RE: хулахопки или ѕиври? (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


Боцко -> RE: хулахопки или ѕиври? (5.2.2011 23:47:34)

јас сум многу против и едното и другото. постојано е војна со жм кога треба да се оди надвор во зима. јас никогаш ништо такво не сум носел и многу ми е чудно. но, некако ги проголтав хулахопките ама се договоривме да се облекуваат на минус, под нула кога е. гледам во последно време му ги облекува и на повисока температура. дали ссите жени не се држат до договор или само мојата?
сметам дека со такви помошни средства всушност ќе му биде постудено бидејќи постапно се нарушува механизмот за термо регулација што секој го има.
*miki mami* -> RE: хулахопки или ѕиври? (6.2.2011 22:30:06)

Син ми се роди во зима и му облекувавме ѕиври кога се затопли престанавме и сега кога залади врмево почнавме ама сега му облекувам хулахопки незнам онака ми се поубави потопли[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Viktori -> RE: хулахопки или ѕиври? (8.2.2011 20:57:49)

купив ѕиври, ама не му ги облеков. И порано исто така, никогаш не сум им облакала поготово не за до школо градинка или за пола саат или саат надвор. И минус кога беше,не му облакав.
Ептен ако сме многу долго надвор има шансда да им облечам. (ако ми текне [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image])
Боцко -> RE: хулахопки или ѕиври? (8.2.2011 23:31:37)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
majka 79 -> RE: хулахопки или ѕиври? (9.2.2011 10:43:09)

i toa i toa.
koga e potoplo hulahopki a koga e minus zivri so termo corapcinja.
vazno od noemvri do mart, zadolzitelno[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
amelbebe -> RE: хулахопки или ѕиври? (9.2.2011 14:15:03)

da vi ja pustam sveki ima i sivri i holahopki i trenerka da go oblece,da mu bilo potoplo na deteto[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]
penelopa -> RE: хулахопки или ѕиври? (11.10.2011 13:53:04)

За зимава што иде купив неколку пара халахопки за [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] му ги облеков така за по дома да се навикне малку, некако ѕиври не знам ни каде се продаваат тука а ова халахопки попрактично ми е. 
Luci -> RE: хулахопки или ѕиври? (11.10.2011 14:03:52)

Jas купив 2-3 пара хулахопки за зимово, Марио оди во градинка и секојдневно ќе му обалакам кога ке се намалат температурите. Хулахопока ми е подобар избор од ѕиври , со нив ќе ми делува ептен натунтан
mamamoni -> RE: хулахопки или ѕиври? (11.10.2011 19:22:30)

минатата зима беше многу мала и и ставав хулахопки, и оваа купивме неколку пара и веќе почнавме да ги користиме
Snowhite RR -> RE: хулахопки или ѕиври? (11.10.2011 20:27:02)

Јас првата зима кога се роди му облекував ѕиври, затоа што беше ептен мал да го стегам во хулахопки и мене ми беше полесно ѕиврите да му ги облекувам, а ланската носеше хулахопки, а и оваа планирам, само треба да купам нови, зашто ланските му се мали
kremco -> RE: хулахопки или ѕиври? (11.10.2011 21:06:28)

Kakvi zivri se tie?vrska nemam[sm=smiley36.gif]
*mika* -> RE: хулахопки или ѕиври? (11.10.2011 21:17:23)

Mamicki aj edno smesno prasanje[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Jas do sega nemam sretnato hulahopki 100%pamuk, a zivri da. Od taa pricina na pamet ne mi pagja vo hulahopki da ja oblecam pa prvite barem  6 meseci. Pocnav da i kupuvam samo zivricki. Aj popravete me ako gresam [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Viktori -> RE: хулахопки или ѕиври? (11.10.2011 22:43:37)

