RE: Еднократни пелени (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


Annet -> RE: Еднократни пелени (25.4.2013 15:42:12)

pelenite se ekstra,i dvata vida iako se mnogu slicni,duri isti,taka da probajte nema zijan:))))




bucko mal -> RE: Еднократни пелени (19.5.2013 23:47:19)

Nie koristime Huggies uste od pocetokon niv ni gi preporacaa.Dobri se retko mu propustile no sekogas mu zemam pogolem broj.
Vcera naletav na Pampers-active baby,bas se iznenadiv prv pat gi gledam tuka,
pisuva deka se od Polska.
Bea na popust,pakuvanje od 16pampersi-2evra,jas zemav 10 paketcinja,se nadevam nema da me razocaraat mislam deka se ok.
Pelenata tolku tenka meka koja razlika od Huggies,sinoka gi probavme 10sati ne propusti uste denes gi testiram ako se ok ke odam site da im gi sobera.




Annet -> RE: Еднократни пелени (20.5.2013 0:01:08)

Јас да кажам оти вторава тура што ја земавме од Швајцарските се катастрофа а ја се накупив 100 комада лелееее,тече од сите страни како да не носи пелена,сега треба да мислам што да купувам,неможеме 30 мин да издржиме во пелена,ужас
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

pelenite se ekstra,i dvata vida iako se mnogu slicni,duri isti,taka da probajte nema zijan:))))





Фиданче -> RE: Еднократни пелени (20.5.2013 15:57:21)

Jas vcera kupiv dajpers da gi probame pa 7 saati ja noseshe pelenata i ne propusti, do sega sme koristele samo pampers i canbebe i dvete mi se super ama aj da probam a i poevtini se dajpersov. E sega vo debelinata ima ogromna razlika, dajpersov nemaa zrnca gel i se duplo podebeli od canbebe i pampers. Inamu na moja cuca site i propustaat koga kaka se u grb i odi [sm=jezicek.gif] se mislam da ne treba pogolemi a zemam, ima okolu 7 kg mislam taman ni se od 4-9pelenite, iako ne e slabichka ima buckasti noze [sm=smiley1.gif] pa mislam se ja stgaat na butkite. Pozdrav do site




Annet -> RE: Еднократни пелени (20.5.2013 16:23:11)

slobodno zemi si nad 9 ke vidis razlika,ama pa od dajpesot nema dad 5ka inaku se super.jas sea se cudam sto da kupam,nas 15kg sto ima




Malecka23 -> RE: Еднократни пелени (20.5.2013 18:51:26)

mislam deka babylove imaat nad 15kg.JAs se falev od can bebe na kraj ispadnaa i tie da ni propustaat epten pa bevme vo dm pa vikam ajde da i zemam pak od babylove.Eve veke edna nedela se nema deseno da propusti i porkaj tolku tecnosti M sto vnesuva




dostickage -> RE: Еднократни пелени (21.5.2013 8:54:08)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

slobodno zemi si nad 9 ke vidis razlika,ama pa od dajpesot nema dad 5ka inaku se super.jas sea se cudam sto da kupam,nas 15kg sto ima


Imas br 6 na Can Bebe od ovie poeftinite. Inaku mozes i adapter da si kupis mislam deka i doagjka vremeto.
Vo taa vozrast ne e tolku do pelenite kolku sto decava se porasnati pa nisto zivo ne gi zacuvuva suvi. Toa e samo eden znak deka doslo vreme za adapter.
I nie pred otklazuvanje od peleni lani imavme period kaj sto ni Pampers Premium Care ne ne spasija , ednostavno ni dojde vremeto za odviknuvanje.




Natuska85 -> RE: Еднократни пелени (21.5.2013 12:28:54)

А пуфис фешн има користено некој?




anaana -> RE: Еднократни пелени (21.5.2013 12:31:54)

jas... i toa 4ka i ic ne bev zadovolna.
ama generalno od pufies 4ka ne bev zadovolna.
koristev 2ka i 3ka zakon mi bea
sto se sluci so 4ka ne znam. i obicnite i tie drugite non stop propustaa
sega uste sme na helen harper i super ni e :)))




Bethany -> RE: Еднократни пелени (21.5.2013 16:17:54)

Ние користивме Пуфис од почетокот и стварно бев презадоволна. Е сега кога дојдовме до бројчето 4 почна многу да пропуштаат. Буквално секоја вечер. Исто и Фашн Пуфис. Инаку се многу слатки мали газиња во нив [sm=smiley36.gif]
Имам слушнато дека всушност тоа не е ист квалитет на Пуфис пелените како порано, дека се со полош квалитет па и цената им беше спуштена ако се сеќавате... Што е многу можно...
После многубројни обиди, швајцарските ни се погодија ако 5 му се мали на син ми, некако мал модел, па се вративме пак на Дајперсот. А и сега дека е поголем и веќе не мочка толку преку ноќ, па ќе се снаоѓаме додека да се одвикне.

