RE: Името на Вашето бебе (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


Sneska25 -> RE: Името на Вашето бебе (2.2.2012 10:30:50)

Sinot se vika David a cerka mi po zelba na bato Martina [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




milo20052011 -> RE: Името на Вашето бебе (2.2.2012 11:40:09)

naseto [sm=duda.gif]se vika jovan...nas se ni e povrzano so jovan...pravevme veridba na sv.jovan krstitel,potoa mene mi bese termin 22 septemvri,a jovan se rodi na 11.septemvri na sv. jovan sto voedno ni e i kukna slava i taka sam si go donese imeto da ni e ziv i zdrav i uste nesto po nekoja slucajnost krstevkata mu bese na zacnenie na sv.jovan krstitel a nie poima si nemavme za toj den[sm=smiley1.gif]




jana81 -> RE: Името на Вашето бебе (3.2.2012 12:02:27)

moeto sonce se vika Blagoja, po pocinatiot dedo(tatko na mm)




Natasa981 -> RE: Името на Вашето бебе (5.2.2012 12:06:36)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Jas i mm nemozevme da se odlucime pomegu Lina i Sofija..na kraj vo bolnica vlecevme zrepka  i ispadna LIna:) Slednoto devojce ke mi se vika Sofija!


Bravo be Natushke...barem razmilsuvas za vtoro...[sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] si mislev posle koshmarive so Lina nema da ti tekne [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]
mala shala na tvoja smetka...Lina e prekrasna kako i imeto shto i go dale mama i tato



Ahh  ma Andriance..sakav da kazam kolku mi se svigja imeto `Sofija` :) ne deka odma sakam vtoro :)) moze za edno pet sest godiniiiiii zdravje samo




miana -> RE: Името на Вашето бебе (5.2.2012 12:49:03)

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

Moeto 7-godisno since se vika Nikola,po moja zelba,go obozavam toa ime.E sega za vtoroto trebase zelba na soprugot-Jelena(isklucivo so J),a sinceto ni da cue"ne sakam Jelena-bebeto ke mi zbori srpski,nema da go razbiram",ama tato cvrsto resi. Se porodiv bas na Sv. Nikola i posto Nikola si imame doma, vo znak na blabogarnost,zaradi niza tragicni slucuvanja za vreme na poragajot,mojata kerkicka sosema zasluzeno si go nosi imeto - Marija.

mama toci i jas se porodiv na sv.Nikola i kukna slava ni e sv.Nikola..oga mi go kazaa prviot pat terminot si rekov - ako e masko definitivno ke se vika Nikola,a ako e zensko nema sansi da se vika Nikolina.I taka bog mi dari kerka koja se rodi tocno na sv.Nikola i se vika Daria no zatoa si rekov tretoto dete ako bide sin,bez razlika koj datum ke se rodi,ke se vika Nikola i ke si go vikame Niko [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




nade85 -> RE: Името на Вашето бебе (30.3.2012 8:26:24)

Моето цуце се вика Михаел роден е на 20 ноември вечерта на Св.Арангел Михаил па сам си го донесе името [sm=smiley1.gif]




ivana89 -> RE: Името на Вашето бебе (30.3.2012 10:38:24)

zdravo na site jas sum nova na forumot i mnogu mi se dopaga inaku imeto na moeto sonce e matteo....




Kori -> RE: Името на Вашето бебе (30.3.2012 11:37:22)

И на мене ми се допага Јоана, тоа ми беше мегу омилените кога бев бремена со мојата керкичка исто и Јана, Илина, ама ја крстивме АНДРЕА по идеја на сестра ми(тетка и), и ептен и личи.
Инаку во мојата фамилија и од кај татко ми и од кај мајка ми никогаш не се крстеле деца по баби и дедовци а си ги знам предците 7 колена наназад и никогаш име не се повторува. Па така ова крстење по баби и дедовци ми е чудно, а ако бабата се вика Канта??? хахахаха




mamicka77 -> RE: Името на Вашето бебе (30.3.2012 11:59:00)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kori

И на мене ми се допага Јоана, тоа ми беше мегу омилените кога бев бремена со мојата керкичка исто и Јана, Илина, ама ја крстивме АНДРЕА по идеја на сестра ми(тетка и), и ептен и личи.
Инаку во мојата фамилија и од кај татко ми и од кај мајка ми никогаш не се крстеле деца по баби и дедовци а си ги знам предците 7 колена наназад и никогаш име не се повторува. Па така ова крстење по баби и дедовци ми е чудно, а ако бабата се вика Канта??? хахахаха


