RE: Еднократни пелени (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


Annet -> RE: Еднократни пелени (2.12.2011 10:52:31)

Puffies nikogas ne mi propustile do sega mene..i nie pieme mn tecnosti,i ja polnime pelenata ;-)))))
posle site vasi razmisluvanja resiv da si prodolzam so niv,pa kolku se -tolku,poarno da si kupuvam takvi odkolku da menuvam sekoja nedela taka povise ke potrosam hahahahahahahah,a za denski koristam BELLA tusrksi se ama ne se ubavi,dobri se za frlanje za na sekoj saat..e tie se mnogu eftini 44 peleni za 24o denari,od eden magacin majka mi mi gi kupuva vo Veles.........a ovie ubavkive za navecer i za nekade koga se odi[sm=smiley1.gif]




rina13 -> RE: Еднократни пелени (2.12.2011 11:45:18)

pa so puffies mi se slucuvalo nasabajle koga ke ja izvadam pelenata da bide bukvalno kilo teska ko balon naduvana a ni kapka proteceno,zemav nekoj sklj peleni turski kaj moite koga bev na gosti posto sneav puffies veruvajte deka za 4 saati 4 peleni smeniv i site 4 propustija.




Felly RR -> RE: Еднократни пелени (2.12.2011 11:57:29)

Така е рина13, на крајот испаѓа дека е подобро да купиш некои поскапи, отколку некои ефтини кои ем побрзо ќе ги потрошиш (ќе си дадеш повеќе пари), ем детето ќе ти биде на секое прокиснато и ќе треба цело да го преслекуваш.




bombica -> RE: Еднократни пелени (2.12.2011 17:21:43)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

dobro moze ne se tocno 50 ama mislam deka se 52 ili 54 vo tus kaj nas bea 820 denari...aj moze gresno sum videla ke si proveram pak,moze bila druga cena za drug pampers,daj boze,mnogu sum zadovilna od niv....sepak fala vi mnogu

Denes gi gledav Puffies 4 vo Tus 70 peleni 826. den. Annet ima vo Veles na drugo mesto Puffies ili samo vo Tus?Sakam da menuvam peleni activ baby se uzas ama pa Tus mi e daleku ne mi se ispalti da odam do tamu




Annet -> RE: Еднократни пелени (2.12.2011 17:25:50)

ee neznam kade ima po dukanive ne sum videla,nema ni zegin, ami neznam sea kolku daleku ti e,ama nie odime na prosetka so malata deka toplo e tamu ednas nedelno na pazarenje i kupuvame...... neznam ti vikam ne sum videla,sekogas razgleduvam po dukanite ne sum sretnala,a zamisli cas sakav jas tebe toa da te prasam;-))))))))))
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

dobro moze ne se tocno 50 ama mislam deka se 52 ili 54 vo tus kaj nas bea 820 denari...aj moze gresno sum videla ke si proveram pak,moze bila druga cena za drug pampers,daj boze,mnogu sum zadovilna od niv....sepak fala vi mnogu

Denes gi gledav Puffies 4 vo Tus 70 peleni 826. den. Annet ima vo Veles na drugo mesto Puffies ili samo vo Tus?Sakam da menuvam peleni activ baby se uzas ama pa Tus mi e daleku ne mi se ispalti da odam do tamu





bombica -> RE: Еднократни пелени (4.12.2011 13:18:11)

Купив кан бебе и не ми се верува уште првата пелена му пропушти од страна а не беше воопшто полна пелената дали 1 се има измочкано.Изгледа не ни одговараат некако не ми преклопуваат убаво странично.Среќе купив мало паковање од 12 пелени па ќе ги потрошиме за 2 дена




arh_diz -> RE: Еднократни пелени (4.12.2011 13:34:32)

Bombica moze ne ste go pogodile brojot.Jas koga doagam vo Skopje kupuvam kan bebe i sum prezadovolna slicni mi se na pampers.Sosega mi se nema sluceno da propusti e sega ako ne e namestena dobro pelenata ili ako e deteto vo nejze dolgo ke propusti normalno




AnnaMolly RR -> RE: Еднократни пелени (4.12.2011 15:00:02)

бомбица, сигурно треба да земете поголем број штом не се поклопуваат лепенките од страна. Јас сум презадоволна од кан бебе, ниеднаш ми немаат протечено ни преку ден, ни навечер.




bombica -> RE: Еднократни пелени (4.12.2011 16:21:34)

arh_diz ја носеше само 2 саати и беше скоро празна пелената.Му ја неместив добро е сега ако ја изместил ....[sm=zmeden.gif]
Аnna Molly [sm=duda.gif] има 8кг и нешто земав 4 ка од 7 до 18 кг не е ваљда за поголеми.Актив бејби 4ка користиме.





