RE: Зимски обувки и јакна (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


sandriana RR -> RE: Зимски обувки и јакна (19.10.2015 14:27:11)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Кажете каде има со пристапни цени висока кондура или чизма, всушност што е подобро за нога на 2 год и 2 месеци во пресред на зимава?

Освен дуќанчето позади Бисер, до Мето, да видиш и во трговскиот во Лисиче (или ќе проверам цени, па ќе пишам). Таму обично до 1000 ден. има солиден избор.
lukajana RR -> RE: Зимски обувки и јакна (19.10.2015 15:24:20)

Јас најчесто во Мат стар купувам обувки за децата ,убави се не многу скапи
tincule -> RE: Зимски обувки и јакна (19.10.2015 19:22:35)

Ние сме опремени јас мислам до школо дур тргне. Значи јас немам кога да и купам нешто зашто се има. Нонстоп некој нешто носи и купува мене ми е проблем што немам каде да и ги ставам веќе работите и така пола се кај мајка ми и само ги селам. Пошто прво внуче и удри сите. Ама и тоа си има позитивна страна ме заштедија многу да ви кажам. А за зимоска имаме супер јакна и чизмички од тетин од Швајцарија и едвај чекаме да падне снег [sm=smiley1.gif]
blue_blue -> RE: Зимски обувки и јакна (19.10.2015 23:45:18)

И јас сум во потрага по зимски обувки за децава. Прв пат лани купив од ефтинине мислам беа 1500 ден и се покајав. Најмалку 3 пати беа на лепење и пропуштаа вода. Не дека баш сакам да дадам 3000 ден х2 за зимску чевли ама па и не сакам ко лани да се зезнам. Знае некој за пристојна цена квалитетни чевли или да си идам пак по Пеко, Geoxx, и остали и да си платам солидно за зимски асални чевли...исто искуство имав и со ДСМ пролетни чевли патики кои и не беа баш толку ефтини. Во мојов случај се испаѓа дека сиромавиот два пати плаќа
mommy_angels RR -> RE: Зимски обувки и јакна (20.10.2015 8:24:28)

Јас скоро и ја пробував ланската јакна и за почеток ќе може да помине со неа,а за цела зима тешко,ама тоа ќе му ја мислам околу Нова година.А за чизми и јас сум на исто мислење како блуе-блуе,со таа разлика што јас сум презадоволна од обувките на ДСМ(барем летните и есенските),па ако најдам убави чизмички од таму ќе си купам.Инаку и јас лани купив чизми од 1200 ден и 100 пати ги лепев,така да,годинава не фала.Ич немам за давање многу пари,ама си правам компромис,моите ќе ги лепам,а детето ќе ми оди со суви ножиња [sm=smiley1.gif]
Snowhite RR -> RE: Зимски обувки и јакна (20.10.2015 9:34:00)

Јас оваа година и јакни и обувки ќе треба да му купувам најверојатно. Лани чизми двајцата имаа нови, ама оваа година мислам дека мали ќе им бидат. На Михаил, јакна оваа година задолжително ќе морам да му купам, зашто кутро дете од 2 години ја носеше до лани, ама моделот беше таков како подолга малку, па првата година ја носеше така подолга, втората година малку пократка му беше, а лани па веќе како кратко јакниче, ама оваа година нова ќе си добие. А и Јана нејзината две години ја носи и мислам дека оваа година ќе и биде мала. Среќа родендениве му се на двајцата во зима, па можи да направам некоја комбинација да им дадам предлог на поблискиве пред време да им ги купат поклоните[sm=smiley1.gif]
sandriana RR -> RE: Зимски обувки и јакна (20.10.2015 11:32:24)

Знае некој за пристојна цена квалитетни чевли или да си идам пак по Пеко, Geoxx, и остали и да си платам солидно за зимски асални чевли...исто искуство имав и со ДСМ пролетни чевли патики кои и не беа баш толку ефтини.

Со ДСМ и јас имам солидно искуство, за детски чизми, ама може дека твоите се поголеми, повеќе време ги носат - поинтензивно, и на училиште, па не издржале. Т ги носи од дома до градинка, што се вели.
Ако си во можност, Пеко секако се незаменливи, Адамс шуз....
MamaKiki -> RE: Зимски обувки и јакна (20.10.2015 23:42:50)

не знам каде да го сместам прашањево ама нека ме поправат админите ако има друга тема...
малово мое 13 месеци имам чизмички од пеко ми даде золвами од нејзиното не се многу носени и се здрави , лани ги купија и годинава веке се мали до сега му немам ставано чевли од друго дете да не случајно му се искриви одот [sm=zmeden.gif] мајки со 2 и повеке дечиња купувате чевли за секое посебно или користите од првото детенце за второти исти обувки..? со оглед дека е малечок и нема многу да се движиме надвор не оди ни во градинка дома сум со него, не знам дали да купувам чизмички за неколку пати да излези во снегот на кратко.... размислував и на друга опција влошките се вадат да ги извадам и да му купам нови ортопетски ке завршат работа зимава...? инаку сум многу задоволна од сандалчиња-чевлиња од адамс шус baby колекција околу 2000 денари ги платив , со нив паткаше и прооде ги носевме низ дома до скоро наместо топлинки , сега имам патики од zara и се убави, лични , а и бебе убаво се движи со нив, за крштевката му дадоа сандалки од ciciban ама некако не му легнаа убаво па останаа не износени.. беа многу крути, а овие од адамс меки, флексибилни ептен беа...
sandriana RR -> RE: Зимски обувки и јакна (21.10.2015 9:33:14)

Јас искрено, ги користам првите чевлички од големата сега за малово.
Точно, секое дете има различен од, различно стопалце, но сега, за почеток, овие чевлички за проодување не се ниту искривени, ниту оштетени, бидејки се и многу малку носени.
MamaKiki -> RE: Зимски обувки и јакна (21.10.2015 15:35:25)

sandriana фала на одговорот вистина се како нови не се носени ке сменам само ортопетска влошка и зимава ке заштедам [sm=smiley1.gif] јакничка имам во комплет со дводелен скафандер и таа ке ја носиме [sm=smiley36.gif] заправо пролетни и есенски јакнички имам 5-6 и ни една не е искористена 2-3 користев по неколку пати и толку... почесто се носени во кола додека да стигнеме на гости некаде и ја вадиме... така ке биде и со зимскава јакна годинанва претпоставувам па за неа ке заштедам [sm=jezicek.gif] ептен по штедењево сум се нафрлила [sm=jezicek.gif]
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]