RE: Зимски обувки и јакна (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


Snowhite RR -> RE: Зимски обувки и јакна (13.11.2012 20:54:22)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Дали некој има искуство со марка ДОСС за обувки? Гледав вчера пантовчина и чизми од оваа марка и вака убави ми изгледаа, анатамоски, а и со пристапна цена.
За јакна оваа зима мислам дека нема да купуваме, ќе ја носи ланската, макар што се уште не сум му ја пробала дали му е точна годинава, ама демек ја купував и за оваа зима да биде таман, па треба да проверам


Му купивме ние пантовчина од оваа марка ДОСС и убави се, продавачот рече дека повеќе немало да ги носат зашто набавната цена им ја направиле 10 евра, а ние ги купивме 500 ден, така да ќе треба од година дупло да ги продаваат. Лани купувавме од тие ефтините по 250 ден и купивме два пара и исто не фати, затоа годинава решив да му купам поубави и поскапички така. Сега уште чизми да купиме, а вентијагата му ја пробав, му чини, ќе куртулиме годинава од купување, уште не знам скафандерот дали му чини тој од пред 2 години е, првата година го поноси, а лани двапати дали му го облеков за на снег само, инаку за во градинка со вентијага одеше, а кога беше па ептен ладното 2 месеци не одеше во градинка
elenak -> RE: Зимски обувки и јакна (13.11.2012 21:57:46)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

Mamicki kakvo e iskustvoto so kupuvanje na jakni , imame 11 meseci probavme poveke jakni no neznam kako da ja izberam vistinskata vo site mi bese nekako kako "goltnena " a plus sto ne davase da i gi oblekuvam za vo kolicka nema da mi treba zatoa sto samata kolicka ima skafander no sekako za do kola mora da ja oblecam a sto se skapi pa najeftina 1500 denari a dogodina sigurno malecka ke ni bide [sm=smiley13.gif] Pisete neke iskustvo kavi im kupivte vie [sm=zmeden.gif]

Не да е скапо, за деца се е скапо, а и плус што секако ќе биде за една сезона ама тоа е, мора да купиш па макар и за до кола. Ама пак зима е, ако фатат мразови пешки ќе се шета, не со количка, мора јакна да има цуца[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ние си купивме летово Мекс на попуст за 30 евра ама ептен убаво и стои оти е прилепена, струкирана[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Инаку има на фришоп многу убави јакни за нив само се за малку поскапички.
Kockicka -> RE: Зимски обувки и јакна (13.11.2012 22:10:24)

Vie ni ja zemvte na Mexx od free shop :) si ja vidovme nie taa lani a ovaa godina bev imaat samo na addidas 42 evra ama izgleda ke trknam Cetvrtok do Lidl ima edna za 15 [sm=smiley36.gif]
elenak -> RE: Зимски обувки и јакна (13.11.2012 22:22:38)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

Vie ni ja zemvte na Mexx od free shop :) si ja vidovme nie taa lani a ovaa godina bev imaat samo na addidas 42 evra ama izgleda ke trknam Cetvrtok do Lidl ima edna za 15 [sm=smiley36.gif]

Не сме ние, не од фришоп нашата [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] А има и Пума 50 евра [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Супер цена е 15 евра, зошто да не? Ама знаеш дека ако не отидеш рано тешко ќе најдеш, многу пати се имам зафркнато така, да се исклацкаме до таму за џабе.
kikicka -> RE: Зимски обувки и јакна (13.11.2012 23:07:41)

Луѓе мнг пари е 3000 ден да дадеш за едно носење. Јас земав мнг ефтино 1500 ден од продавницата до Ботони во ГТЦ. Имаат мнг убави јакни и ефтини намалени.Така да не вреди да светниш 50 евра за бебе 11 месеци кога наредна година пак ке купуваш,само разлика е што наредна година ќе биде поголемо детето и нема да ти треба само за во количка.

