RE: хулахопки или ѕиври? (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (1.11.2009 22:58:29)

мотхер29, провери за ѕиврите?му кажував на мм за дискусијата се утепа од смеење- вика вие таму судбината на децата им ја решавате
srekna mama -> RE: хулахопки или ѕиври? (5.11.2009 19:35:51)

само што си дојдоа моите од кочани и ми донесоа ѕиврички(од оние за кои разговаравме)и мене лично не ми се допагаат.Памукот е убав,100 ден.се-типични ѕиври.Јас сум повеќе за хулахопчиња без стапала.
Еца -> RE: хулахопки или ѕиври? (5.11.2009 19:51:47)

Јас на Мила бидејќи е помала да не ја стегам и облекувам ѕиврички без стопала, а на Мартина хулахопки, бидејќи онака ми ги сњоблекува чорапите и постојано се караме. Многу сака да оди боса, па хулахопките ми се спас.
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (6.11.2009 13:51:11)

хехех бев и немаше такви имаше само класични ѕиври со отвор напред(такви претпоставувам и однеле на хапи мама).И  порачав .
сега во понеделник ке ги земам и пракам .
овие се 80 денари и се како хулахопки без стапала(дека сега овде имаше панагур и све продале од тие)

и ја кажав маката НА ПРОДАВАЧКАТА [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]и велам брзо шиете оти останаа интернет пријателките без ѕиври[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]   [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]се отепа од смеење

значи во понеделник ги земам и ги пракам на мами на работа!?[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]  [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] 
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (6.11.2009 13:54:36)

супер..после јас ке се видам со другите и ке им ги предадам
ке ти ја пишам адресата по пп
srekna mama -> RE: хулахопки или ѕиври? (6.11.2009 14:23:35)

да,мене ми донесоа такви -ѕиврички.Памукот е многу убав,а од другите немало.Здравје ќе земеме и од другите.
mis. -> RE: хулахопки или ѕиври? (6.11.2009 22:22:44)

Ајде мами после ти распоредувај по скопјево[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
lady_mkd -> RE: хулахопки или ѕиври? (6.11.2009 22:36:45)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] hylahopki definitivno [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (16.11.2009 13:03:11)

јухууу, ги земав ѕиврите..супер се..малку поголемки, ама комотни и мекани..Фала мотхер29, и за бодито- за 80 ден. имаш прекрасно памучно боди..одлични, утре ке ги исперам, па ке му ги пробам
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (16.11.2009 13:05:12)

е супер баш ми е мило !со здравје да си ги износат!
profesorica -> RE: хулахопки или ѕиври? (16.11.2009 13:07:43)

фала мотхер 29, јас уште не сум ги зела ама не се сомневам дека се убави[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
profesorica -> RE: хулахопки или ѕиври? (17.11.2009 7:47:07)

Вчера ги земавме зиврите мотхер 29 прекрасни се и таман ќе му бидат-супер а и бодињата се многу убави се гледа квалитетни.Фала ти многуууу!!!
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (17.11.2009 11:59:10)

ете видов,баш убаво!
Iva -> RE: хулахопки или ѕиври? (17.11.2009 12:09:41)

Преку ден и двајцата се во хулахопки, а навечер понекогаш на Тео му облакам ѕиврички памучни со стапалчиња за спиење.
mis. -> RE: хулахопки или ѕиври? (17.11.2009 15:41:32)

мотхер29 едно големо фала и од мене.Заврши голема работа бидејќи бодињата се супер.
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (17.11.2009 15:42:32)

[image]http://www.partipeeps.com/smilies/smiley_hug.gif[/image]
profesorica -> RE: хулахопки или ѕиври? (17.11.2009 15:42:44)

јас уште синојка ги исправ мерак ми беше и денес ќе ги пеглам, значи вечер веќе ќе можеме да ги носиме зиврите и бодињата од Кочани.
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (17.11.2009 15:48:59)

утре чекам коментари,ајде мами ,ти не му ги облече или?!
HristinAntonio -> RE: хулахопки или ѕиври? (17.11.2009 22:24:21)

malku docnam so razgovorov..ama ima li sansi da dobijam i jas bodinja i zivricki 2ka:))) kako i da e pozz do site
ananikol -> RE: хулахопки или ѕиври? (17.11.2009 22:37:49)

Se si ima svoe vreme,do zabaviste odevme so hulahoppki a potoa so civricki,maz e neli? [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
profesorica -> RE: хулахопки или ѕиври? (18.11.2009 7:46:41)

многу се убави мотхер 29, мекани, не се креваат нагоре, таман должина.спиеше како топ!!!фала тииии...
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (18.11.2009 8:37:13)

не сум стигнала машина да пуштам, дека два дена спиевме кај моите, немам кога...но, денес ги перами утре веќе ке може да ги носи..
а на спиење не носиме ништо освен пижами и боди...
sanja22 -> RE: хулахопки или ѕиври? (6.12.2010 20:55:53)

jas na kerkami i oblekuvam hulahopcinja ima 4 meseci imame i zivricki so nogavicinja ama nekako hulahopkite mi se poprakticni i poubavi za nosenje koga gi nosi zivrickite mi gi vadi nodzinjata od niv i tie visat 
Pepelaska * -> RE: хулахопки или ѕиври? (6.12.2010 21:36:36)

Јас му облакам и хулахопки и едни ѕиврички кои ги носеше прво како пантолончиња бидејќи имаат и ногавчиња многу ми се практични. Во оние без ногавички многу ми е натутулен со чорапите [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
suzeto -> RE: хулахопки или ѕиври? (5.2.2011 22:37:11)

lele vie kolku rano ste pocnale so dzivricki.....mene mi e mnogu poubavo so hulahopcina,ama kako sto pisuvase pogore sega e veke maz ke odi nauciliste uste malku pa ke mora da barame i nie nekoi ubavi dzivricki,za da ne mu se smeeat drugarcinata
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>