omorfo89 -> RE: Еднократни пелени (4.12.2011 16:59:20)

Nie koristime Libero peleni , sega ne se kako Pampersot , ovie se slicno ko Becutanot malku se kruti , no zadovolni sme a i ne se tolku skapi.


http://anamorfosis.net/blog/wp-content/uploads/2010/07/Libero-up-and-go.jpg




Andriance -> RE: Еднократни пелени (4.12.2011 17:24:40)


ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Bombica moze ne ste go pogodile brojot.Jas koga doagam vo Skopje kupuvam kan bebe i sum prezadovolna slicni mi se na pampers.Sosega mi se nema sluceno da propusti e sega ako ne e namestena dobro pelenata ili ako e deteto vo nejze dolgo ke propusti normalno


Cim pelenata bila prazna,a on se izmockal togash definitvno ja izmestil...i ja koristve can bebe i toa od 3-6 i sega od 4 do 10..i super mi bea...




Calypso -> RE: Еднократни пелени (5.12.2011 14:35:27)

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Annet, нешто грешка си со цената. Ние користиме Pufies 4, и во пакувањето се 70 парчиња, последниве две ги купив за 699 ден., имаше гратис марамици (имаше некоја промоција во Тинекс). И кога не се на промоција, 70 парчиња се секако во пакувањето, ама цената е некаде 800-820 ден. Така што воопшто не се скапи, споредени со некои други марки. А Evy Baby золва ми ги фали, ама таа ги користи поретко, само кога малечкото спие (во фаза на одвикнување се).


koga i vo koj Tinex si kupila Puffies 4 po taa cena?Jas vcera proveruvav sosem dr cena bea.Ama sum rpimetila site Tinex-i imaat razlicna cena [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Thanks :)



Извини, дури сега го видов прашањево[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Инаку, Pufies по таа цена купив и тоа два пати во Супер Тинексот во Лисиче, кај што застанува 23, се надевам знаеш на кој мислам. Во месец ноември имаше таква промоција, па ја искористив. А за тоа дека во различни Тинекси имаат различни цени, тоа ти верувам.
Во Охрид во Топ Маркет Pufies имаат стандардна цена од 720 ден., таму купив кога бевме на гости со малечкиот.




AnnaMolly RR -> RE: Еднократни пелени (5.12.2011 15:10:32)

ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

arh_diz ја носеше само 2 саати и беше скоро празна пелената.Му ја неместив добро е сега ако ја изместил ....[sm=zmeden.gif]
Аnna Molly [sm=duda.gif] има 8кг и нешто земав 4 ка од 7 до 18 кг не е ваљда за поголеми.Актив бејби 4ка користиме.




бомбица, Филип кога имаше 12 кила Памперс слип енд плеј и Дајперс му беа кнап (да не речам мали) од 12-24 кг! Значи тоа нема врска. Затоа јас си се префрлив на швајцарските пелени и од нив земам од 7-18 кг и супер му се. Па види сега ти.
За преку ноќ му зедов Памперс актив бејби од 7-18 кг и тие му се кнап. Моево до душа е буцко, па затоа му беа кнап кај ноџињата.
Значи за преку ден користиме швајцарски пелени од 7-18 кг, а за навечер Памперс актив бејби од 12-24 кила. А Филип има накај 14 кг од прилика.




jana81 -> RE: Еднократни пелени (7.12.2011 8:39:17)

jas eve 3ipol meseci koristam samo Pampers activ baby ama veke eden mesec ima crvenilo na gazeto prvo ne obrnuvav vnimanie mislev ke pomine mackav nekoi masti ama toa mu se prosiri i sega go lecime ama neznam dali da mu go smenam pampersot da ne e od nego. inaku se sviknav na ovie epten mi se dobri meki so rasteglivi lepenki ama mislam deka crveniloto se pojavi otkako pocnavme da zemame trojka a tie se parfimirani.citam nekoi mamicki koristat i gi falat tie Puffies pa sakam da prasam dali se meki i dali imaat rasteglivi lepenki sakam da gi probam aod dr strana se plasam da ne go vospalam povise crveniloto. help mamicki:))




dostickage -> RE: Еднократни пелени (7.12.2011 8:53:50)

Jana81, smeni gi pelenite i toa odma.
Moja preporaka Diapers.Dajpers zasto se beli,meki i nemaat na povrsinata zelen gel sto vsusnost i pravi alergija.Plus imaat i rasteglivi lepenki od stana ... najtoplo preporacuvam.

Inace znam mn slucai sto go imale ovoj problem i site se prefrlile na Dajpers i gajle nemale posle.

Ako en najskap ne znaci i deka Pampersot e najdobar,barem ne za sekoe dete.