па не може да има 100 % памук хулахопки. Мора да содржат одреден процент ликра за да бидат растегливи. [sm=smiley1.gif]
Инаку малку чидни се тоа декларациите кога ќе прочиташ 100 % памук, а тоа ем светкаво, ем растегливо [sm=smiley36.gif]
miana -> RE: хулахопки или ѕиври? (11.10.2011 22:49:00)

decki kazete kako gi oblekuvate decava sega?
jas malava treb ada ja nosam vo gradinka sabajle i se prasuvam dali treba da i oblecam tenki ili debeli hulahopcinja????
Viktori -> RE: хулахопки или ѕиври? (11.10.2011 23:29:00)

miana, никакви сеуште. Во градинките е претопло, само беља ќе си направиш, а таму никој нема да и ги соблече. Ако не ти е многу далеку или ако влегуваш во кола одма ич не се замарај. Јас хулахопки ставам на - температури, а каши и шал на 2 степени. Накај 12 им облакам дебела јакна. И секогаш по температурата се ориентирам.
Felly RR -> RE: хулахопки или ѕиври? (23.10.2011 8:43:28)

ИЗВОРНА ПОРАКА: *mika*

Mamicki aj edno smesno prasanje[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  Jas do sega nemam sretnato hulahopki 100%pamuk, a zivri da. Od taa pricina na pamet ne mi pagja vo hulahopki da ja oblecam pa prvite barem  6 meseci. Pocnav da i kupuvam samo zivricki. Aj popravete me ako gresam [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Мика, и јас на Матеа кога беше малечка и облекував ѕиври, тие се и попрактични од хулахопките додека е мало бебето, и кога го облекуваш во хпикозни.  Инаку Матеа е родена во декември.
profesorica back -> RE: хулахопки или ѕиври? (23.10.2011 10:43:19)

како бебе повеќе му облекував зиврички а сега повеќе хулахопки
kikicka -> RE: хулахопки или ѕиври? (23.10.2011 10:57:46)

nie hulahopkici nosime kako bebe samo ako ispagjavme nadvor oblekuvav nekogas i helankicki inaku za po doma ne i taka celo zimo si pomina bez hulahopki ,i ova zimo isto ke bide.sega i zemav debelki corapi do nadkolena i so tie si po doma
*mika* -> RE: хулахопки или ѕиври? (23.10.2011 12:46:32)

Fala Felly[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] jas sega sum u faza kupuvanje, i bidejki [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] ke se rodi isto vo Dekemvri, taka i jas ke si ja oblekuvam, samo vo zivricki [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Тања РР -> RE: хулахопки или ѕиври? (9.11.2011 14:16:34)

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Еве мамички тука да пишуваме за ова.
Сепак мислам дека е секој различно се чуствува ,некој сакаат потопло некој поладно,јас сум од оние за поладничко а исто и малата е таква не сака баш топло.ние по дома сме само на чорапчиња одкога е родена а преку лето бевме боси,сега кога заладува само кога шетаме се облекуваме подебело.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Jas ako pojdam od sebe sum ziva sprotivnost..zimorliva sum a s'kletdzija neviden...spored toa ne planiram dzivri da i oblakam, moze hulahopki za nadvor i corapcinja vrz niv

arh_diz -> RE: хулахопки или ѕиври? (6.2.2012 12:44:21)

Koga odime nadvor mu oblekuvam hulahopki
penelopa -> RE: хулахопки или ѕиври? (7.11.2012 13:37:12)

Годинава купив и хулахопкини ко ѕиври - обично за дома тие ко ѕиври ги коси бидејќи се тенки и удобни за играње а впрочем и воопшто не личат на ѕиври- јас му земав шаренки. Супер се погодија- кога излегуваме за надвор врз нив му облекувам тренерки и му е доволно топло. Кога ќе фатат поголеми студови ќе ги пробаме и хулахопките[sm=smiley36.gif]
Ikana -> RE: хулахопки или ѕиври? (7.11.2012 14:10:02)

Zenski a mozete li da me upatite kade da najdam ubavi zenski hulahopki za bebeto, tuka vo Skopje?
dostickage -> RE: хулахопки или ѕиври? (7.11.2012 14:34:08)

Ikana ubavi hulahopcinja za devojce imas vo Penti.
A Penti mozes da najdes i vo Sara Fashion. Sega zavisi sto ti e poblisku.
I ima vo DM super holahopki.
Luci -> RE: хулахопки или ѕиври? (7.11.2012 14:56:10)

И ние носиме хулахопки, од пред два дена почнав за во градинка само да му облакам
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>