RE: Проблеми со менструација (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


JovanaJ -> RE: Проблеми со менструација (20.2.2012 9:48:44)

Dali vi se slucilo da vi se odlozi menstrualniot ciklus ako pred da "probie" se napiete tableta protiv bolki (Ketonal)?
Vcera imav uzasni bolki i morav da se napijam pred da mi probie. I ne dobiv najverojatno mi ja odlozi...
Cisto samo sakav da znam dali se ima sluceno na nekoj drug istoto...




kate 27 -> RE: Проблеми со менструација (22.2.2012 13:43:08)

Dolgo vreme go sledam forumot i konecno resiv i jas da se priklucam.Imam 27 godini i sum majka na 2 i pol godisno prekrasno since. Otsekogas mi bila redovna i normalna menstruacijata. No minatiot mesec dobiv i mi traese 2 nedeli.Bev na ginekolog mi prepisa Primolut nor gi piev 10 dena,se bese dobro prestana krvarenjeto i otkoga gi ispiv apcinjata po 2-3 dena dobiv normalno menstruacija. No eve pak ovoj mesec veke 8 den,a nikako da mi zavrsi. Neznam dali e od tabletite deka prv pat gi piev ili nesto drugo.Me interesira dali nekoj ima iskustvo so Primolut tabletite. Pozz




belevce -> RE: Проблеми со менструација (31.3.2012 23:11:47)

Po dolgo baranje na kapkite FEMISAN A konecno najdov i denovive planiram da gi zemam i jas eve za site koi se zainteresirani broj od covekot koj gi prodava nekade vo centar vo Sk i cinat 460den dve sisenca e doza za eden mesec (075/484-179) http://www.youtube.com/watch?v=ZnKw-AEgXCY&context=C412cc7dADvjVQa1PpcFMs8mY__3nS-Ypj7RyNMMpfhy7tQo59AYc%3D




ZLATICKO -> RE: Проблеми со менструација (3.4.2012 0:55:31)

Dali nekoj znae imav dobieno na 16 mart,posle dve nedeli pak kako  da dobiv samo malku krv i toa so potemna boja,eve veka tri dena.Imam neredovna cesto mi kasni.Neznam za sto stanuva zbor ako nekoj znae neka pise,Pozdavce na site




azelea -> RE: Проблеми со менструација (3.4.2012 15:16:37)

Златичко истото ми се случи и мене пред некоја година,имам редовна менструација до ден но тогаш наеднаш се поремети и во еден месец добив два пати,па правев испитувања на хормони и бев на ехо па се покажа дека имам полицистични јајници.Така да иди си на лекар ако ти е нешто сомнително




majka na eva -> RE: Проблеми со менструација (25.4.2012 23:47:55)

здраво рингерајки.сакам да прашам нешто во врска со менструалниот циклус.се породив пред 6 месеци,моето бебе цицаше 3месеци,а еве веке 3м не го дојам и немам ниту млеко,а менструација сеуште не сум добила.па ако некој знае да ми одговори на прашањето "после колку време е нормално да се добие или да не се добие менструација"??? ве молам пишете ми,да не се загрижувам.бидејќи пред пораѓај имав нередовен циклус,па сега не знам како ке биде.поздрав[sm=zmeden.gif]




Sajna -> RE: Проблеми со менструација (26.4.2012 10:10:39)

Normalno e do tri meseci da imas zastoj na menstrualniot ciklus, e sega posto i jas sum kako tebe nemam i nemav togas redoven ciklus na 4 mesec posle ne dobivanje si otidov kaj ginekologot i posto i jas ne ja doev mi prepisa DOBROSTON i taka si dobiv ... e sega mozes da si kupis AGNES na prirodna baza se ke ti pomognat da si reguliras menstruacijata ama PRVO moras da odis i da ti prepisat nesto za da dobies pozdrav




majka na eva -> RE: Проблеми со менструација (26.4.2012 12:29:56)

