RE: Еднократни пелени (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


leona7 -> RE: Еднократни пелени (7.6.2013 11:09:40)

jas go imav istiot problem... mi se mokrese kerkami od pampers, pa smeniv na canbebe (gi ima vo zegin samo) tie nekoe vreme mi bea dobri ..pa pak pocna da se mokri i probav namesto 4-ka da i stavam 4+ pa 5-ka i sega e suva, taka da probaj so pogolem broj upivaat povekje moze toa da e problemot, zosto ako e i tvoeto kako moeto devojche, mochka naednash mnogu kolichinski pa teshko upivaat tolku brzo pelenite




Malecka23 -> RE: Еднократни пелени (7.6.2013 17:28:35)

Од утре на агенда за купување:памерс актив,каре,швајцарски,х.х и очекувајте да прогласам банкрот хаха ама валда некој ќе се погодат




AnnaMolly RR -> RE: Еднократни пелени (10.6.2013 8:40:02)

Швајцарските се супер, само пазете дали имаат еластични лепенки. Јас од памперс актив бејби сум многу задоволна иако немаат еластични лепенки.




Malecka23 -> RE: Еднократни пелени (10.6.2013 8:43:49)

zemav pufis pampersot mi se vide skap ama sabajle pak bevme mokri taka da konecno izglea pak na pampers




Bethany -> RE: Еднократни пелени (10.6.2013 9:01:46)

Швајцарските ми беа закон, тие бејби дрим мислам се викаа, само многу мал е модел и почна да го сечаат кај бутчињата, а не дека е дебел, и преминавме пак на дајперс. И тие се веќе мали, бр.5, па после белки ќе се одвикнуваме, што ќе правиме не знам [sm=zmeden.gif]




mnm1986 -> RE: Еднократни пелени (10.6.2013 9:06:26)

nie sme na dajpers, vekje mesec dena go koristeme i ne ni e propustil.Prethodno bevme na pampers i ic ne bev zadovolna, preku 2 noki bese mokar .Da gi dotrosam ovie sto gi imam pa sakam da gi probame svajcarskite.




AnnaMolly RR -> RE: Еднократни пелени (10.6.2013 9:07:53)

Користев и јас дајперс, ама тесни му беа на буцково мој кај ноџињата




katerinceb -> RE: Еднократни пелени (10.6.2013 9:08:41)

ние сега сме на швајцарските и бас сум задоволна од нив...бевме на дајперс,памперс и сега сме на овие бас се добри а и не се скапи




Фиданче -> RE: Еднократни пелени (10.6.2013 19:25:49)

Jas posledno sto zemav se pafis eve sega gi trosham ama 2 pati mi propustija i toa gelot go osekjam na kozhata ostanuva kako zrnca i toa bash ne mi se svigja :P prethodno koristev dajpers i debeli mi se mnogu a sto e pravo samo ednash propustija i definitivno se vrakam na canbebe i pampers, super mi se i dvete so toa sto canbebe imaat super cena.




katerinceb -> RE: Еднократни пелени (10.6.2013 23:51:57)

momentalno koristime svajcarski peleni i sum dosta zadovolna...




ostoun -> RE: Еднократни пелени (11.6.2013 17:29:08)

Bekutanot nikogas ne ni propustile, a najvazno samo od niv ne ni izleguva isip. marki na peleni koi sum gi koristela se pampers, daipers, canbebe, babylove, pufies, i site se dobri, osven bello, pouzasna pelena nemam probano.




moni teo -> RE: Еднократни пелени (11.6.2013 20:27:10)

dajpers zakon se za nok koristime dajpers a za denski koristime bekutan idat poevtini i plus vlazni maramici golemi ti davaat




ole2004 -> RE: Еднократни пелени (11.6.2013 20:35:24)

I jas koristam Dajpers i do sega nemame problem.




lilicka -> RE: Еднократни пелени (11.6.2013 22:40:18)

Nas Helen H 5ka ni propustaat veke neznam so ke se prai so pelenive [sm=hudicek1.gif]




gorda2 -> RE: Еднократни пелени (12.6.2013 14:37:14)

Ние постојано сме на Памперс ама беа германско произвоство, а сега гледам бугарско е и ми изгледаат покрути некако, а може и така ми се чини... Кога веќе се истата цена, а не се германски квалитет, се мислам да пробаме некои поевтини... предлог?




belabela -> RE: Еднократни пелени (22.6.2013 11:52:36)

Vo pocetokot koristev Pampers posle smenivme Can bebe zaradi cenata i ok bea se dodeka ne kupiv eden paket sega sme veke kaj broj 5 katastrofa nevidena site lepenki se kinea na parcinja ne gi kupuvajte Can bebe samo za dzabe pari da si frlate.Sega koristam Dajpers najdobri do sega od site so postojan kvalitet sto e najvazno i nikogas ne se slucilo da mi propustat toplo gi preporacuvam.




