RE: Еднократни пелени (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


mamica27 -> RE: Еднократни пелени (4.11.2011 13:43:40)


prvata kerkicka ja porasnavme so
pampers aktiv bejbi nitu edns ne
propustija sega i za bebceto koristime
pak pampers prezadovolna sum..imam probano
i can bebe i becutan i nanyys i daipers
od niv samo dipers mi se bendisa pojke..






AnnaMolly RR -> RE: Еднократни пелени (4.11.2011 14:24:36)

Нанис ги има во Џамбо. Ама цената не им е нешто прифатлива, слични се колку Памперс актив бејби. За тие пари подобро купувај си Памперс.




lilicka -> RE: Еднократни пелени (4.11.2011 14:45:08)

мм најде Нанис за многу ефтини пари 100 парчиња за 700ден па затоа се мислам????




Natuska85 -> RE: Еднократни пелени (4.11.2011 19:34:51)

Од каде Лиличка?




peperutka84 -> RE: Еднократни пелени (6.11.2011 15:28:51)

Mamicki nie koristime Hugiess i sum pre zadovolna podobri se od pampers na site vi gi preporacuvam da gi probate nema da se pokaete sigurno pozz




dostickage -> RE: Еднократни пелени (8.11.2011 13:02:35)

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

мм најде Нанис за многу ефтини пари 100 парчиња за 700ден па затоа се мислам????


kaj nasol tolku eftino?




miana -> RE: Еднократни пелени (8.11.2011 13:05:57)

Jas ke si kupam becutan ili pampers ..




Andriance -> RE: Еднократни пелени (8.11.2011 18:24:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Jas ke si kupam becutan ili pampers ..


Sigurno vekje si probala i znaes..ama ajde kje pisam uste ednas..jas gi imav becutan...tapa ziva..pokruti peleni ne sum videla..i samata zena vo apteka mi rece bolje varijanta bie Violeta zasto oni gi pravele i becutan..ednite bile a drugite b klasa..i iskustvoto na povekje mamicki kazuva taka..ja ostanav na can bebe..koga kje prkne malku vo tezina mislam deka kje zemam dajpers - odlicna zamena za pampers po bolje cena




parel -> RE: Еднократни пелени (13.11.2011 7:30:59)

zemav od ovie svajcarski peleni od stokokomerc i se pokazaa super ama ne gi imaat sekogas. dali nekoj znae kade mozam da gi najdam na drugo mesto?imame 6 meseci, na pocetokot koristevme can bebe i dobri bea, prejdovme na sleep and play poradi cenata, no koga stignavme do 4 propustaat, probavme i diapers, pampers active baby, becutan, site propustaa. Svativ deka e do moeto bebe a ne do pelenite. Ama svajcarskive eve ne. Kade da gi najdam?




Calypso -> RE: Еднократни пелени (13.11.2011 9:46:59)

Mamicki, iskreno kazano, Pufies navistina mi se pogodija, sto se odnesuva i do mekost i do propustanje. Kupete, probajte, vo cena se tuka nekade so Becutan, ama vpivaat poveke i pomeki se. Becutanot ne bea losi, 4 se nesto pomeki od pomalite, ama propustaat, mali mu se nekako na sin mi (a toj bas i ne e bucko za da mu se mali). Kako i da e, sega zasega najdovme care, posle ke vidime[sm=smiley1.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Еднократни пелени (13.11.2011 9:51:41)

ИЗВОРНА ПОРАКА: parel

zemav od ovie svajcarski peleni od stokokomerc i se pokazaa super ama ne gi imaat sekogas. dali nekoj znae kade mozam da gi najdam na drugo mesto?imame 6 meseci, na pocetokot koristevme can bebe i dobri bea, prejdovme na sleep and play poradi cenata, no koga stignavme do 4 propustaat, probavme i diapers, pampers active baby, becutan, site propustaa. Svativ deka e do moeto bebe a ne do pelenite. Ama svajcarskive eve ne. Kade da gi najdam?