е фала сајна.значи ако не добијам уште месец дена ЌЕ отидам на гинеколог.па ќе видиме.а тоа не ми беше јасно да не е три или четири месеци брз период,па затоа да немаме циклус.ама штом тебе ти дале таблети,значи треба да имаме циклус и во тој перид после доење.ти благодарам.па се надевам ќе добијам без да пијам таблети.а да те прашам нешто.сега откако се породи редовно ли добиваш менструација.велат дека кај некои по породувањето тој проблем со нередовен циклус исчезнува.[sm=smiley1.gif]




Sajna -> RE: Проблеми со менструација (26.4.2012 21:58:24)

ciklus imav edna godina ama posle mi se slucija familijarni problemi, stresovi toon , i pak mi se poremeti eve za 2 detence nemozeme veke 4 god 2 god bev pod tableti a posle toa katastrofa na 5 - 6 meseci dobivav, i sega eve so AGNES doobro mi e pozz




Bagi -> RE: Проблеми со менструација (1.5.2012 22:39:39)

zdravo, za problemite so menstruacija sakav da Ve prasam za sovet. Menstruacija prosliot pat dobiv posle 2 ipol meseci, a eve i ovoj pat pominuva vtoriot mesec. - od 8 mart- [sm=zmeden.gif]Najmnogu me sekira sto sakam uste edno dete, a veke i godinite mi pominuvaat , a od bebe nisto [sm=smiley13.gif]. sovet????




Melanija RR -> RE: Проблеми со менструација (2.5.2012 18:29:02)

Баги добре дојде на РР
Совет ,само на гинеколог за да се ти кажат најдобро што се можеш да провериш.Како совет плус можеш да прочиташ ТУКА




bekulino -> RE: Проблеми со менструација (25.7.2012 19:59:18)

belevce gledam deka ti od porano si gi nasla femisan kapkite pa sakam da te prasam dali zapocna da gi pies kakvo e tvoeto iskustvo so niv,dali po imase promeni kon podobro,po kolku kapki i kolku pato na den gi piese.Jas zapocnav da gi pijam tripati na den po 30 kapki i edno sisence potosiv za 10 dena,sega go pocnav i vtoroto koe isto taka ke go zavrsam za 10 dena taka da za mesec dena jas ke ispijam tri sisinca od kapkite,toa ne mi problem no sakam da spodelam i mislenje so tebe pa da znam kako da prodolzam,inaku resena sum da pijam 2 meseci pa da vidam dali nesto ke se promeni,pozzz




Anonimen -> RE: Проблеми со менструација (25.7.2012 20:37:25)

i jas sakam da probam so kapkive Femisan A citam dosta pozitivni recenici za niv. Samo sakam da prasam dali moze da se pijat vo isto vreme koga se pie klomifen? Doma gi imam Agnus Cactus tabletite isto taka ne znam dali da gi pijam vo kombinacija so klomifen. Jas treba da pocnam da pijam klomifen od narednata nedela i vo dilema sum dali da pocnam so Femisan A i so Agnus???
Cekam vasi mislenja koj ima iskustvo




Tanjat7880 -> RE: Проблеми со менструација (25.7.2012 23:24:49)

Offff,aj i jas tuka da se "rijavam"!
Imav mnogu redoven ciklus kako devojka,pocnaa problemite istiot pocna da zeza,mi kasneshe,se sredi malku so pomosh na JASMIN i eve ovoj ciklus dobiv tocno na 14esettiot den[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Pred nekolku meseci pravev kompleten ginikoloshki pregled so PAP,exo,tumor markeri i exo na gradi,se izleze OK,preporaka na ginikolozite e deka se shto e pred 21viot den e vredno za kontrola...mislenje vashe devojki?!




