RE: Еднократни пелени (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


Bethany -> RE: Еднократни пелени (19.12.2013 20:16:09)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Нутелче, јас би ти препорачала да земеш од некои бројче 2, значи баш за новороденче.
Знам дека Памперс има new born baby, бројче 2, јас од тие земав, а другите и немаат сите баш најмалото бројче.
Па понатаму ќе видиш што ќе ви одговара со цената. Додека не пробаш па и не можеш да знаеш, не се погодуваат сите исто на секое бебе.

Јас тука да се исправам, мислев да речам единичка, најмалото бројче.




Mimi33 -> RE: Еднократни пелени (31.12.2013 12:51:09)

Рингерајки здраво.......кои се вашите искуства колку време му стававте на детето широк повој и до кога ги користевте еднократните пелени???Фала ви [sm=duda.gif]




sandriana RR -> RE: Еднократни пелени (31.12.2013 13:08:07)

Мими33, за широко повивање имаме цела тема ТУКА, за одвикнување од пелени ТУКА.




Mimi33 -> RE: Еднократни пелени (15.1.2014 17:50:18)

Мамички се роди бебушот....Сега кои пелени се најдобри,бебето ми е предвремено родено и дали има некои посебни пелени за предвремено родените или?Сега уште е во инкубатор па што понатаму кога ќе излеземе [sm=smiley1.gif] Ајде совет од поискусните ве молам




Felly RR -> RE: Еднократни пелени (15.1.2014 21:59:53)

Посебни пелени не сум слушнала до сега да има, најдобро е да прашаш во болницата какви пелени користат, па ако на бебето му одговараат да си продолжишѓ со истите и дома.




mimi 27 -> RE: Еднократни пелени (17.1.2014 17:47:00)

[img]http://image.ceneo.pl/data/products/9702967/i-pampers-newborn-new-baby-1-2-5-43-sztuki.jpg[/img] моето беше околу 2600 кога излеговме од болница и овие се таман за мали бебеиња ..




Mimi33 -> RE: Еднократни пелени (17.1.2014 23:09:49)

Мхм супер ќе пробам и јас со овие...баш и му реков на сопругот да ми ги снабди[sm=smiley36.gif] и во Плодност ги користеле истите тие,понекогаш и бекутан и каанбебе тоа зависело индивидуално но прво ќе пробам јас со овие од памперс...Фала ви на одговорите [sm=nosecka.gif]




ecko -> RE: Еднократни пелени (15.2.2014 8:48:04)

Moeto dete ima 18meseci od raganje koristime "Pampers" momentalno br.5 dali nekoja majka koristi i dali primeti nekoja razlika vo prozvodot poslednive dva pakateka koi gi kupuvam se katastrofa tenki kako hartija i propustaat ajde vikam ke kupam br.6 isti se i tie noke e celiot izmockan a pampersot ne e tolku poln preku den ako mu go ostavam poveke od dva casa ke propusti posto sednuva stanuva neznam na koj da se prefrlam bidejki se plasam od ranicki posto ednas probav da go smenam so "Pufis" edvaj se kurtulivme od crvenilo i bruncinja [sm=smiley19.gif]




Defne90 RR -> RE: Еднократни пелени (15.2.2014 22:39:09)

ecko probaj becutan nie gi koristime niv i jas epten sum zadovolna od niv.Ne mi propustaat voopsto znaci cela nok e suv i nasabalje koga ke stane ne e mokar.Isto taka gi imame koristeno i violeta na pogolemiot mu stavav od niv i tie se isto taka dobri i ne propustaat.Imas golem izbor na ednokratni peleni mosa no sepak gledaj da bidat so podobar kvalitet sto bebenceto go isfrla od nekoi.Pozdrav i se nadevam deka gi si gi najdete soodvetnite peleni.[sm=smiley1.gif]




Snow Queen -> RE: Еднократни пелени (20.2.2014 17:33:57)

Прво со бекутан почнавме, ама воопшто не бев задоволна, потоа со кан бебе, нешто малку подобри но и тие не ни одговараа....на крај еве со пафисот сме најзадоволни.[sm=bravo.gif] сега за сега не би ги менувала за ништо.




princessa -> RE: Еднократни пелени (20.2.2014 17:38:46)

jas od pampers sum najzadovolna, ma da ovdesniot kvalitet nemoze da se sporeduva so onie kupeni od Makedonija i proizvedeni vo Polska. Potpolno se soglasuvam[sm=smiley1.gif], Gi imam probano vo mkd i canbebe i becutan i vip baby i puffies ma da becutan mi bea kako od karton da se napraveni[sm=zmeden.gif]




tnade -> RE: Еднократни пелени (21.3.2014 20:18:24)

jas pak od bekutanot sum prezadovolna i eve po vtor pat posle tri godini pak koristam pampers




ostoun -> RE: Еднократни пелени (11.4.2014 13:29:21)

Jas dosega koristev bekutan no sega go smenija i smrdi na hemikalii. Zatoa pocnav so violeta i dobri se sega za sega.