Јас ги купувам од Битпазар. Не на тезгите туку кога ќе влезеш во пазарот од страната на женски пазар одиш само право, крај тие како продавнички што се. Таму во цел тој ред има швајцарски пелени. Јас ги земам за 180/170 денари 20 пелени од 9-18 кг.




Annet -> RE: Еднократни пелени (13.11.2011 17:18:37)

daa nie koristime 3ka 826 denari se 82 peleni.mnogu se ubavi epten..........
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Mamicki, iskreno kazano, Pufies navistina mi se pogodija, sto se odnesuva i do mekost i do propustanje. Kupete, probajte, vo cena se tuka nekade so Becutan, ama vpivaat poveke i pomeki se. Becutanot ne bea losi, 4 se nesto pomeki od pomalite, ama propustaat, mali mu se nekako na sin mi (a toj bas i ne e bucko za da mu se mali). Kako i da e, sega zasega najdovme care, posle ke vidime[sm=smiley1.gif]





Emanuelapp -> RE: Еднократни пелени (17.11.2011 12:28:09)

 Nie koristime Pufies i se mnogu dobri, ne se slucilo do sega da propustat i mnogu se mekicki [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




bombica -> RE: Еднократни пелени (27.11.2011 15:09:07)

Koristime pampers active baby ama poslednive 2 pakovanja se katastrofa go ispustaat gelot [sm=duda.gif]e cel kako so silikonski topcinja i edvaj go cistam so maramcinjata.Kojznae kakov fals ni prodavaat a cenata ja plakame ko za orginal.Da go potrosam paketot i ke manuvam samo se mislam dajper ili kam bebe[sm=zmeden.gif]Ke iscitam iskustva na temava pa ke odlucam [sm=smiley1.gif]




kikicka -> RE: Еднократни пелени (27.11.2011 15:18:08)

Ние сме уште на памперс актив бејби сега имам моментално а ке ми останат и ќе си оденсам во Мк кога ќе си одиме ,баш ке купам и од таму па ке ги споредам ,овде 3 дали ни пропуштија во 6 месеци ама стварно пелената бешеее преполна ,а во МК нонстоп пуштаа.Баш ке видам




lilicka -> RE: Еднократни пелени (27.11.2011 15:47:29)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Koristime pampers active baby ama poslednive 2 pakovanja se katastrofa go ispustaat gelot [sm=duda.gif]e cel kako so silikonski topcinja i edvaj go cistam so maramcinjata.Kojznae kakov fals ni prodavaat a cenata ja plakame ko za orginal.Da go potrosam paketot i ke manuvam samo se mislam dajper ili kam bebe[sm=zmeden.gif]Ke iscitam iskustva na temava pa ke odlucam [sm=smiley1.gif]

Катастрофа се...само фрлање пари за Памперс.....јас и купив и ете ми стојат!




Andriance -> RE: Еднократни пелени (27.11.2011 18:16:04)


ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka


ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Koristime pampers active baby ama poslednive 2 pakovanja se katastrofa go ispustaat gelot [sm=duda.gif]e cel kako so silikonski topcinja i edvaj go cistam so maramcinjata.Kojznae kakov fals ni prodavaat a cenata ja plakame ko za orginal.Da go potrosam paketot i ke manuvam samo se mislam dajper ili kam bebe[sm=zmeden.gif]Ke iscitam iskustva na temava pa ke odlucam [sm=smiley1.gif]

Катастрофа се...само фрлање пари за Памперс.....јас и купив и ете ми стојат!



Nie od vcera sme na diapers....odlicni si se.,..koristevme can bebe prethodno i tie ni bea super..ama vikam aj da gi probam i ovie mi gi falat..super se i dvete




Annet -> RE: Еднократни пелени (1.12.2011 22:36:56)

jas kako sto pisav Pufies se najubavi za mene,ni ednas vo 4 meseci ne propustija.mnogu se ubavi i ide edna pelena 10 denari.a sega ke premineme na 4ka,ama 4kata se poskapi ,50 peleni za 800 den.i se mislam sega,kakvi,can bebe,violeta ili????? neznam sakam da se so rastegliva lepenka i meki,i da ne propustaaat i cenata da e normalna???
a imate li iskustvo so evi baby????




