RE: Името на Вашето бебе (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


aksor22 -> RE: Името на Вашето бебе (19.9.2012 15:52:20)

nasiot princ se vika David imavme malku dvoumenja so mm zatoa sto do posledno ocekuvavme kumovite da ni kazat ime no tie rekoa prvata rozba vas izbor i se resivme za David kako hristijansko ime a i na site im se dopadna :)




majka na eva -> RE: Името на Вашето бебе (21.9.2012 16:45:53)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksandra

Kerkata ja krstivme ANA bidejki jas taka sakav, sakav malo ime so tri bukvi za razlika od moeto so deset,a sinceto LUKA taka sakavme i jas i soprugot

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]и јас се викам Александра,и не си го сакам баш името бидејки е долго...10 букви.додека да го изговориш[sm=jezicek.gif]и затоа сакав кратко име за [sm=duda.gif],а воедно и православно,познато,светско[sm=smiley17.gif]и НАЈУБАВО[sm=smiley36.gif]ЕВА[sm=smiley20.gif]Желба и на мене,а и на сопругот.а и уникатно во местото каде што сме!!!!!!!!!!




Mama Srna -> RE: Името на Вашето бебе (10.11.2012 0:44:04)

Предложивме четири имиња. На крај во игра ни останаа две, едното беше Марин што му се допаѓаше на мојот сопруг а другото беше Ведран што го сакав јас. Вечерта пред да се породам влечевме ждрепка но некако не можевме да се одлучиме. Тогаш сопругот рече: нека биде твојот предлог и така пресековме...беше недела имав уште десет дена до терминот а рингерајчето реши да не изненади во 6,20 изутрина(понеделник)добро што го одлучивме пред да заспиеме :)))




malenaa -> RE: Името на Вашето бебе (13.11.2012 13:39:08)

[sm=sloncek.gif] L E O N I D [sm=sloncek.gif] ... so mm ne ni bese vo plan no bese edno od ponudenite na kumot, iako on sakse nie da si odlucime no sepak go prifatifme negovoto zasto mnogu ni se svigase...i sea nekako kako go ozgovarame se poveke i poveke mi se sviga[sm=jezicek.gif]...[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




meU87 -> RE: Името на Вашето бебе (13.11.2012 15:28:40)

Лина.
Уште од почеток на маж ми му предложив ако е девојче да биде ова име кое веднаш се усвои [sm=smiley1.gif]




zzaa -> RE: Името на Вашето бебе (2.12.2012 10:52:52)

kerka mi se vika EVA toa ni bese omileno ime na mene i maz mi.koga bevme vo vrka odevme zedno na kurs po angliski i pred nas imase pred skolska grupa i imase edno devojde sto se vika EVA i bese mnogu slatko i uste toagas ja i maz mi si rekoveme edn den ako se zememe i imame kerka ke se vika EVA,I koga doznav deka nosam zensko si rekovme eve ja Eva bidna[sm=jezicek.gif]a se rodi na todorova sabota i ne ubeduva da se vika Teodora no si sakave Eva srce na mama slatko[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




radi -> RE: Името на Вашето бебе (26.2.2013 22:18:06)

Нашето синче се вика ТОДОР[sm=bravo.gif] уште кога дознавме дека е машко мм го кажа името и тоа остана па почнав јас да си го викам Тоди и така му викаме и сега тоа ми е најубаво име[sm=sloncek.gif] а ако имаме женско се договоривме да се вика Миа.




Фиданче -> RE: Името на Вашето бебе (28.2.2013 14:31:48)

Moja bebuska se vika Magdalena . Edna nedela otkako se rodi, na Bozikj se resivme za imeto, edna nedela [sm=duda.gif] ja vikavme bebe [sm=jezicek.gif], ni ostanaa 2 iminja na koi se mislevme, nemavme favorit so mm a ni kumot nemase predlozi, pa ispadna mojot predlog. A i dvajcata sakame i imame dolgi, makedonski iminja !




ole2004 -> RE: Името на Вашето бебе (1.3.2013 17:34:24)

Ќерка ми се вика Ева по моја желба,а синчето Марко по договор на мм со кумот(цел ден преговарале)
[sm=jezicek.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Името на Вашето бебе (2.3.2013 16:38:16)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Фиданче

Moja bebuska se vika Magdalena . Edna nedela otkako se rodi, na Bozikj se resivme za imeto, edna nedela [sm=duda.gif] ja vikavme bebe [sm=jezicek.gif], ni ostanaa 2 iminja na koi se mislevme, nemavme favorit so mm a ni kumot nemase predlozi, pa ispadna mojot predlog. A i dvajcata sakame i imame dolgi, makedonski iminja !


