RE: Името на Вашето бебе (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


dani5555 -> RE: Името на Вашето бебе (10.6.2013 16:45:44)

MATEA




New_mama -> RE: Името на Вашето бебе (26.6.2013 15:04:01)

[sm=smiley4.gif] ИЛИН беше името на кое прво помислив кога дознав дека моето сонце е машко [sm=smiley1.gif] и така и бидна, мојот мал принц го доби ова име




Bethany -> RE: Името на Вашето бебе (26.6.2013 19:01:35)


ИЗВОРНА ПОРАКА: New_mama

[sm=smiley4.gif] ИЛИН беше името на кое прво помислив кога дознав дека моето сонце е машко [sm=smiley1.gif] и така и бидна, мојот мал принц го доби ова име


New_mama убаво името сте избрали за синчето. [sm=smiley1.gif]
Добредојде на РР. Имај и убава дружба со нас.

Патем, ТУКА може да се запишете сите да ве додадеме на список на РР мамички [sm=smiley1.gif]




Simona_k -> RE: Името на Вашето бебе (26.6.2013 23:30:33)

Teodor[sm=duda.gif]




Sasha24 -> RE: Името на Вашето бебе (1.7.2013 21:41:04)

Елена, Теодора




temjanuska2 -> RE: Името на Вашето бебе (10.7.2013 22:03:20)

Luka soncenceto [sm=smiley27.gif]




Felly RR -> RE: Името на Вашето бебе (6.9.2013 16:27:43)


ИЗВОРНА ПОРАКА: JULCE

DRAGI MAJKI I IDNI DALI STE RAZMISLUVALE ZA VASETO DETE KAKO KE SE VIKA ,KOE IME E POUBAVO,I SE RAZBIRA DA NE E STARO IME ,,AKO SAKTE DA KAZITE NESTO ZA VO VRSKA SO OVA TAEMA ,,POV,I MENE ME INTERESIRA KAKO KE SE VIKA SINCETO,,[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

За машко од многу одамна знаев дека мм сака Никола, и воопшто не ни размислувам за друга опција.
А до последнава контрола бидејќи ни кажуваа дека е женско, во игра беа три имиња: Калина, Бисера, Јасна.

Но сега си знаеме дека е момче, и решението е Никола.[sm=smiley1.gif]





mamy * -> RE: Името на Вашето бебе (19.10.2013 11:39:43)

Мамички, еве јас во секој момент го очекувам [sm=duda.gif] , но никако да се договориме за име со мм. Тој сака да се вика Закариј. Јас се двоумев меѓу Марко и Давид, но како што читам по форумов овие се едни од најупотребуваните имиња, заедно со Лука, Филип, Максим и сл. а не сакам детево да има име како на пример уште 5 деца во класот ( некогаш кога ке оди на школо) [sm=zmeden.gif]




Novicka -> RE: Името на Вашето бебе (22.10.2013 18:54:48)

Мамички мојата принцеза Мартина одлучи две недели порано да дојде на свет и таа да веќе сме 8 дена стари :)
А името го доби по татко и :)




Felly RR -> RE: Името на Вашето бебе (22.10.2013 21:07:30)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Novicka

Мамички мојата принцеза Мартина одлучи две недели порано да дојде на свет и таа да веќе сме 8 дена стари :)
А името го доби по татко и :)

Честитките за малото рингерајче се ТУКА.




Lacrymosa -> RE: Името на Вашето бебе (4.11.2013 15:27:37)

Ние се одлучивме за Јана. Македонско, старо, православно...




deluxe -> RE: Името на Вашето бебе (4.11.2013 15:34:35)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Lacrymosa

Ние се одлучивме за Јана. Македонско, старо, православно...



Прекрасно е!! нека е здрава и жива,правилен избор сте направиле го ценам тоа=Македонско,старо и Павославно[sm=smiley1.gif]




lina123 -> RE: Името на Вашето бебе (29.11.2013 12:16:33)

koga doznavme deka ke imame kerka mojot predlog za ime bese Lina od sekogas mi se dopagase toa ime,no ne i na soprugot toj insistirase na Bisera pa sega doma si imame edno bbiserce




Мамичка85 -> RE: Името на Вашето бебе (18.12.2013 23:33:40)