Calypso -> RE: Еднократни пелени (2.12.2011 8:22:46)

Annet, нешто грешка си со цената. Ние користиме Pufies 4, и во пакувањето се 70 парчиња, последниве две ги купив за 699 ден., имаше гратис марамици (имаше некоја промоција во Тинекс). И кога не се на промоција, 70 парчиња се секако во пакувањето, ама цената е некаде 800-820 ден. Така што воопшто не се скапи, споредени со некои други марки. А Evy Baby золва ми ги фали, ама таа ги користи поретко, само кога малечкото спие (во фаза на одвикнување се).




Lokica1 -> RE: Еднократни пелени (2.12.2011 8:29:36)

Jas bi gi preporacala Daipers, imaat super rasteglivi lenticki i ne se skapi...od 7-18kg 640den - 62broja..od 9-20kg 58br ista cena.Vsusnost tie site brojki se so ista cena samo brojot na pampersite e namalen.




soncenamama -> RE: Еднократни пелени (2.12.2011 8:50:14)

Mamicki nie koristime Hugiess i sum pre zadovolna podobri se od pampers na site vi gi preporacuvam da gi probate nema da se pokaete sigurno pozz


a kade moze da se najdat ovie peleni i dali ima golemini? Nie koristime 4+ Pampers activ ama sakam da probame i drugi




dostickage -> RE: Еднократни пелени (2.12.2011 8:54:16)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Annet, нешто грешка си со цената. Ние користиме Pufies 4, и во пакувањето се 70 парчиња, последниве две ги купив за 699 ден., имаше гратис марамици (имаше некоја промоција во Тинекс). И кога не се на промоција, 70 парчиња се секако во пакувањето, ама цената е некаде 800-820 ден. Така што воопшто не се скапи, споредени со некои други марки. А Evy Baby золва ми ги фали, ама таа ги користи поретко, само кога малечкото спие (во фаза на одвикнување се).


koga i vo koj Tinex si kupila Puffies 4 po taa cena?Jas vcera proveruvav sosem dr cena bea.Ama sum rpimetila site Tinex-i imaat razlicna cena [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Thanks :)




Annet -> RE: Еднократни пелени (2.12.2011 9:10:11)

dobro moze ne se tocno 50 ama mislam deka se 52 ili 54 vo tus kaj nas bea 820 denari...aj moze gresno sum videla ke si proveram pak,moze bila druga cena za drug pampers,daj boze,mnogu sum zadovilna od niv....sepak fala vi mnogu




rina13 -> RE: Еднократни пелени (2.12.2011 9:19:22)

nie koristime 4ka puffies i sum prezadovolna,gi oristme 6 meseci,site drugi peleni sto gi probav na pocetokot se slucuvase da propustat,a pampers me razocaraa nasabajle cello gaze i bese so gel...se prasuvam kakov e toj pampers za nasiov pazar valjda kako i drugite proizvodi so poslab kvalitet.




Natuska85 -> RE: Еднократни пелени (2.12.2011 10:46:26)

Јас користам Дајперс ама почнаа навечер да ми пропуштаат и тоа зимам од 12кг па до ... а моето [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] има 9,5 -10 негде(оддамна не сме го мереле).Па купив пак памперс 4 ај демек ќе држат цела вечер ама јок и овие пропуштаат.Сеа се мислам дали пуфис да земам,читам мнгу ги фалите,или пак моето [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] пие премногу течности и неможе да го дотрае пелената цела вечер[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image].А за преку ден и од Дајперс сум задоволна не ми пропуштила никогаш.




Страница: <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>