хулахопки или ѕиври? (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


mami -> хулахопки или ѕиври? (29.10.2009 15:32:32)

за девојчињата е лесно, но што е со машките? со хулахопките се стегаат повеке а тоа не е убаво за тестисите, а ѕиври па ми е некако смешно. Плус незнам мојов колку ке дозволи хулахопки годинава, тој лани ги соблекуваше а не па сега..
како е кај вас?
BEBICA -> RE: хулахопки или ѕиври? (29.10.2009 15:46:25)

Jas na Monika i oblekuvam hulahopki.
srekna mama -> RE: хулахопки или ѕиври? (29.10.2009 16:28:19)

на Илија досега не сум му облекала хулахопки,имам памучни пантолончиња неколку пара,па му ги облекувам нив.
STRUMFETA -> RE: хулахопки или ѕиври? (29.10.2009 17:17:25)

i jas denovive se mislam sto da zemam za sin mi koj ima 5 ipol meseci, za koga ke fatat studovite.Vcera bev na vakcina, i gledam nekoi decinja uste sega se so xulaxopki,iako mi izgleda uste rano.Pa sto ke im se oblekuva koga ke padne sneg?
natasha -> RE: хулахопки или ѕиври? (29.10.2009 18:38:36)

Definitivno hulahopki..Luka sam si gi odbira,a pocna vo posledno vreme i sam da se oblaka i pokraj toa sto trae dolggggoooo,mu uspeva[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Maria -> RE: хулахопки или ѕиври? (29.10.2009 18:44:53)

Koga bese bebe taa zima mu oblekuvav hulahopki,a lani i ovaa zima zivri.Od prosta pricina sto zivrite se pokomotni,a i sakletcija e.
ripce -> RE: хулахопки или ѕиври? (29.10.2009 19:01:42)

Јас во февруари кога се роди му облекував ѕиври од оние со ногавички и сега му купив исти такви. Хулахопки не би му облекла, не знам тоа е мој став, немора да се однесува и на останатите
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (29.10.2009 22:23:14)

па и јас за тоа мислам, ѕиврите се покомотни, ама колку што ми кажаа за дечиња над годинка има само оние ѕиври како пижамки што се, нема со стапалце..во тој случај ке морам хулахопки дека ова има да се вади од чорапи за секунда[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
mis. -> RE: хулахопки или ѕиври? (29.10.2009 22:46:15)

Јас на Мартин од годинка почнав со хулахопки и еве има 5 год и сеуште секоја зима носи хулахопки.Некако постегнато му стојат,потопли се а ѕиврите по неуредно ми се,мора чорапчиња над ѕиврите поширочки ми се и јас да би носела ѕиври не би ми биле комотни дека не се прилепени за ногата.Еве и на Стефан му облеков хулахопки откако залади.
nadica -> RE: хулахопки или ѕиври? (29.10.2009 23:55:51)

и надица носи хулахопки иако баба и инсистира на ѕиври било покомотно ножето вака детето било како во гипс ама јас викам добро ќе и купам ѕиври и заборавам на разговорот [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] мене лично ми е посредено дете со хулахопки
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 0:12:20)

добро мислам за девојчиња и не станува збор, и ние сите сме носеле хулахопки...и јас кога ке имам женско ке и облекувамхулахопки, ѕиври и девојче некако не ми одат заедно...
а и Лука изгледа ке заврши пак со хулахопки..
nadica -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 0:22:39)

па мами ако се ѕиври ќе биде исто како да не носи бидејќи ќе ги вади од чорапчињата можеби и ненамерно тоа се деца кои се движат во сите можни и невозможни правци [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

така да остануваме на хулахопки можеш да пробаш на пенти ги има не се многу дебели и не стегаат како другите многу се добри а не се ни скапи 100-150 денари има розеви,бели и тегет
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 7:08:01)

ние сме и со хулакопки и со ѕиври,кога како!за по дома си носи ѕиври.далеку по комотно.јас му купувам од тука,не е класична ѕивра,туку тоа му доага како хеланки,ама не се  тоа  хеланките за девојчиња...(залепени се и памучни,не го стегаат ,многу се пријатни).ете оваа год. ги открив и многу ми се погодија.не му се собираат како ѕиврите си стојат залепено за ножето.и во градинка оди со ѕиври.хулахопки -термо(имам 2-3 пара од метрото ги купув,дебелки и топлички)ke му ги облекувам кога ке е многу студено,за на снег!
profesorica -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 7:34:14)

Ние лани го облекувавме Дамјан и во хулакопки и во ѕиври, но оваа година сеуште само ѕиври.Точно е дека лесно се вадат од чорапчиња но оваа година му направив финта.Мајка ми зела од оние високи чорапи доаѓаат до потколеницата и нема шанси да му се разголи ноџето. 
srekna mama -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 8:16:59)

мотхер29 од каде му земаш такви ѕиврички?
profesorica -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 8:19:25)

па мотхер29 е од кочани и баш јас сакав да ја прашам колку се што се како може да дојдеме до нив ???
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 8:22:53)

џабе се 80 ден.само бели има ..ама луге ептен се добри..не знам како ,ако сакате ке купам повеке броја. ако има заинтересирани па ке пуштам по такси?!
си лепат убаво на ножето не се истеглуват од чорапот и плус 100 % памук се .попријатни здравје!!!!
srekna mama -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 8:26:13)

ќе ми кажеш каде од Кочани,па јас имам рода таму еден куп,па цимерки од факултет...па еве и тебе сега те имам таму,Сигурно некако ќе најдеме начин да се снабдиме со ѕиврички
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 8:29:16)

ej ајде кажи ми по пп кој ти е род и цимерки?
profesorica -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 8:30:52)

леле мотхер сакам и јас како да го изведеме ова???
mis. -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 9:01:34)

матхер29 да не мислиш на оние хеланки всушност тие се хулахопки само без стапалца и се за машки?И јас имам видено детенце на едни пријатели носеше такви ќе ја прашам жената од кај ги купила.
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 9:08:15)

ПА ТАКА НЕКАКО АКО МИСЛИМЕ ЗА ИСТО,ГОРЕ НЕМААТ ОТВОР ЗА МОЧКАЊЕ И СКРоз се залепенки,не се широки!
такви да!еј и прашај каде од ск,ете има заинтересирани?!
mis. -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 9:11:25)

Ама ти јас што ги знам не се толку широки како хулахопки идат само без стапалца.Ај ќе прашам па ќе ви кажам.
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 9:13:26)

da  i ovie ne se siroki[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 9:21:56)

и јас сакам едно 3-4 пара..ама како одат со бројче? или да ти кажам должина од меше до стапалце ?
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>