Зимски обувки и јакна (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


Јасминка -> Зимски обувки и јакна (16.10.2009 17:31:50)

Би сакала да ве прашам дали некаде по продавниците сте виделе зимски обувки и јакни за дете од 5 години по можност по пристојни цени. Имам бебе од 1 месец и немам можност многу да шетам, а веќе залади и мораме да го подновиме поголемиот. Ви благодарам за помошта. 
mis. -> RE: Зимски обувки и јакна (16.10.2009 18:30:24)

Јасминка во автокоманда кај стопанска банка има продавница спас комерц и имаат одличен избор на дмс тоа се некогашни цициван- куманово.Иста таква има и во Сингелич на влезот во населбата.Имаа и интернет страна КЛИКНИ ОВДЕ
Јасминка -> RE: Зимски обувки и јакна (17.10.2009 23:20:36)

Мис, многу фала за помошта. Не успеав да отидам во продавниците кои ми ги напиша, затоашто не ми се по пат, ама ќе ги имам на ум. Денес, сепак, успав да отидам во „мисија“ и најдов убави чизми од Кеги за 990 денари и прекрсна зимска јакна на попуст во едно дуќанче во Беверли Хилс. 
koalicka -> RE: Зимски обувки и јакна (18.10.2009 14:58:29)

A jas pak bi sakala da prasam kade mozam da najdam skafander za bebe do 2godini, i da ne znaete kolku pari se i kade gi ima, uste podobro ako imate videno nekade dvodelen skafander obavezno pisete, baram takov ama so malo bebe[sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif] se znae kolku mozeme da setame i do sega ne sum nasla.[sm=smiley1.gif]
ripce -> RE: Зимски обувки и јакна (18.10.2009 17:59:12)

еееее за скафандерот сакав и тема да отварам...
ајде мене најдете ми дводелен за 1 година дете
profesorica -> RE: Зимски обувки и јакна (5.11.2009 15:34:05)

луѓе видов мнбогу убаво капутче-ѓубретарче во ВЕНИСЕ околу 2200 е ама ептен слатко тегет со капуљача, деновиве ќе прошетам и по другиве детски бутици и да му земам нешто ново.имаме едно јакниче од лани за секој ден ама ни треба ново покомотно.
mother 29 -> RE: Зимски обувки и јакна (5.11.2009 15:53:00)

сега пред некој ден тато беше за ск и му купи зимна јакна од тера нова и кеги получизмички..
profesorica -> RE: Зимски обувки и јакна (5.11.2009 15:54:48)

е видиш во теранова не сум била, ааа обавезно ќе одам, фала мотхер29.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
profesorica -> RE: Зимски обувки и јакна (12.11.2009 8:06:54)

ете сега сме обезбедени за јакни-земавме една од Окаиди ептен дебела и фраерска а мајка му зела на Дамјан уште една од Анжи за 650 денари на попуст многу е убава, мекана небесно плава и поголемка е така што ќе ја носи и догодина.

а за обувки:па имаме едни чизмички со крзно многу слатки но ќе треба уште некои да се земат.сакам некои како кондура-патика со повисок ѓон, топли.
mami -> RE: Зимски обувки и јакна (12.11.2009 9:52:23)

јакни дебели имаме дури две..и тоа убави со крзненце со сите салтанати за на снег[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]чизмички обезбедивме, уште скафандер-панталони, ама ми рекоа во Саломон дека за една недела ке добиеле..а најдовме такви во Енци Менци и беа 8000..епа не ми се даваат толку пари за нешто што догодина ке му биде мало..претеруваат со цените
Mammy -> RE: Зимски обувки и јакна (12.11.2009 10:04:51)

А каде е тој дуќан Венисе?
Неколку пати веќе го читам на форумиве.
Mila na mama -> RE: Зимски обувки и јакна (12.11.2009 10:12:04)

Душо, мислам дека генерален застапник за Венис е СП, а продавници имаш во СП Планет, имаш спроти Тутунски Комбинат, потоа нивни производи се наоѓаат и во некои други помали бутици како Торјан или оној во Бисер како се викаше заборавив.
Mammy -> RE: Зимски обувки и јакна (12.11.2009 10:26:07)