Melanija RR -> RE: Еднократни пелени (11.4.2014 14:53:43)

ostoun кое бројче на Бекутан? Јас последниов месец и пол нерви кинев со 3ката ни мали ниту пак за 4ка, чудна големина,лепенките тенки ако повлечев и се кинеа па и не лепеа баш.Сакав да ги сменам земав 4ка и некако подобри се ,и во право си некако повеќе мирисаат на бекутан влажните [sm=zmeden.gif]
Се мислам за БебиЛов или Виолета [sm=zmeden.gif]




Defne90 RR -> RE: Еднократни пелени (11.4.2014 17:23:08)

И ние не ги користиме веќе бекутан, пред две недели зедов така за проба од оние швајцарските за преку ден и навистина ми се допаднаа многу,значи ич не пропуштаат,не го иссипува и не се скапи.За преку ден му ставам од нив а вечер и ние поминавме на виолета значи најквалитетната пелена дефинитивно.На првото синче само виолета му ставав и ептен бев и сум и сега задоволна од нив.




ostoun -> RE: Еднократни пелени (11.4.2014 21:54:16)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

ostoun кое бројче на Бекутан? Јас последниов месец и пол нерви кинев со 3ката ни мали ниту пак за 4ка, чудна големина,лепенките тенки ако повлечев и се кинеа па и не лепеа баш.Сакав да ги сменам земав 4ка и некако подобри се ,и во право си некако повеќе мирисаат на бекутан влажните [sm=zmeden.gif]
Се мислам за БебиЛов или Виолета [sm=zmeden.gif]


Bekutan broj 5, gi koristev starite koi gi proizveduvase violeta, a ovie novive se od turcija, vnatre se so zelen del, a poveke se kako najlon i epten smrdat na hemikalii. A violeta se mnogu slicni so bekutan starite. Inaku jas od peleni sum probala mnogu, bejbi love se dobri, tenki se ama na nas ni propustaa. Ako nemate problem so isip mozes da gi probas kanbebe, ne se losi vo odnos na cena i kvalitet.




deluxe -> RE: Еднократни пелени (11.4.2014 23:48:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

И ние не ги користиме веќе бекутан, пред две недели зедов така за проба од оние швајцарските за преку ден и навистина ми се допаднаа многу,значи ич не пропуштаат,не го иссипува и не се скапи.За преку ден му ставам од нив а вечер и ние поминавме на виолета значи најквалитетната пелена дефинитивно.На првото синче само виолета му ставав и ептен бев и сум и сега задоволна од нив.



Дефне,швајцарскте пелени ние ги користиме нон-стоп,навистина сум презадоволна од нив.Се случи еден период ги прокиснуваше,но сменивме бројче и сега сме супер.Јас не сум задоволна од никои другри пелени како што сум од овие,ем се квалитетни,ем се добри за џебот[sm=jezicek.gif] Син ми од бекутанот имаше страшен осип.Во иднина моја препорака е да ги пробате швајцарските и за ноќе.Нашите се во безбоен најлон спаковани,20парчиња,од Тани фирмата.




Melanija RR -> RE: Еднократни пелени (12.4.2014 13:30:38)

ИЗВОРНА ПОРАКА: ostoun

Bekutan broj 5, gi koristev starite koi gi proizveduvase violeta, a ovie novive se od turcija, vnatre se so zelen del, a poveke se kako najlon i epten smrdat na hemikalii. A violeta se mnogu slicni so bekutan starite. Inaku jas od peleni sum probala mnogu, bejbi love se dobri, tenki se ama na nas ni propustaa. Ako nemate problem so isip mozes da gi probas kanbebe, ne se losi vo odnos na cena i kvalitet.

Предмалку бев во супер тинекс и промоција на новите Бекутан.Точно сега се правеле во Турција сега биле подобрени токму што се жалеле за пропуштање и крутост.Како мекост се ок но се изненадив тој дел што е за лепење одлично се затварат баш тоа што ме нервираше.Сега за пропуштање ќе видиме.Земам промо две пелени.
Ние пробуваме 4ка и некако не ми мирисаа,дали само овие промо кој знае.
За купени џамбо пакување пелени даваат бањарка [sm=smiley1.gif] добар маркетинг.