Има и Бекутан 6, мене ми е Бекутанот инаку малку поширок модел, нам не ни одговараше, можеш скоро па два пати околу него да ја врзам пелената, некако се широки, а тој тенкичок во струк [sm=smiley1.gif]




ostoun -> RE: Еднократни пелени (21.5.2013 18:48:44)

Mislam deka i evybaby ima 6, a se mnogu slicni na daipers ( taka mi kazaa).[sm=smiley1.gif]




eli07 -> RE: Еднократни пелени (22.5.2013 7:51:38)

Јас да кажам оти вторава тура што ја земавме од Швајцарските се катастрофа а ја се накупив 100 комада лелееее,тече од сите страни како да не носи пелена,сега треба да мислам што да купувам,неможеме 30 мин да издржиме во пелена,ужас

Annet nemoj vakvi raboti sega....:)))jas po tebe gi yemav Svajcarskite i mi bea top , mnogu slicni na Pampersot.Gi koristev samo preku den, a navecer pak bevme na Pampers oti ovie ni propustija (ustvari nas site peleni navecer ni propustaat).Za taa cena mislam deka se super.Aj se nadevam deka i slednive ke ni se pogodat




Annet -> RE: Еднократни пелени (22.5.2013 15:57:25)

eli aj da recam oti mogu pie tecnosti,ama ova pokraj pelena da tece nadole kako reka po nozete,,,ne ne ne.ne s efalam mnogu drug pat:)))) aj pomali ste vie,moze ke vi se pogodat vas[sm=jezicek.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: eli07

Јас да кажам оти вторава тура што ја земавме од Швајцарските се катастрофа а ја се накупив 100 комада лелееее,тече од сите страни како да не носи пелена,сега треба да мислам што да купувам,неможеме 30 мин да издржиме во пелена,ужас

Annet nemoj vakvi raboti sega....:)))jas po tebe gi yemav Svajcarskite i mi bea top , mnogu slicni na Pampersot.Gi koristev samo preku den, a navecer pak bevme na Pampers oti ovie ni propustija (ustvari nas site peleni navecer ni propustaat).Za taa cena mislam deka se super.Aj se nadevam deka i slednive ke ni se pogodat





bucko mal -> RE: Еднократни пелени (23.5.2013 6:40:19)

Jas im gi sobrav site pampersi.
zamislete se vrakam doma i go gledam sinmi utop,lele vikam sega so ke im pram na tolku pampersi[sm=zmeden.gif]
posle mi tekna deka mm mu ja stavil pelenata,neznam za vasite mm ama mojov koga i da mu stavi pelena na bebevo mu propusta.
inaku prezadovolna sum od pampersov.
ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Nie koristime Huggies uste od pocetokon niv ni gi preporacaa.Dobri se retko mu propustile no sekogas mu zemam pogolem broj.
Vcera naletav na Pampers-active baby,bas se iznenadiv prv pat gi gledam tuka,
pisuva deka se od Polska.
Bea na popust,pakuvanje od 16pampersi-2evra,jas zemav 10 paketcinja,se nadevam nema da me razocaraat mislam deka se ok.
Pelenata tolku tenka meka koja razlika od Huggies,sinoka gi probavme 10sati ne propusti uste denes gi testiram ako se ok ke odam site da im gi sobera.





Annet -> RE: Еднократни пелени (27.5.2013 15:20:18)

sega kupiv Daypers 5ka,ke vidime,ama ke odam z a Sk,od Kaj gi kupivate tie baby love i kolku pari se?? da zemam jas za detulevo??:))))




anaana -> RE: Еднократни пелени (27.5.2013 15:39:45)

vo Dm gi imas vo skopje
dm ima vo gtc, vo city mall, na bitpazar...
za cena ne znam ne sum kupuvala




ostoun -> RE: Еднократни пелени (27.5.2013 15:45:44)

Cenata e 509 den. a vo 4+ ima 38, a vo 5 mislam 32 ne sum sigurna. Imas i vo kartonski pakuvanja, dvojni tie doagjaat malku poevtino 950 den.




ivoni4ka -> RE: Еднократни пелени (27.5.2013 22:56:17)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

eli aj da recam oti mogu pie tecnosti,ama ova pokraj pelena da tece nadole kako reka po nozete,,,ne ne ne.ne s efalam mnogu drug pat:)))) aj pomali ste vie,moze ke vi se pogodat vas[sm=jezicek.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: eli07

Јас да кажам оти вторава тура што ја земавме од Швајцарските се катастрофа а ја се накупив 100 комада лелееее,тече од сите страни како да не носи пелена,сега треба да мислам што да купувам,неможеме 30 мин да издржиме во пелена,ужас