BABA kANTA I VNUCE kANTA  HAHAS SE ZEZAM I JAS SUM PROTIV PODNOVUVANJE NA BABI I DEDOVCI




vanessa30 -> RE: Името на Вашето бебе (30.3.2012 12:35:17)

Sinot se vika David a cerka mi po zelba na bato Martina

I mojot e David, se rodi na 11 oktomvri 2011




ananikol -> RE: Името на Вашето бебе (30.3.2012 15:50:46)

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Мојата бебушка се вика Леонтина[sm=smiley27.gif]


Leontina e mnogu ubavo ime i cesto ime ovde.So promena na T-D i A-O razmak izmegu dvete iminja doaga imeto na moeto since Leon Dino [sm=smiley1.gif]

vo komsiite veke imame [sm=duda.gif] na roditelite im se dopadna naset_o ime i mu go dadoa no kako edno Leondino




ivana89 -> RE: Името на Вашето бебе (30.3.2012 17:58:06)

bas mi se dopagaat i dvete iminja bas se prekrasni[sm=bravo.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Мојата бебушка се вика Леонтина[sm=smiley27.gif]


Leontina e mnogu ubavo ime i cesto ime ovde.So promena na T-D i A-O razmak izmegu dvete iminja doaga imeto na moeto since Leon Dino [sm=smiley1.gif]

vo komsiite veke imame [sm=duda.gif] na roditelite im se dopadna naset_o ime i mu go dadoa no kako edno Leondino





moni teo -> RE: Името на Вашето бебе (30.3.2012 18:02:11)

моето синче се вика Тео [sm=sloncek.gif]




mamicka77 -> RE: Името на Вашето бебе (30.3.2012 18:13:23)

nasata kerkicka se vika MILA sekako nasa zelba kumot ispolni




Beluvce -> RE: Името на Вашето бебе (8.5.2012 20:50:16)

Nasata kerkicka se vika Lucijana...




majka na eva -> RE: Името на Вашето бебе (9.5.2012 10:06:07)

мојата ќерќичка се вика ЕВА,по желба на сопругот.[sm=bravo.gif]




pucilda -> Името на вашето бебе (9.5.2012 11:19:15)

VLADIMIR imeto go dadovme na svekorot,iako mojot soprug ne sakase,a mene bas mi se dopaga.




Emona86 -> RE: Името на Вашето бебе (10.5.2012 0:19:46)

Rezart, vo prevod, Zlaten zrak [sm=smiley36.gif]




babyblue -> RE: Името на Вашето бебе (23.5.2012 1:54:52)

nasata sreka se vika vojdan...
ni se dopagase i na dvajcata a se resivme na toa ime posle evropskoto prvenstvo vo kosarka. hahaha




jakov -> RE: Името на Вашето бебе (24.5.2012 0:24:24)

moeto sonce se vika jakov, i e 4 dena pomal od vas, Vanessa, roden e na 15 Okt 2011
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Sinot se vika David a cerka mi po zelba na bato Martina

I mojot e David, se rodi na 11 oktomvri 2011




Ikana -> RE: Името на Вашето бебе (24.5.2012 13:35:49)

Мојата љубов се вика Марина, по мајка ми...не сакав најпрво да ја крстам по нејзе, ама мм запна и името некако ни влезе под кожа, Марина значи од морето, па и некако романтично ни звучеше, и така си ја крстивме.




Martinija -> RE: Името на Вашето бебе (24.5.2012 23:07:52)

Моето синче се вика Борјан по желба на маж ми.




Ananija -> RE: Името на Вашето бебе (25.5.2012 10:33:02)

Makarija po zelba na mama i tato [sm=smiley1.gif]




taska -> RE: Името на Вашето бебе (27.5.2012 4:08:56)

Naseto bebe ce se vika Bojan i nabrzu go ocekuvame [sm=bravo.gif]




julija.r -> RE: Името на Вашето бебе (31.5.2012 12:57:47)

Nasiot sin se vika Andrej..jas go sakav toa ime uste koga bev bremena i koga ne znaev deka e masko. Velev ako e masko ke se vika Andrej, za zensko neznam hahah i taka ispadna. MM sakase i Borjan no se odlucivme za Andrej.A i mu lici na [sm=duda.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>