Koga kje bide pogolemo mozes ako sakas da menuvas i za nesto drugo.




dostickage -> RE: Еднократни пелени (7.12.2011 8:56:06)

i mackaj go so Pavloviceva so peru balzam ili maslinovo maslo extra virgin.

ke pomine se za nekolku dena




jana81 -> RE: Еднократни пелени (7.12.2011 9:08:58)

i jas mislam deka o od pelenite ke gi smenam pod itno pa ke vidime inaku sega go prskam so Dzindzira alba sprej po preporaka na pedijatarot ama nekako nema podobruvanje duri mu se pojavija kako sitni meurcinja vrz crveniloto... ama aj za toa ke pisam na dr tema pa ke baram sovet
ti blagodaram dostickage za brziot odgovor




mamicka77 -> RE: Еднократни пелени (7.12.2011 10:14:26)

mamicki jas koristam CAN BEBE  violetovi samo i sum zadovolna nema do sega niednska crvenilo i se dobri ne mi9 ni propustaat kako nekoj peleni probajte ke videte a i cenata i e solidna ni mnogu skapi ni mnogu eftini jambo pakovanje od 86 peleni e 680 den




Bethany -> RE: Еднократни пелени (7.12.2011 21:44:40)

Пуфис дефинитивно. Ги наоѓам тука во дисконт, и 2. и 3. се по 700 ден. А по маркетите одат и до 900 ден.




Lidina -> RE: Еднократни пелени (8.12.2011 0:12:24)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Koristime pampers active baby ama poslednive 2 pakovanja se katastrofa go ispustaat gelot [sm=duda.gif]e cel kako so silikonski topcinja i edvaj go cistam so maramcinjata.Kojznae kakov fals ni prodavaat a cenata ja plakame ko za orginal.Da go potrosam paketot i ke manuvam samo se mislam dajper ili kam bebe[sm=zmeden.gif]Ke iscitam iskustva na temava pa ke odlucam [sm=smiley1.gif]

Isto i jas Bombica 4kata Pampers skroz se zgreseni!! I jas se macam so gelot i se mislam sto da kupam. Edna mamicka vo Zegin mi gi falese Huggies. Se mislam megu Huggies i Pufies..




bombica -> RE: Еднократни пелени (8.12.2011 9:05:55)

Јас вчера земав дајперс меке се , таман му се на [sm=duda.gif] е сега ќе видам како ќе бидат со пропуштање.Дефинитивно кан бебе не ни одговараат странично му пропуштаат.




Emanuelapp -> RE: Еднократни пелени (15.12.2011 15:32:48)

И Јован пие многу течности ама Pufies пелената ја носи цела ноќ без да прокисне некаде 12 саати. Јован има 10кг а користиме Pufies 5 препрезадоволна сум.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Andriance -> RE: Еднократни пелени (15.12.2011 17:07:36)

Andrej ima okolu 5700kg sega i koristime Dajpers...navecer ne mu menuvam pelena i do sega ne propushtila ni ednas...dobri se...ja gi kupuvam 70 peleni za 655 denari..




talisman -> RE: Еднократни пелени (16.12.2011 22:56:39)

Do pred 10 dena koristev Pampers i totalno se razocarav, pa preminav na Can bebe. Definitivno kvalitetot na Pampersot ne e ist kako vo stranstvo, a za cenata da ne zboram. Tamu kade sto ziveev cenata mu bese kolku sto se ovde one svajcarskite sto gi vikaat, znaci pomalku od 10 den. parce, a ovde em se daleku poskapi em so daleku poslab kvalitet. Mi zdosadi da plakjam " marka " a ni K od kvalitet, i propustase sekoja 2 pelena. Otkako preminav na Can bebe samo ednas i ima propusteno, sto ne e za pofalba, megjutoa koga kje sporedam so cenata a i kvalitetot ( mislam deka ne zaostanuvaat mnogu zad Pampersot ) togas mozam da kazam deka sum mnogu zadovolna od niv.




dostickage -> RE: Еднократни пелени (19.12.2011 8:57:30)

Lele da vi kazam.Vcera bevme vo Vero i imase nekoja promocija na Becutan pelenite.Promocijata super ama srekja so ne kupivme a bevme megu dr trgnati i po peleni.Ni dadoa za proba 3 peleni,luge haos.
Vikam aj da mu stavam da probam , za dva saati se iskaka.Koga ke go soblecam so da vidam.CRVENILO LOM[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Auuuuu,se zgroziv.Nie nikogas ne sme imale problem so crveno gaze ali ova,brrrr
Pelenite karton, grozni.nikogas povekje,totalno fijasko.




Страница: <<   < Претходна страница  31 32 [33] 34 35   Следна страница >   >>