Annet nemoj vakvi raboti sega....:)))jas po tebe gi yemav Svajcarskite i mi bea top , mnogu slicni na Pampersot.Gi koristev samo preku den, a navecer pak bevme na Pampers oti ovie ni propustija (ustvari nas site peleni navecer ni propustaat).Za taa cena mislam deka se super.Aj se nadevam deka i slednive ke ni se pogodat



lele a jas mislev deka samo do kekrka mi e ama nesto ova svajcarskive gi izmajmunile 14 meseci gi koristime i nikakov problem nemavme a sega, utop e do sabajle uste 15 min da pospie i ke i propusti, vcera za 3 casa bese poln pampersto kako 10 saati da bila vo nego, a bevme izlezeni taka da ne piese mnogu tecnosti uste ovie da gi potrosam i gi menuvam




Snowhite RR -> RE: Еднократни пелени (28.5.2013 20:42:58)

јас користам випбејби, засега сум задоволна од пелените, е сега таа што си кака течно и до гуша се валка не е до пелените[sm=smiley36.gif]




Malecka23 -> RE: Еднократни пелени (29.5.2013 8:58:21)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

mislam deka babylove imaat nad 15kg.JAs se falev od can bebe na kraj ispadnaa i tie da ni propustaat epten pa bevme vo dm pa vikam ajde da i zemam pak od babylove.Eve veke edna nedela se nema deseno da propusti i porkaj tolku tecnosti M sto vnesuva

NE ne propustaat se raspagaat!!!!Aman veke jas ne znam ova moe dete sto pravi so pelenite.Pampers,pufies,can bebe ,babylove kako e vozmozno da gi raspaga.I stavam pelena vo 8navecer i menuvam sabajle vo 6.Luge celiot gel i e na gazeto pelenata prepolna bodito utop,na preponi zacrveneta.A navecer ne mi se budi za mleko pie samo 200ml pred spienje.Uff.Sea se mislam da zemam Dajpers ama nekako nz da ne se pa mnogu debeli a baska ona si e bas slabicka slabicka a visoka pa i so brojceto nikako da se pogodime site vo meseto i se golemi zboram brojce sto odg za nejzina vozrast..uff ne znam veke




Bethany -> RE: Еднократни пелени (29.5.2013 9:09:12)

Малечка23, а да земеш ти поголемо бројче? Јас не се водам според бројчето според килажата, кога приметував дека пропуштаат, земам поголемо бројче. Еве пробај пример Дајперс тие не се широки во обимот како пример Бекутанот и земи поголемо бројче од што земаш обично.




dostickage -> RE: Еднократни пелени (29.5.2013 9:17:05)

Malecka23 , jas bi ti rekla da ne zemas peleni so gel prvo stom vi e takva rabotata.
Zemi i nekoi bez gel na primer Daipers, Becutan i sl ne mi teknuva sega vo momentov koi drugi se bez gel. Batali go brojceto gledaj kupi prvo malo pakuvanje da vidis kako kje i odgovaraat a konstrukcijata.




Annet -> RE: Еднократни пелени (29.5.2013 11:47:56)

da da zemete daypers super se tie ,nie pak im se vrativme:)))))))))))))nemaat gel




talisman -> RE: Еднократни пелени (29.5.2013 13:10:41)

Jas na moite vo pocetokot im koristev Pampers, ama em propustaa, em imav prilika da gi koristam i vo stranstvo i iskreno se iznervirav kolkava e razlikata vo cenata i kvalitetot. Nie epten ispadnavme so povisok standard bidejkji istiot Pampers na Zapad ja imase cenata kako kaj nas ovie svajcarskite. Vekje dolgo vreme im koristam Dajpers i sum zadovolna, moze da propustila 1 vo 6 meseci i toa voglavnom ako ne e stavena kako treba - delo na mm [sm=jezicek.gif]Ako nekoj mi go reklamira proizvodot deka izdrzuva se i sesto, posebno koga kje mu nabie cena kako sto znaat da napravat togas neka si go opravdaat toa, a ne posle edno kakanje da propustaat. Jas so Dajpersot navistina imam dobro iskustvo, bidejkji i koga bile na proliv ne im propustil. Sega planiram zdravje Boze za bebeto od pocetok da gi koristam niv, samo imam problem sto nemozam da najdam 2, od 3 do 6 kg. Vo marketive site pocnuvaat od 4 kg, znaci 3-ka, a jas bi sakala da zemam malo pakuvanje kolku za prva pomos koe bi bilo od 3 do 6 kg. Znae li nekoja kade gi ima ????





Annet -> RE: Еднократни пелени (29.5.2013 13:20:33)

vo kam marketite i vo Zegimn ima Daypers




Страница: <<   < Претходна страница  68 69 [70] 71 72   Следна страница >   >>