Мноооогу ми се допаѓа Магдалена! Одличен избор сте направиле!




Fiao -> RE: Името на Вашето бебе (13.3.2013 19:22:11)

Не знам дали претходно сум пишала ама мојата бебешка се вика Ангелина [sm=smiley1.gif]




eleni4ka -> RE: Името на Вашето бебе (13.3.2013 19:25:38)

Moite decinja se Zdravce, Andrijana i najmaloto bebe mezimce Mila.[sm=smiley1.gif]




bilbilce -> RE: Името на Вашето бебе (13.3.2013 19:31:07)

moeto srcence se vika IVAN[sm=duda.gif]




Bilence2 -> RE: Името на Вашето бебе (13.3.2013 19:35:01)

A moeto se vika Maksim




srcko moj -> RE: Името на Вашето бебе (13.3.2013 19:55:57)

jas sum "kuma" na kerka mi [sm=smiley1.gif] Uste ne znaevme kakvo ke bide [sm=duda.gif] i maz mi rece ako e zensko ti kazuvas ime ako e masko jas.. i bidna devojce- [sm=smiley27.gif] ISIDORA [sm=smiley27.gif] i baska e rodena na GOOOOOOLEM praznik Veliki Petok pa mi se poklopi Isus-Isidora [sm=smiley1.gif]




eli07 -> RE: Името на Вашето бебе (13.3.2013 19:58:14)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

A moeto se vika Maksim

Bilence imenjaci se nasive[sm=smiley1.gif] I mojot decko se vika Maksim :))




Gwendolin -> RE: Името на Вашето бебе (13.3.2013 20:04:57)


ИЗВОРНА ПОРАКА: srcko moj

jas sum "kuma" na kerka mi [sm=smiley1.gif] Uste ne znaevme kakvo ke bide [sm=duda.gif] i maz mi rece ako e zensko ti kazuvas ime ako e masko jas.. i bidna devojce- [sm=smiley27.gif] ISIDORA [sm=smiley27.gif]


Многу ми е убаво тоа име и ако имам некогаш уште едно девојче ќе ја крстам Исидора. А Мартина се вика Мартина затоа што кога се мислев за имиња уште дури беше во мешето, сфатив дека не познавам ни една Мартина, додека секое друго име го сврзував со некоја личност...и реков ај нека биде...и мм го прифати одма.




srcko moj -> RE: Името на Вашето бебе (13.3.2013 20:10:06)

I mene mi bese mnogu ubavo ime Isidora uste od malecka ne znaev druga isidora osven edna moja tetka od Beograd :) bas e retko i den denes ;)




sandriana RR -> RE: Името на Вашето бебе (13.3.2013 20:44:00)

Тина




MACICUCI -> RE: Името на Вашето бебе (13.3.2013 22:18:54)

David :) Se mislevme megu David i Kristijan....ama pak dojde David...mojot prv izbor i predlog :)




mikimila -> RE: Името на Вашето бебе (10.6.2013 15:03:29)

moite dve soncinja MIHAJLO i MILA




katerinceb -> RE: Името на Вашето бебе (10.6.2013 15:05:24)

синчето ми се вика иван а ми се допага и дарјан а женско несто посебно сега ми е симонида




danimax -> RE: Името на Вашето бебе (10.6.2013 15:09:28)

Максим [sm=smiley27.gif]




marija mihailova -> RE: Името на Вашето бебе (10.6.2013 16:02:58)

Moeto since se vika Nenad, toa bese zelba na mojot soprug [sm=jezicek.gif]




bile1122 -> RE: Името на Вашето бебе (10.6.2013 16:07:28)

Viktorija




Страница: <<   < Претходна страница  13 14 15 [16] 17   Следна страница >   >>