Јас се одлучив ,дека чизми оваа година ке земам само за на снег,од оние гумените,а напролет ке и земам од чизмињата до глужд. Сега за шетање има патики и угсици.
SkCura77 -> RE: Зимски обувки и јакна (13.11.2012 23:14:50)

Што се угсици?! [sm=zmeden.gif]

Нас ни дадоа и јакни и чизми и чевли и патики и скафандери, све облечено по едвај двапати и одма израснато, така што не морам да купувам годинава, само да искомбинирам кое со што ќе го облече и да видам чизмите и кондурките дали не пропуштаат дожд / снег.
Kockicka -> RE: Зимски обувки и јакна (13.11.2012 23:15:30)

Tocno Kikicka ama kaj nas Gvg se takvi cenite vsusnost vcera bev i SR i tamu e ista pesna taka da odluciv ako imam sreka ke ja kupam taa sto ja zboram od 15 evra bidejki za dogodina imam mnogu ubava sto mi ja donesoa za povojnica ama sega ni e mnogu golema ako ne moze da odam i do jumbo neznam tamu kakov e izborot ovaa godina ako imate vdeno neka mi pise nekoj
SkCura77 -> RE: Зимски обувки и јакна (13.11.2012 23:17:02)

И син ми изгледа `голтнат` од секоја јакна, ем е ослабен а долг ем јакните според мерки од други деца се купени [sm=smiley36.gif] Па ако нешто се фати, ок...
elenak -> RE: Зимски обувки и јакна (13.11.2012 23:44:40)

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Луѓе мнг пари е 3000 ден да дадеш за едно носење. Јас земав мнг ефтино 1500 ден од продавницата до Ботони во ГТЦ. Имаат мнг убави јакни и ефтини намалени.Така да не вреди да светниш 50 евра за бебе 11 месеци кога наредна година пак ке купуваш,само разлика е што наредна година ќе биде поголемо детето и нема да ти треба само за во количка.

Јас се одлучив ,дека чизми оваа година ке земам само за на снег,од оние гумените,а напролет ке и земам од чизмињата до глужд. Сега за шетање има патики и угсици.

Точно многу е, ама има и такви што светкаат. Јас ја купив 30 евра и пак многу ми се видоа ама ај, како за прв пат мерак ми беше. Ама верувајте луѓе дека овде нема кај да се купи тоа што ти треба. Два поасални детски бутици има а тие два ја носат истата роба [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] А за чевли, месец дена барам патики за [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image], ќе и се смалат овие ќе нема што да носи, не знам каде да и најдам. Стварно можеби Ск е напорно за живеење заради гужвите и сето тоа ама бре се има, што и да ти притреба, па и на попуст, па и скапо и ефтино.
Ikana -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 6:58:20)


ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Што се угсици?! [sm=zmeden.gif][img]http://i3.squidoocdn.com/resize/squidoo_images/-1/lens15578181_1290177700kids-ugg-boots.jpg[/img]
miana -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 8:56:07)

Eve gi zimskite obuvki na moite decinja

Ova se na golemata kerka
[img]http://www4.slikomat.com/11/1114/dl-2012-1.jpg[/img]

Majkami i gi kupi od nekoj butik od mercator

A ova se cizmickite na bebeto
[img]http://www4.slikomat.com/11/1114/foz-2012-1.jpg[/img]
miana -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 8:58:18)

Slikive mi se izvrtele [sm=smiley36.gif]
[img]http://www4.slikomat.com/11/1114/jmo-2012-1.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/11/1114/zbl-2012-1.jpg[/img]
Cipi Ripi -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 9:41:27)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Slikive mi se izvrtele [sm=smiley36.gif]
[img]http://www4.slikomat.com/11/1114/jmo-2012-1.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/11/1114/zbl-2012-1.jpg[/img]

Мианке морам да те прашам нешто во врска со чизмичкиве за бебето, пошто сум на два ума за чизми за Д. Оди или и ги купуваш за во количка?
kikicka -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 9:59:50)

[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/p206x206/313135_215473961843127_514180584_n.jpg[/img]

Еве ги првите обувки-чизми на Л. Овие ги купивме на 11месеци,а и со тие преоде. Ги носеше до кај 16месеци,после купив обични пошто мали и беа веќе,а тие новите не ги носеше многу.
Е сега како што кажав,има за на суво и доволни и се тие,а за на снег ке земам баш од тие што се ,сличн на Миана што ги поставила погоре.
Не се лажам како минатиот пат 2 пати да купувам ,пошто ногата и расте брзо. На пролет ке и земам пак вака чевла-чизма за да може да ги носи додека е пролет.

