RE: Еднократни пелени (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


anaana -> RE: Еднократни пелени (26.11.2013 11:11:03)

deluxe malku so zadocnuvanje.. ste gi probale tie na helen harper... nas ni se zakon. i mekicki se i ubavi i sto znam nas ne ni propustaat. za cena pa da ne pravam muabet mnogu se eftini (za razlika od drugite)

a inace za tie koi koristat VIP peleni, ima na grouper 40% popust na vip peleni site se po 250 denari




deluxe -> RE: Еднократни пелени (26.11.2013 11:32:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

deluxe malku so zadocnuvanje.. ste gi probale tie na helen harper... nas ni se zakon. i mekicki se i ubavi i sto znam nas ne ni propustaat. za cena pa da ne pravam muabet mnogu se eftini (za razlika od drugite)

a inace za tie koi koristat VIP peleni, ima na grouper 40% popust na vip peleni site se po 250 denari


Анаана баш ќе ги побарам тие од Хелен Харпер.само не знам дали ги има кај нас во Прилеп.Ако има некоја мамичка нека ми каже ,и точно од каде ги набавува[sm=smiley1.gif]




Snowhite RR -> RE: Еднократни пелени (26.11.2013 12:06:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

deluxe malku so zadocnuvanje.. ste gi probale tie na helen harper... nas ni se zakon. i mekicki se i ubavi i sto znam nas ne ni propustaat. za cena pa da ne pravam muabet mnogu se eftini (za razlika od drugite)

a inace za tie koi koristat VIP peleni, ima na grouper 40% popust na vip peleni site se po 250 denari


Јас користам ВИП пелени, ама од Прилеп да одам во Ск да ги купам не ми се испалти, а ниту пак брат ми, кој е во Скопје, да го малтретирам, инаку задоволна сум од овие пелени засега




AneLav RR -> RE: Еднократни пелени (26.11.2013 12:24:14)

Хелен харпер е истата фирма што ги прави и кан бебе ако не се лажам? Ако се поевтини од кан бебе и јас ќе ги пробам можам сега да поминам малку на поевтини поголеми се децава.




deluxe -> RE: Еднократни пелени (26.11.2013 13:10:49)

Јас од Вип пелените не сум воопшто задоволна,Танки се како салфетка,за 2 часа ги преполнува.Единствено што најдов нешто добро а евтино се Слипи,но ги нема редовно од кај што набавувам.Така сега сеуште сме со Тани швајцарски.




zzaa -> RE: Еднократни пелени (26.11.2013 14:05:31)

Ние користиме Дајперс 5, и сум задоволна и од квалитет и од цена.




anaana -> RE: Еднократни пелени (26.11.2013 18:00:49)

mene helen harper mi se ubavi, ama problemot e sto mislam deka 5ka se najgolemi. nema nitu 5+ nitu 6ka... i ne se skapi tie so 44 peleni (5ka) se nekoj 460-470den, 4ka-50 peleni se 490-500den




bucko mal -> RE: Еднократни пелени (26.11.2013 21:01:46)

Jas zemav novi peleni da gi probam se vikaat Treasures.Gi vidov kaj edna prijatelka I mi izgledaa mnogu potenki,pomeki od Huggies.
Ke vidam kako ke bidat.Za preku den ne e problem a preku nok mi produstaat Huggies.Mu stavam od najgolemite 16+
Razgleduvav niz pampersite I zabelezav nokni pampersi(pizami pampersi)pisuvase deka se od 17-30kg.Pretpostavuvam deka se za spienje pampersive ama me zacudi na slikata sto imase pogolemki decinja,neznam[sm=zmeden.gif]
Ste zabelezale vakvi pampers ni marketite[sm=zmeden.gif]




ivoni4ka -> RE: Еднократни пелени (27.11.2013 14:06:13)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Хелен харпер е истата фирма што ги прави и кан бебе ако не се лажам? Ако се поевтини од кан бебе и јас ќе ги пробам можам сега да поминам малку на поевтини поголеми се децава.

istata firma gi proizveduva i Canbebe i Helen Harper t.e. firmata Ontex, jas gi koristam veke podolgo vreme i top se i za izdrzuvanje, a za cenata da ne praveme muabet samo neznam zosto gi nema sekade. kaj nas vo Stip gi ima samo vo 1 apteka. ednas snemav pa se javiv kaj distributerite vo Kocani da mi kazat kade na drugo mesto gi ima i se zacudiv koga dobiv odgovor samo vo 1 apteka [sm=zmeden.gif]




topce -> RE: Еднократни пелени (28.11.2013 10:12:40)

што бидна со Скопје има ли од Хелен Харпер пелените во некоја од аптеките.
Јас ги користам улошките на таа фирма и многу сум задоволна па дајте да пробам и со пелените иако Пуфисот сега за сега се добри.