Melanija RR -> RE: Проблеми со менструација (26.7.2012 0:04:11)

Тања ако се е во ред останува да видиш со хормоните како ти е,може во тоа е проблемот а не е ништо лошо . Секако хормони не се решение за редовен циклус.
Да видиш и во аптека нешто на природна база од стилот на природно регулирање има некои капки,или ѕирни нешто на нет




Tanjat7880 -> RE: Проблеми со менструација (26.7.2012 10:41:42)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Тања ако се е во ред останува да видиш со хормоните како ти е,може во тоа е проблемот а не е ништо лошо . Секако хормони не се решение за редовен циклус.
Да видиш и во аптека нешто на природна база од стилот на природно регулирање има некои капки,или ѕирни нешто на нет

Ke mora neshto da se pravi,ova prv pat mi se slucuva,moze treba da ja smiram topkata i da pocekam dali ke ima vtor pat...ne mi se sheta po doktori[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]no ke mora da se konsultiram..ke pisham shto e i kako e




Gardenia -> RE: Проблеми со менструација (26.7.2012 10:49:43)

тањичке ,мене еднаш ми се случи вака како тебе добив на 14-от ден па после пак на 28.фактички два пати во ист месец,и направив после тоа испитување на хормоните ,ми беше еден хормон пореметен,ама се среди пиев јасмин и се нормализира и отогаш не ми се случило повтроно.Може е и да е од некој стрес ако си била периодов,ама сепак можеш да испиташ хормони




Tanjat7880 -> RE: Проблеми со менструација (26.7.2012 10:52:02)

Ke ispitam Gardenia,mora,fala vi[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Мации* -> RE: Проблеми со менструација (10.9.2012 11:21:44)

Zdravo devojki... Do sega sum imala redovna i normalna menstruacija,ovaj mesec imav simptomi za da mi dojdi i seto to no od ochekuvanoto mnogu malku mi pochna so kafeavo i ete mi ostanaja ushte 2 dena i ushte kafeavo,mi se gadi,nekam da pomislam na jadenje i sl..Vo nas preovladuva strav dali e mozhno da ima neshto?Ve molam posovetuvajteme sho da pram :SS pozz




Barbicki2 -> RE: Проблеми со менструација (10.9.2012 12:09:26)

da si kupis test,i tolku rano simptomi na gadenje nema,tuku pokasno,kupi si test i ke bides na sigurno na sto si.




Мации* -> RE: Проблеми со менструација (10.9.2012 12:26:52)

pa testot neli pokazuva posle 1 nedela od mestruacijata?




Barbicki2 -> RE: Проблеми со менструација (10.9.2012 13:15:52)

posle eden den od kasnenje,a i nemora da si trudna moze i dobieno da ti e,zatoa najdobro ako sumnjas kupi si test i od sabajle pravi go.




fiore -> RE: Проблеми со менструација (17.9.2012 14:23:44)

zdravo na site!imam eden problem mozebi nekoja od vas znae nesto da mi odgovori.jas trebase da dobija na 16 avgust i ne dobiv mislev deka sum bremena napraviv test bese negativen.potoa na 3 septemvri dobiv. celi 7 dena nemav normalno krvarenje toa bese mnogu slabo so kafeava boja, i od 3 septemvri do deneska jas sekoj den imam kafeav iscedok ,nemam nekakvi bolku ama ova me plasi najpoveke mi doaga ko rabotam i koga se dvizam pozabrzano.imam zakazano na ginekolog ama mozebi nekoja od vas ke mi dade dobra nadez bidejki mnogu se plasam




Keti 1980 -> RE: Проблеми со менструација (17.9.2012 14:33:35)

fiore ...ne si edinstvena! Istoto mi se sluci i mene ovoj mesec....
Vo redoven termin namesto menstruacija dobiv nekoj sekret vo kafeava boja koj traese 3-4 dena i tolku... mojata prijatelka mi rece da napravam test, no istiot bese negativen!
Imam devojce 7 godinki i mnogu sakam da ostanam bremena no nikako [sm=smiley19.gif] Se plasam da ne e nekoj seriozen problem!
Bi sakala da spodelite so mene dokolku imate slicni iskustva....




fiore -> RE: Проблеми со менструација (17.9.2012 14:39:29)

mojot problem e toa sto jas seuste imam menstruacija samo slabo krvarenje so kafeava boja eve veke dve nedeli pominaa ke vidime sto ke mi kazat na ginekolog se nadevam ne e nekoj seriozen problem




Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>