Naseto [sm=duda.gif] so mm konecno resivme vo nedelata deka ke se vika LINA [sm=smiley36.gif] no najbitno ni e normalno da ni se rodi zdrava i prava [sm=smiley1.gif]




saki.sk -> RE: Името на Вашето бебе (19.12.2013 14:58:29)

Uste koga doznav deka sum bremena custvuvav deka e devojce i otkako mi potvrdija imeto veke se znaese moja zelba bese MELANI i maz mi ja prifati odma bez protivenje...[sm=smiley36.gif]




Snow Queen -> RE: Името на Вашето бебе (20.2.2014 17:51:15)

Никола - желба на татко му




aneleo2 -> RE: Името на Вашето бебе (20.2.2014 18:56:43)

i za dvete decinja iminjata gi izbravme od spisocite sto ni gi prati kumot bez nasi sugestii iako tie insistiraa na toa no jas licno smetam deka kumot pred se e za taa rabota. Na kraj sepak kako roditeli i nie imavme pravo na izbor pa kerkickata ja krstivme Andreja a sinot Leonid.




Defne90 RR -> RE: Името на Вашето бебе (20.2.2014 21:03:45)

Првото синче името си го доби по дедо му,односно свекор ми Марјан,а второто си го доби името што си го избраа кумовите, Александар.




deluxe -> RE: Името на Вашето бебе (20.2.2014 23:28:29)

На ќерката мм и го избра името,додека за второто јас си ја превзедов таа работа.Сега сме фифти- фифти[sm=smiley36.gif]Кумовите од старт ни кажаа сами да си избереме име,тие ќе дадат само благослов,и така беше,ни прифатија и ги крстија со прекрасни имиња.




tnade -> RE: Името на Вашето бебе (19.3.2014 18:17:20)

prvata kerkicka ja krstivme nie, t.e kumata sakase simona no po niza okolnosti nie odluucivme da bide Teodora (inaku izborot bese pomegu ovie dve iminja), a sega za vtoroto izborot im go prepustivme na kumovite i dobivme prekrasno ime Andrea....no me interesira vase mislenje za imeto oti naidov na niza cudni reakcii okolu istot, te ne bilo makedonsko, te masko ime bilo i blaa blaaa, ama iskreno kazano mene mnoguuuuuu mi se dopaga....na kraj kraeva toa e najvazno neli?




Defne90 RR -> RE: Името на Вашето бебе (19.3.2014 19:17:01)


ИЗВОРНА ПОРАКА: tnade

prvata kerkicka ja krstivme nie, t.e kumata sakase simona no po niza okolnosti nie odluucivme da bide Teodora (inaku izborot bese pomegu ovie dve iminja), a sega za vtoroto izborot im go prepustivme na kumovite i dobivme prekrasno ime Andrea....no me interesira vase mislenje za imeto oti naidov na niza cudni reakcii okolu istot, te ne bilo makedonsko, te masko ime bilo i blaa blaaa, ama iskreno kazano mene mnoguuuuuu mi se dopaga....na kraj kraeva toa e najvazno neli?

Е како да не машко.Машката форма од Андреа е Андреј,нам кумот така ни се вика.Уживај си таму и не ги слушај луѓето што зборат и не им се замарај воопшто на комнтарите.И ние да ти кажам право се двоумевме да го крстиме помалото Андрај ама кумот пак не сакаше не сакал никој да го подновува.И така излезе Александар.Но зборот ми беше не им се замарај воопшто името си е македонско и според мене е прекрасно навистина изборот што го направиле вашите кумови е одличен.[sm=smiley1.gif]




Gardenia -> RE: Името на Вашето бебе (15.1.2015 17:26:44)

Мојата душичка е Бисера[sm=smiley27.gif]




sandriana RR -> RE: Името на Вашето бебе (15.1.2015 19:28:19)

Бисера од бисер поубава - вака пее Гоце Николовски во песната „Дајте ми ја„ - КЛИК [sm=smiley1.gif]

Мојата втора бебушка е Илина [sm=smiley1.gif]




Maja06 -> RE: Името на Вашето бебе (6.2.2015 11:24:14)

Mojot angel se vika TOMI :-) Mama i tato sakaa moderno ime a sepak da poteknuva od imeti na dedo :-*




hopeless -> RE: Името на Вашето бебе (30.3.2015 15:45:26)

Јас и мм го избравме името на ќерка ни. Се мислевме меѓу три и на крај се одлучивме за едно.




Страница: <<   < Претходна страница  13 14 15 16 [17]