А за јакната,стварно ја најдов ефтина. Еве ја
[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/554246_4205754539150_1306945413_n.jpg[/img]

За бебе непроодено ,мнг е да му купите гломазна чизма. Барајте нешто полу меко.Пошто каде вие тоа бебе ке го носите на снег,одвен ако не планирате нели на зимување некаде.

miana -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 10:08:10)

Ne be ne i se za odenje tuku samo za da ja toplat koga izleguvame...
Inaku si imame adidas paticinja meki,tocni kako za prooduvanje a so ovie ne ja pustam da odi vo nikoj slucaj...Nekako mnogu se kruti a i nad gluzd se,pa takada ne mi odgovara.
miana -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 10:10:34)

Jakna i kupi sveki ( na bebeto ) so skafander komplet od buticite vi dracevo..Jas vidov vo beverli komplet- pantaloni,bluza i jakna za 1500 denari... I na zelen pazar na tezgite imase za 1300 isto slicen takov komplet... Jakni za bebinjata ke si najdete eftini sekade,samo ne vo enci menci ili slicno..Tamu se skapi...
kikicka -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 10:10:58)

Угсиците за права ствар за тоа,и за топлење и за одење,за вака Декемвриски дечиња.Само уште да ги најдете ефтини. Не мислам на оригиналните пошто се изгор скапи,ама па се од вистинска оча волна. Нашите ги набавивме од Турција си ги порачав за океј цена :)

А јакнава демек лански модел 2600 ден а оваа година е намалена упола цена.Така да лански модел неми праве проблем [sm=smiley36.gif]
elenak -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 10:56:59)

А јакнава демек лански модел 2600 ден а оваа година е намалена упола цена.Така да лански модел неми праве проблем user posted image

А па може се приметува дека е лански модел[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]   А стварно бе кажете кај да најдам УГГ за бебе? Јас имам и ептен ми се топли и меки, па некако баш ми се за бебе екстра варијанта. Како топлинки[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Лани гледав во Џамбо ама не знам дали имаат толку мали бројчиња[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
kikicka -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 11:14:32)

Незнам каде, гледав во Бенетон ама скапи се:) Види во Џамбо или од бутикот за деца порачај да ти донесат кога ке одат по роба.
arh_diz -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 11:15:45)

Na mene mi rekoa ugi da ne se kupuvaat na mali decinja , bidejki ne ja drzele stabilno nogata a i nemale stupinator .Jas imam za mene super se ,zimno vreme po tenki corapi i niv.
Jakna i pantaloni imame od minatata godina , ke treba samo cizmi da mu kupam
kikicka -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 11:18:06)

За бебиња што не одат се супер угсиците , колку да топлат. Поарно такви отколку крути па и така може ногата да добие деформација нели?
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Na mene mi rekoa ugi da ne se kupuvaat na mali decinja , bidejki ne ja drzele stabilno nogata a i nemale stupinator .Jas imam za mene super se ,zimno vreme po tenki corapi i niv.
Jakna i pantaloni imame od minatata godina , ke treba samo cizmi da mu kupam

Ikana -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 11:20:10)

I nie imame UGG cizmicki, ne se so tvrd gjon dole tuku mek kako papucka. Znaci voopsto nema guma dolu tuku kako podebel sloj materijal so gumeni tochki za da ne se lizgaat.
arh_diz -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 11:20:42)

Za bebeinja sto neodat vo pravo si kikicka, i polesno mozat davse oblecat.Jas mislev za pogolemi decinja
elenak -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 11:24:02)

Па добро ние уште не одиме, чизмите само колку да ни е топло. За паткање патичиња (кога ќе најдам).
А кикичке ептен се убави првите чевли на Л, ама јас пак цело време барам тие за одење да се меки скроз и да немаат никаква гума доле а ти викаш во тие проодела [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ако можеме во вакви тогаш да си купиме. И ние имаме скоро 11 месеци.
Ikana -> RE: Зимски обувки и јакна (14.11.2012 11:36:46)

Eve gi nasite cizmi, imame krem, sivi i nebesno plavi toplinki vakvi.

[img]http://www.clothingattesco.com/content/ebiz/clothingattesco/invt/kg222267/kg222267_pl.jpg[/img]
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>