RE: Зимски обувки и јакна (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


Annet -> RE: Зимски обувки и јакна (30.10.2012 14:16:54)

jas planiram da i kupam cizmicki samo,pa nema tolku da seta zimovo,ama i da ne odi so patiki,neli de...
ama eve Dsm vo Veles ne gi nosele veke....neznam kakvi sega.............Geoks gi ima li vo Peko???
Bethany -> RE: Зимски обувки и јакна (30.10.2012 14:36:17)

И ние планираме чизмички подлабоки, да може да се прошета надвор по снег. Ќе треба да одам до Полино деновиве да видам дали стигна нешто. А Пеко ми е успат ама некако не ми се допаѓаат моделите. (на Цицибан мислам)
Ikana -> RE: Зимски обувки и јакна (30.10.2012 14:41:13)

Ние земавме јакна, како монтка е ама внатре со полиестер обложена, интересна е, а зимски обувки оние со крзно, како УГГ чизмите што се само со многу мек ѓон, не е проодена уште бебка.
Cipi Ripi -> RE: Зимски обувки и јакна (30.10.2012 14:44:53)

Ние добивме на поклон прошлата недела скафандер дводелен. Многу му се израдував, јакничето ќе си го износиме [sm=bravo.gif]
AnnaMolly RR -> RE: Зимски обувки и јакна (30.10.2012 15:29:28)

Преклани добивме од тетката на мм две јакни. И годинава му се точни, едната дури и голема му е уште. Лани од другарка моја добивме дебелка јакна со капа, многу е добра и ептен топли. Чизми треба да купиме, а лани зедов од пазар едни никакви шушкави, внатре со нешто што наликува на крзно и за чудо невидено не пропуштаа снег и дожд.
Pepelaska * -> RE: Зимски обувки и јакна (30.10.2012 15:34:53)

И ние треба да си купиме јакна, скафандерите ни се мали веќе, а чизми незнам, можно е такви да купам некои без врска ама пошироки оти лани купив два пара преубави и ни еднаш не ги обу син ми, Кога ќе ги видеше бегаше од нив а сега му се мали веќе
mosa -> RE: Зимски обувки и јакна (30.10.2012 18:05:24)

tuka kaj nas veke ne gi nosat DSM Ortopedika,a se mnogu kvalitetni,izgleda vo Spas komerc gi ima samo,a neznam kakvi se ovie Mat Star,tuka otvorija prodavnica,vaka na izgled se ubavi,ama neznam dali se kvalitetni,da da,ne e bitno da se marka ,ama bar da se kvalitetni......aj ja da si procitam nanazad po temavaAnnet jas V koga proode t.e prvata godina mu kupiv kondurcinja na DSM Shooz i bevme zadovolni od niv.Gi kupiv vo Asams shooz vo t.c Antiko nasproti tavtalidze 2.Znaci od stranata na K4.Sosema na krajot na trgovskoot se naoga prodavnicata.A bas vo sabotata na V mu kupiv kondurcinja od Mat Star gi zemav,gi plativ 1000.Visocki se nad gluzdot so patent i vrvki.Anatomski se.Ne se so krzno od vnatre,no bidejki ke nosime i hulahopki i corapi nema da mu studi,a plus i ne izleguvame cesto bidejki ne odime vo gradinka.A inaku imam i prethodno semano od mat star lani kupivme sandali,a i jas si kupiv cizmi pa si gi iznanosev.
Џесика -> RE: Зимски обувки и јакна (30.10.2012 18:58:40)

Matstar se mnogu dobri, jas lani zemav za bobo cizmicki za 500 denari, so krzno vnatre, ne mrdnaa, gi iznanosi, ovaa godina mu se knap, bi sakala da gi najdam pak istiot model, a I za mene si zemav od tamu cizmi, navistina se mnogu dobri.
Natuska85 -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2012 10:29:48)

Јакна имаме добиено на поклон за роденден убава дебела со крзно внатре , а чизми уште не сум разледувала,викендов планирам да шетнеме. А такви гумени за на дожд и снег убави се бе?Имате користено?
Annet -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2012 12:25:04)

jas sega cel grad go proset_av i ne mi se dopadnaa ni edni cizmicki,mnogu litki,ednistveno na Kegi Shoes imase 1700 den ,novi modeli kako prevrtena koza do gluzd so lepenki,ama neznam pa da ne propustaat...i neznammm izgleda ke idam za Sk da si kupam
Ring -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2012 12:34:01)

a kade ima Matstar vo Skopje ? edno vreme imase na vodnjanska , ne znam dali uste raboti ?
Annet -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2012 12:57:31)

СТАРА ЧАРШИЈА и ИЛИНДЕН


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

a kade ima Matstar vo Skopje ? edno vreme imase na vodnjanska , ne znam dali uste raboti ?
Annet -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2012 12:59:29)

eve gledam vo MAt star ima takvi gumeni od 28-35 br
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јакна имаме добиено на поклон за роденден убава дебела со крзно внатре , а чизми уште не сум разледувала,викендов планирам да шетнеме. А такви гумени за на дожд и снег убави се бе?Имате користено?

