RE: хулахопки или ѕиври? (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 9:26:47)

има 2,4,6.... јас на мојот му зедов 4!ај мисс ако се тие истите од пријателката ,види каде од ск,да се олесни работата.

ако не бива ке пратам јас не ми е проблем,ама само треба да кажете големина и колку пара!
mis. -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 9:34:43)

Само што ја прашав жената.нејзиниот син е поголем од мојот и имало само големо бројче и баш пред некој ден ги купила од бисер од продавница за чорапи што се наоѓала во средина на трговскиот.Мисли дека се на ползела не е сигурна и се 300 ден.мали бројчиња нема. Мислам дека не збориме за исти мотхер29
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 9:38:21)

аууууууу не! овие се 80 ден и се памучни,ги шијат по кочанските конфекции...од обичен бел памук се........ затоа се толку ефтини
profesorica -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 9:40:38)

мотхер29 ајде ќе мора да праќаш.ваљда за дамјан 3ка ќе биде ок[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 3 пара сакам.
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 9:41:35)

проф нема 3 .одат преку број ........2,4,6 така?!
profesorica -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 9:42:27)

епа 4 тогаш.сори не приметив. значи з амене 3 пара од 4ка.
mis. -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 9:45:29)

за мене 3 пара ама бр.8 за 5 год или 6 не знам?леле мотхер29 па мораш конфекција да отвараш[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:04:46)

леле, па ти прати еден пакет па ние ке ти пратиме пари :) за мене 4, тука некаде се со Дамјан, едно 4 пара ке бидат таман...
Фала...
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:16:34)

ајде ке видеме како ке го изведеме ова[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]овие денови ке пишам!

ајде има уште нарачки?хехххехех[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:18:17)

а што се однесува до големината ,мислам дека 4 за Лука и Дамјан ке се големи.на Марко му се малку долги а и башка тој е поголем од нив?![image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:20:23)

ај ке го измерам сега во должина колку е па ти види важи? :)
srekna mama -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:21:03)

mother,ако успеам да набавам-ок,ако не и мене ми праќаш-уз пат е Велес.А каде ги има Во Кочани?
profesorica -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:22:15)

епа 2ката да не се мали па[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] леле вака на слепо незнаеш, ако викаш дека му с еголеми на марко значи на Дамјан ќе му клапаат.

ајде да се поправам 2ка-3 пара за мене.
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:23:33)

значи од стомаче, онаму каде му завршува пелената до долу до земја има 37 сантима..па види,..и мене некако 4 ми звучат големи, ама па и незнам колкава им е мерката, свеки купила два пара различни хулахопки од кои едните се 2 другите 0 а се разлика минимална..така да најубаво вака
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:24:41)

ИЗВОРНА ПОРАКА: srekna mama

mother,ако успеам да набавам-ок,ако не и мене ми праќаш-уз пат е Велес.А каде ги има Во Кочани?


во ева -текс имаат продавниче наспроти полицијата

ок мами .и 2 не се мали .....
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:24:58)

професорице па нека го измерат дома..ама колку што го видов Дамјан во висина се скоро исти со Лука..
profesorica -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:26:33)

Дамјан е висок 80 см.абе ваљда се добри 2ката.
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:31:17)

ај некој нека испише во порака една(како список), па да се допишуваат и јас да видам колку пара се?!
важи?!лелел вака ,а ако не ви свигаат,ама јас детално ви ги опишав?имате претстава какви се нели?!пошто немаат отвор за мочање ,може и за девојчиња,ако сака некоја мама на момиче?!
mis. -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:34:48)

а за 5 год за Мартин???Носи кика хулахопки 6 не знам за него кое бројче?Ајде кога ќе си дојде од градинка ќе го измерам па ќе ти пишам но 6 ка мислам дека ќе му одговара.
По некоја моја логика
за новороденче=0
1-2 год =2
3-4 год=4
5-6 год=6
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:39:36)

мами- 2ка- 4 пара
професорица- 2ка- 3 пара
мис- 6ка- 3 пара(за бројчетоа само да ме поправите ако сум згрешила)
сега за сега толку.. ако има уште некој нека пријавува
profesorica -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:41:32)

леле растури темава еј-хахах список леле мотхер 29 си викаш кај се нафатив-ние одма те нападнавме [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:44:36)

ете од кај знаеш ако земе голема количина може и попуст ке ни дадат хахахахха...
mother 29 -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:45:16)

хеххех не е проблем ,само ке идам после работа да видам каква е ситуацијата во продавницата!немој да  има 4ка - да нема 2ка хехехе
ама во секој случај се нафакам,ако има и се да е како треба ..нама да има проблем,ке пратамхехех
цел пакет ѕиври за ск за рр од мотхер 29 хехеххехех
после треба прилог да снимаат од тв хехехкако ние си помагаме хеххех[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mami -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:48:56)

мислиш нема...на следното телевизиско гостување и ова ке се спомне[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 
mis. -> RE: хулахопки или ѕиври? (30.10.2009 10:55:19)

да живее рингеаја.јуууухуууу
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>