Melanija RR -> RE: Еднократни пелени (28.11.2013 23:26:41)

Ние почнавме со Бекутан и еве сега сме на 3ка и сум задоволна.Околу 22часот му ставам пелена ја вадам после најлесто 10-12 саати и е полна ,баш издржува.Тоа што викаат крути да се нарака при местење ама фул упива така да тоа не го зимам за мана.
Само два пати има пропуштено нагоре ама ја преполни до врв[sm=smiley36.gif] абе маживе се мочковци[sm=jezicek.gif]




anaana -> RE: Еднократни пелени (30.11.2013 18:06:36)

[img]http://grouper.mk/img/big_thumb/Deal/9016.47958738e7976f1dcb3e8c5cd3bd8b52.jpg[/img]
[img]http://grouper.mk/img/big_thumb/Deal/9025.d67a7c603037b36277ddd97041aa61db.jpg[/img]

sto mislite za ovie peleni?
Опис

НОВАТА ГЕНЕРАЦИЈА GYZZO® се бебешки пелени што се перат

ЗДРАВИ - ЕКОЛОШКИ - УДОБНИ - ЕКОНОМИЧНИ

Имаат Анти-бактериско дејство со сребрени јони. Погледнете како среброто веднаш ги уништува штетните бактерии на бебешката кожа (им го пробива јадрот и ги разградуваат протеините за обавување на виталните функции на бактеријата)
Можат да се перат и повторно да се употребуваат за целиот период додека бебето расте, големината се штелува со копчиња и лепенки.
Заштедувате значителна сума пари од домашниот семеен буџет, за разлика од синтетичките пелени за 1 употреба.

И дозволуваат на кожата убаво да дише и да се вентилира. Затоа не смеат да се перат со омекнувач за алишта (навлегува во порите на пелената).
Се перат на нормална температура, до 40 степени, нема потреба од вриење, бидејќи среброто веднаш ги уништува микроорганизмите. Не се пеглаат. ·

Помагаат во контрола на телесната температура, не дозволуваат протекување, а во исто време, не стегаат (имаат заштитни ленти во внатрешниот дел).
Материјалот се одгледува на посебни плантажи. Направени се од чист, безбеден органски памук без никакви хемикалии. Мек е на допир, како мерино волна.
Ги произведува компанијата NEW TEXTILES- Португалија, што се бави со напредни материјали, наменети за исклучително чувствителна кожа.
Може да се користат за широк повој, за правилен развој на кревката бебешка карлица.
Поради присуството на анти-бактериски сребрени јони, материјалот што дише и кафените алги во пелената, нема поволна средина бактериите, и за појава на осип од пелени и иритирана кожа.

na grpouper se 990 denari - edna pelena...
i dokolku bi se odlucile za vakvo nesto kolku peleni mislite deka se dovolno?




zzaa -> RE: Еднократни пелени (30.11.2013 21:44:52)

ааннаа, ја колку што се секавм керка ти е на иста возраст со мојава (20 месеци), па за 3-4 месеци ке си одвикнат од памперс, и милслам не се исплати сега за зимаш такви пелени а сигурно 10 најмалку ке ти требаат.




sandriana RR -> RE: Еднократни пелени (2.12.2013 10:07:11)

И јас не би се одлучила за вакви пелени за поголемко дете, што треба да се одвикнува веќе од памперс.
Можеби, велам - можеби - за бебе, но сепак цената ми изгледа превисока, без оглед што би заштедиле на подолг рок. Требаат најмалку 10тина - а за бебе што треба најмалку 5-6 пелени дневно, и толку не стигнуваат. Треба да ги переш на рака, секој ден - или да чекаш да се собере машина...За сега, со ова размислување - не се мој избор.




Mihaela 2010 -> RE: Еднократни пелени (2.12.2013 13:45:56)

Mozebi koga bi se napravila nekoja matematika bi bilo poisplatlivo,no definitivno po macno....na sekoe da peres,pa sega vremevo ladno pa da se susat,pa ne se dosusile sto znam ,kolku i da e nesto isplatlivo jas ne bi kupila od ovie...




nutelce -> RE: Еднократни пелени (5.12.2013 14:21:51)

од подготовките за беблаков, ми остана уште пелени да купам...ваш совет со кој да почнам??кои ви се погодиле најмногу за новороденче..да бидам колку толку спремна. Од старт нема да го купам најголемото пакување за ако не се погодат да не фрлам пари , но ваше искуство...совет?