dostickage -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2012 13:18:50)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

a kade ima Matstar vo Skopje ? edno vreme imase na vodnjanska , ne znam dali uste raboti ?Mat Star ima i vo Porta Vlae od stranata sto gleda na Partizanska.
elenak -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2012 13:41:38)

Овие само што ги гледав во ЛИДЛ. Интересна варијанта ми се ваквите гумени чизми за дожд и за снег. Секако не за цела зима со нив [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Евентуално уште еден пар чизми за суво време, поубави.
[img]http://www4.slikomat.com/11/1031/sxp-GR-645.jpg[/img]
Овие чинат само 11 евра и крзното им се вади. Мислам дека се супер, само ние сме уште многу мали, мој предлог се за мамички на батковци и дадички[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
[img]http://www4.slikomat.com/11/1031/1et-GR-645.jpg[/img]
mila 3 -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2012 15:23:21)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

А такви гумени за на дожд и снег убави се бе?Имате користено?

Jas imam kupeno bas od matstar, i ne bev bas mnogu zadovolna,ama ja pominavme taa zima. ne propustaat odma voda ama posle dolgo igranje na sneg ili odenje po voda ni propustaa
mosa -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2012 16:16:49)

a kade ima Matstar vo Skopje ? edno vreme imase na vodnjanska , ne znam dali uste raboti ?


Ring Mat Star imas i vo singelic.Vo blizina na avtobuskata na poslednata 45.MNalku pred avtobuskata.Vo edna mnogu ubava golema kuka.nema utka,nemozes da promasis.
mosa -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2012 16:19:19)

Znaci ne od starnata na avtobuskata tuku od sprotivnata strana.
Hunny -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2012 17:36:20)

Мат стар има и во Драчево. Инаку за гумените чизмички, јас мислам дека и не топлат баш . Може и не сум во право.
Bethany -> RE: Зимски обувки и јакна (31.10.2012 20:40:31)

Пред некое време одев во Полино да видам нешто од зимските обувки и продавачка ми предложи да сачекам таквите шушкавци или гумени чизми за на снег. Тоа беше нејзиниот предлог дека најдобро ќе го искористиме. Па решив да ја послушам, и ќе одам за некој ден да видам што има на репертоарот. [sm=smiley1.gif]
Верувам дека и гумени чизми, или тие шушкавци ќе бидат квалитетни, сигурно нема да пропуштаат, што знам.
majka na eva -> RE: Зимски обувки и јакна (1.11.2012 22:42:07)

за зимски обувки.те за чизми не размислувам да и купувам,затоа што уште не знае да оди.а кога ќе почне веројатно ќе и купам некои по лесни обувки што се за одење-патики.а јакна добивме на поклон[sm=smiley1.gif]
fila -> RE: Зимски обувки и јакна (2.11.2012 13:47:49)

Kade se naoga toa polino
Snowhite RR -> RE: Зимски обувки и јакна (3.11.2012 16:19:47)

Дали некој има искуство со марка ДОСС за обувки? Гледав вчера пантовчина и чизми од оваа марка и вака убави ми изгледаа, анатамоски, а и со пристапна цена.
За јакна оваа зима мислам дека нема да купуваме, ќе ја носи ланската, макар што се уште не сум му ја пробала дали му е точна годинава, ама демек ја купував и за оваа зима да биде таман, па треба да проверам
Kockicka -> RE: Зимски обувки и јакна (13.11.2012 19:26:47)

Mamicki kakvo e iskustvoto so kupuvanje na jakni , imame 11 meseci probavme poveke jakni no neznam kako da ja izberam vistinskata vo site mi bese nekako kako "goltnena " a plus sto ne davase da i gi oblekuvam za vo kolicka nema da mi treba zatoa sto samata kolicka ima skafander no sekako za do kola mora da ja oblecam a sto se skapi pa najeftina 1500 denari a dogodina sigurno malecka ke ni bide [sm=smiley13.gif] Pisete neke iskustvo kavi im kupivte vie [sm=zmeden.gif]
Ring -> RE: Зимски обувки и јакна (13.11.2012 20:23:33)

jas pred skoro 2 nedeli kupiv od Karfur za 600 denari ...im bea na promocija . Ubava rozeva, meka postavena od vnatre so kapa.
i jas imam kolicka so prekrivka, taka da za so kolicka ne mi e problem moze i kebence pod prekrivkata. moze ponatamu ke kupam i skafander .
za oblekuvanje se naucivme nekako deka stom oblekuvame jakna

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

Mamicki kakvo e iskustvoto so kupuvanje na jakni , imame 11 meseci probavme poveke jakni no neznam kako da ja izberam vistinskata vo site mi bese nekako kako "goltnena " a plus sto ne davase da i gi oblekuvam za vo kolicka nema da mi treba zatoa sto samata kolicka ima skafander no sekako za do kola mora da ja oblecam a sto se skapi pa najeftina 1500 denari a dogodina sigurno malecka ke ni bide [sm=smiley13.gif] Pisete neke iskustvo kavi im kupivte vie [sm=zmeden.gif]

ke odime nadvor i ne se buni, inaku edvaj ja oblekuvavme
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>