Thank you very, very much...
profesorica -> RE: Зимски обувки и јакна (12.11.2009 11:08:45)

ВЕНИСЕ колекција имаат и во АНЖИ позади пазарчето во Буњаковец.
mama26 -> RE: Зимски обувки и јакна (28.10.2010 22:45:04)

jakna imame ama cizmicki uste ne sme zemale [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] tie sto mu bea gi izrasna,sakav da gi dadam mm ne mi dozvoli..neznam da ne si planira coekov nesto?[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
penelopa -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2010 8:27:31)

За оваа зима ќе купиме зимска јакна ко скафандер пошто мали ќе бидеме...има многу убави неможам да одлучам....можеби ваква:
[image]http://www.cunda.de/Shop/Data/Img/trans.gif[/image]
[image]http://www.cunda.de/Shop/ProductImg/FRONT_zoom1x/34863_1.jpg[/image]
arh_diz -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2010 14:18:26)

penelopa nie kupivme takva.Sega koga izleguvam bidejki e ladno mu oblekuvam odozdola samo edna bluzicka jaknava ssuper e topla e
Тања РР -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2010 19:32:16)

Ние имаме розева јакничка и исти такви панталончиња како јорганче а сега и купивме и бордо сомотна бундичка со крзно од внатрешната страна. Само се чудам кога ќе ја облекувам, и онака не одиме никаде пешки а Јана е неверојатна склетчика, цело време се поти дури и кога носи подебела блузичка.

Чизмички немаме ама не знам ни дали имаме потреба[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
nadica -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2010 21:45:25)

Мое мислење е дека скафандерот е прекрасен избор посебно за деца кои сеуште не одат јас имав за надица ист како пенелопа што ставила слика само розов и мн го искористив
за оваа година и купив малку подолга јакна а обувки уште не сме земале сеуште е со патики и чевли ама мора деновиве да излезам и да и купам
mama26 -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2010 22:17:14)

se slozuvam deka takvo kako sto prati penelopa e za bebinja koi se do godinka...imavme takvo ...a[image]http://i.walmartimages.com/i/p/00/81/52/48/01/0081524801010_500X500.jpg[/image] sega imame isto vakvo
sinolicka -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2010 22:40:10)

so jakni se obezbedivme a cizmicki ke kupime ako ima sneg lani dadov 3000za cizmicki mi bese merak ama samo 2 pati gi oblekovme a sega ni se mali 
mama26 -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2010 23:00:14)

sinolicka i jas gi plativ 3000,ama zemav eden broj pogolemi ako nebea i dvabroja neznam.gi nosese dve zimi....obavezno pogolemo brojce,i taka vo zima oblakaat po dva para corapcinja...sekogas kupuvam pogolemo..nikogas tocno..deca rastat[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
blue_blue -> RE: Зимски обувки и јакна (1.11.2010 22:55:24)

Во Пеко има еднаш месечно во сабота 20% попуст на сите кондури. Во саботата бевме и купивме за девојчињата зимски кондури. Беа 2700 денари еден пар и на тоа 20% попуст. Следниот попуст е на 13 ноември 
blue_blue -> RE: Зимски обувки и јакна (9.11.2011 9:13:29)

ајде информации..каде има зимски кондурки за деца бројче 26-27. да се над глужд (не како чизми), со лепенки и да се непропустливи на вода. Не сакам на тенок ѓон и само кожни оти тие пропуштаат вода....И да, цената да не е над 2000 денари. Оние од Пеко ми се допаѓаат ама се 2700, а оние од GEOX ептен ми се допаѓаат ама се 4500 денари...се ова помножено по 2, навистина ми е многу...А рекоа од петок ниски температури, под итно треба на децава да им купам кондури
hrabra -> RE: Зимски обувки и јакна (9.11.2011 9:27:02)

blublu ne znam dali ti e blizu tc biser ama na sprat i na prizemje ima za deca prodavnici za obuvki i ne se skapi imaat slovenski i sl ..jas od tamu im kupuvam i sum zadovolna
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>