Bethany -> RE: Еднократни пелени (5.12.2013 18:52:43)

Нутелче, јас би ти препорачала да земеш од некои бројче 2, значи баш за новороденче.
Знам дека Памперс има new born baby, бројче 2, јас од тие земав, а другите и немаат сите баш најмалото бројче.
Па понатаму ќе видиш што ќе ви одговара со цената. Додека не пробаш па и не можеш да знаеш, не се погодуваат сите исто на секое бебе.




sandriana RR -> RE: Еднократни пелени (6.12.2013 9:49:41)

Секако земи мало пакување од било кои пелени.
Јас појдов со Бекутан, па дома продолжив со Памперс. Тие ни беа првите пелени до 3 месеци.




Мамичка85 -> RE: Еднократни пелени (13.12.2013 0:54:24)

Jas sakam da prasam koja brojka pampers da ja zemam za bebcevo da se snabdam na vreme od 2 se pocnuva ? Ama sakam da ja zemam taa kutijata od 112 parcinja sto e da imam bar za pocetok da ne se zamaram fala odnapred na odgovor bebevo vo stomak dosega mi e 3.180 38 nedela sum [sm=zmeden.gif]




sandriana RR -> RE: Еднократни пелени (13.12.2013 9:28:45)

2че е најсоодветно, но јас не би ти препорачала во старт толку големо пакување, од причина што не знаеш како и дали ќе се погодат. Дали моделот, бројчето, квалитетот ќе бидат соодветни. Секое бебче си има своја конституција и физиологија, па и не сите пелени им одговараат на сите бебиња.
Моја препорака е сепак за почеток да земеш мало пакување, па ако се покажат добри, ќе си купиш џамбо пакување.




Мамичка85 -> RE: Еднократни пелени (13.12.2013 12:59:32)

Ok fala ti Sandriana imaj ubav den pozz bas ke vidam ama se mi mirisa da odam na gambo pakuvanje [sm=jezicek.gif]




mimi 27 -> RE: Еднократни пелени (18.12.2013 23:33:17)

Јас почнав со мало пакетче памперс, па потоа одма наредното ни беше од кан бебе, бидејки на болница такви им ставаа ни беа веќе пробани и еве 4 месеци веке тераме со нив супер ни се :)




Мамичка85 -> RE: Еднократни пелени (18.12.2013 23:37:16)

Mimi kazi mi so koe brojce na pampers pocna ama jas sakam odma jaubmo pakuvanje da kupam za da ne se zamaram bar dve nedeli moeto bebce na posleden pregled tezese 3.180 i doktorov mi kaza duri se porodam maksimum ke bide do 3.800 eventualno 3.900 fala ti odnapred pozz dobra nok i imaj ubav den utre [sm=smiley36.gif]




mimi 27 -> RE: Еднократни пелени (19.12.2013 16:19:40)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

Mimi kazi mi so koe brojce na pampers pocna ama jas sakam odma jaubmo pakuvanje da kupam za da ne se zamaram bar dve nedeli moeto bebce na posleden pregled tezese 3.180 i doktorov mi kaza duri se porodam maksimum ke bide do 3.800 eventualno 3.900 fala ti odnapred pozz dobra nok i imaj ubav den utre [sm=smiley36.gif]


Сега дури ја видов пораката, моето бебенце се роди мало 2600, бидејќи ми кажа кг гинекологот на последиот преглед зедов pampers new born [img]http://image.ceneo.pl/data/products/9702967/i-pampers-newborn-new-baby-1-2-5-43-sztuki.jpg[/img]
Бев задоволна ама потоа скоро еден месец беше нафрлана кај газето и препоните, и се вратив на can bebe додека да откријам од што е и на крај е алергична на оригиналната павловичева маст. Сега не користиме павловичева и остаав на can bebe пелени и бекутан влажни, и сум задоволна.




princessa -> RE: Еднократни пелени (19.12.2013 16:34:51)

i moeto bebce se rodi 3900 i slednite 3nedeli si koristevme pampers new baby edinica.Kupi si edno pakuvanje pa koga ke se rodi bebco ke si dokupis uste ako ti se dopagaat. Nie so brojkite skoro odevme. Sega sme 5 meseci i sme na pampers 4ka[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  71 72 [73] 74 75   Следна страница >   >>