впиваат, не ни се случило да се поплавиме до сега [sm=smiley36.gif] плус цената им е одлична, за 4ка 50 пелени се 430ден. во Зегин.
Иначе за пелени,павловичева,влажни марамици се си пазариме од Зегин некако најефтини ни се.
Поздрав до сите ;)




Страница: <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>