AneLav RR -> RE: Еднократни пелени (22.6.2013 12:02:39)

Не знам од кај ги имаш купено кан бебе ама мене никогаш не ми се случило тоа, а јас од прв ден ги користам Казанли со две влажни и мушамка. Ниту еднаш не ми пропуштиле, а синчето ми е посебно хиперактивно и јас користам 5-тка ниту лепенки ми се кинат ниту ми пропуштаат. Јас си ги купувам од Зегин.




Фиданче -> RE: Еднократни пелени (27.6.2013 15:43:59)

I mene mi se najsuper can bebe ne propustaat , dajpersot se debelii za leto greota mi e deteto. Minata nedela zemav pampers - sleep and play em propustija em mi se osipa na grpcheto i od strana kaj sto se lepenkite po najlonesti gi napravile a pelenata za 3-4 saati se raspagja se siri kaj preponite ako mrda mnogu bebeto a 6 meseci ima ne prestanuva da kloca so nozete i pak can bebe si zemav cela nedela stavam i ekstra se




rina13 -> RE: Еднократни пелени (27.6.2013 15:49:08)

Кан Бебе и нас ни се имаа погодено.Секако памперсот се најдобрите на пазарот ама 1000 некако е многу особено кога детето ќе подпорасне и ќе користи 4+ 5 кога бројот на пелените е намален.
незнам дали сте приметиле ама кај повеќето пелени како расте бројката така се намалува квалитетот[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Ние сме без пелени еве месец ипол, а последните кои ги употребував беа нанис за 500денари 44пелени воопшто не пропуштија а и цената доста ок им беше




Malecka23 -> RE: Еднократни пелени (27.6.2013 21:29:22)

Ние го решивме проблемот за навечер со памперс не дека не ми пропуштиле ама не секоја ноќ а за преку ден пак земав кан бебе пропуштаат доста ама почесто менувам а и за цената се ок




anaana -> RE: Еднократни пелени (12.11.2013 11:52:15)

dali nekoj gi probal novite pufies peleni? nesto kako potenki se od prethodnite?
[img]http://indigokraj.by/upload/shop_catalog/s2848/40545/newpodgyznikipufiescomfortthin4maxiplus9-20kg74sht_0_40545.jpg[/img]

ne se fasion kolekcijata tuku se nekoj valda novo pakovanje i demek potenki. nie koristevme pufies 2ka i 3ka, ama 4kata ni bese uzas.
sega koristime helen harper, pelenite se preubavi ne ni propustaat i se super cena, ama eve veke 2 nedeli imame problem so crveno gaze i bidejki nemame nekoj promeni nitu vo ishrana nitu krem nitu prasok, nisto, pa se mislev da ne eventualno e od pelenite. moze loso pakovanje ni se pogodilo ili sto znam. pa ne znam sega ako menuvam peleni sto da kupam
ajde nekoj sovet???
odamna ne sum pisala na ovaa tema, bidejki tie helen harper stvarno ni se pogodija.




sandriana RR -> RE: Еднократни пелени (12.11.2013 13:13:31)

Јас ги користам Кан Бебе, откако после долго користење на Дајперс, во еден момент забележав црвенило на газето кое никогаш сме го немале. А сега бидејки се уште се одвикнуваме од пелени, ги користиме за спиење и за подолго задржување надвор, ги користиме тие на Кан Бебе.




Bethany -> RE: Еднократни пелени (12.11.2013 13:14:04)

Анаана, пробај Дајперс, и тие се супер.
Овакви Пуфис немаме користено, со Пуфис бевме од почеток, но поголеми бројчиња (4) беше катастрофа.
Сменивме повеќе видови, Дајперс се покажаа како најдобрите и со прифатлива цена. Во Кам се најефтинисе

Сандриана пишала во меѓувреме, ете секој со различно искуство. На нас Дајперс ни се супер, мада реално сите пелени што ги имавме пробано добро поднесуваше, не пројавуваше реакција.




anaana -> RE: Еднократни пелени (12.11.2013 13:47:42)

e pa i nie sme nemale nikakov problem so peleni, zatoa sum malku zacudena i ne znam dali da menuvam voopsto.




deluxe -> RE: Еднократни пелени (13.11.2013 10:24:25)

Ние сме на маки ,не можиме да најдиме пелени сите ги прокиснува до сега беше на Тани швајцарски,а имаме пробано и бекутан и кан бебе се е исто[sm=smiley13.gif]дајте предлог,дали има врска што малово спие на стомак па притиска на предниот дел и редовно околу мешето е водено[sm=smiley13.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  70 71 [72] 73 74   Следна страница >   >>