Defne90 RR -> RE: Еднократни пелени (12.4.2014 19:38:59)

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

И ние не ги користиме веќе бекутан, пред две недели зедов така за проба од оние швајцарските за преку ден и навистина ми се допаднаа многу,значи ич не пропуштаат,не го иссипува и не се скапи.За преку ден му ставам од нив а вечер и ние поминавме на виолета значи најквалитетната пелена дефинитивно.На првото синче само виолета му ставав и ептен бев и сум и сега задоволна од нив.



Дефне,швајцарскте пелени ние ги користиме нон-стоп,навистина сум презадоволна од нив.Се случи еден период ги прокиснуваше,но сменивме бројче и сега сме супер.Јас не сум задоволна од никои другри пелени како што сум од овие,ем се квалитетни,ем се добри за џебот[sm=jezicek.gif] Син ми од бекутанот имаше страшен осип.Во иднина моја препорака е да ги пробате швајцарските и за ноќе.Нашите се во безбоен најлон спаковани,20парчиња,од Тани фирмата.

Јас бев скептик бидејќе многу цица,по цела вечер и да не се направи лом со нив,и затоа си ставав виолета,нели проверени ми беа на поголемиот синко до три години му ставав од нив.Ама баш ќе ги пробам вечерва ама сум сигурна дека нема да пропушти.А ем се поевтини ем се навистина квалитетни.А и ние ги користиме тие што ги опиша погоре,и баш си мислев и јас дека нема зошто џабе да давам толку пари кога швајцарските се супер.Ќе го потрошиме последниот пакет од виолета и ако се покажат добри швајцарските и навечер само од нив ќе си купувам.[sm=smiley1.gif]




jasmina81 -> RE: Еднократни пелени (13.4.2014 14:46:14)

a po koja cena se svajcarskite peleni
jas pocnav so kan bebe ama ni se javi osip poslem 2 do tri nedeli koristenje i neznam dali bese od pelenite zatoa se prefrliv na pampers i stvarno se zakon do sega nemat propusteno ni ednas navecer mu ja stavam okolu 8 i 30 a nasabajle ja vadime okolu 9 i nema sansi da ima prokisnato e sega malce se poskapicki toa mu e manata
violeta mi preporacaja i toa po nabavna cena ama nekako mnogu debeli mi se gledaja sprema pampers i od strav od nasip ne ni gi probav
a ako ima alergija na nekoj peleni poslem kolku vreme bi se javila




deluxe -> RE: Еднократни пелени (13.4.2014 23:44:50)

Швајцарските (од Тани фирмата) се движат 170ден/20парчиња 5ка бројче.А тоа што кажуваш за алергијата од пелени се јавува веднаш после неколку менувања на пелените.Барем кај нас беше така со Бекутанот,од првите неколку пелени се појави некое брунче,кое се ширеше постепено и прераснаа во осип[sm=smiley13.gif]




kromitce -> RE: Еднократни пелени (14.4.2014 12:19:01)

jas pred eden mesec gi otkriv svajcarskite peleni...predhodno koristev pampers ama bev vo potraga po drugi oti sekoja vecer bebusko stanuvase utop mokar...probav i so pogolem broj ama nisto ne uspea.....od ovie svajcarski peleni do sega sum prezadovolna nitu prokisnale navecer a i censta e poveke od pristojna.....za pakuvanje od 20 parcinja- 150 den. plus i se nema sluceno da se zacrveni taka da gi preporacuvam




Defne90 RR -> RE: Еднократни пелени (14.4.2014 13:35:12)

Да дефинитивно се најдобри,ги препорачувам и јас,и ние овие два дена ставаме и преку ноќ ама навистина цела ноќ си е сув.Значи од 10 вечер кога ќе му ја ставам пелената докај 11 наутро цели 13 часа и воопшто не протекуваат.Отсега па натаму само швајцарски ќе си земаме и ние.[sm=smiley1.gif]




jasmina81 -> RE: Еднократни пелени (14.4.2014 20:09:05)

а дали знае некоја каде можам да ги најдам вобитола тие швајцарски пелени




eli07 -> RE: Еднократни пелени (16.4.2014 23:06:41)

Nas 5-kata ni e veke mala sega sme na 6-ka.Arno ama od 6-ki nema nekoj izbor...Pampers,Becutan,Canbebe.Site gi probavme i site ni propustaat navecer.Sto mislite za Violeta ama novite "Duble Care".Velat deka bile mnogu dobri i treba da se bogami (54 peleni okolu 950 den).Malku skpaicki ama ako se ok vednas gi kupuvam.Imal nekoj iskustvo?




Страница: <<   < Претходна страница  72 73 [74] 75 76   Следна страница >   >>