RE: Еднократни пелени (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


dostickage -> RE: Еднократни пелени (25.8.2011 15:43:14)

neznam dali i drugite mamicki sto ziveat vo stranstvo go imale istoto iskustvo kako moeto ,ama moram na golemo zalenje da konstatiram deka pampersot vo makedonija e uzas.Od koga dojdovme imav uste nekolku peleni odnesesni so mene i od ovde kupiv Activ baby.Pelenite se ko od najgrubata hartija napraveni ,duri i majka mi neznaejki deka se dva razlicni tipa na peleni ,mi vika abe sto e ovaa vaka kruta i koga i kazav deka se razlicni ne i se veruvase.zalam sto cenata e duri i malku poskapa ,a kvalitet 0.

_____________________________

koga pampersot active baby ti e krut , a kaj nas vazi kako za najmek pa zamisli si kakvi se drugite [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




baby_bump -> RE: Еднократни пелени (25.8.2011 15:57:49)

швајцарските пелени


Како се викаат тие пелени?




Annet -> RE: Еднократни пелени (25.8.2011 17:32:53)

ima li nekoj koristeno Molfix? jas denes zemav takvi da probam za ponataka




bebe82 -> RE: Еднократни пелени (29.8.2011 11:18:33)

Какви се овие Еви бејби? Се мислам да ги купам. Ги пробав и кан бебе, сега пак дајперс, викам да не сме земале тогаш помали ама сега пак пропуштаат!!
Не знам што да купам веќе?!?




Џесика -> RE: Еднократни пелени (29.8.2011 11:30:35)

Еви бејби се супер, исто како и Puffies, само штета што нема 6-ка од двата вида, ниеднаш нас не ни протекле, ама му се мали на син ми во обем, па сепак си останавме со памперс, кога видов дека од овие кан бебе, дајперс и сл треба да му мењам на саат и пол-два, а памперс на 4-5 саати, сфатив дека е ист трошок [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




dostickage -> RE: Еднократни пелени (29.8.2011 13:33:33)

kupiv i jas Evy Baby.Gi imase na promocija vo Ramstore a gi ima i sega vo Vero , za 599 den Jumbo Pakuvanje.Super se.Nema da pogresis




Sandric -> RE: Еднократни пелени (29.8.2011 16:49:48)

Kolku pelenni se na broj?




Felly RR -> RE: Еднократни пелени (30.8.2011 6:53:52)

ИЗВОРНА ПОРАКА: baby_bump

швајцарските пелени


Како се викаат тие пелени?


Јас имам начекано со повеќе различни имиња, ама битно на сите пишува Швајцарски пелени, и така сите ги знаат, и така ги продаваат. Ги има пакувани по 20 пелени во проѕирна најлонска опаковка.




dostickage -> RE: Еднократни пелени (30.8.2011 8:28:26)

Evy Baby:Br3 ima 74 peleni ; Br4 ima 66 peleni.Za drugite ne znam tocno ama znam deka se isto kako Can Bebe.




Calypso -> RE: Еднократни пелени (30.8.2011 11:52:22)

Imame probano pampers, pufies i becutan. Momentalno sme na Becutan 3 i zadovolna sum, samo sto poslednive dve mi propustija od strana nokeska... se prasuvam da ne e vreme za pogolem broj? Inaku, pampers 2 mi bea super, pampers 3 bea preparfimirani i nekako gelot epten mi izleguvase, po gazeto bese cel so sitni prozirni topcenca. Prvo ne znaev sto e toa, ama mi tekna posle deka e od pelenite. Od Pufies sum isto zadovolna, moze da gi imam predvid vo idninaa, ama sega zasega sme so Becutanot, bidejki vo momentov tie najmnogu ni odgovaraat.




dostickage -> RE: Еднократни пелени (31.8.2011 15:46:33)

slucajno denes naletav na Molfix i vikam aj da prasam kolku pari se.Vika 4 ,so 50 peleni bese okolu 630 denari.Skapo za no name peeni.toa mi doagja nad 10 denari parce.Bolje pampers ke si kupam za toe pari koga ke presmetas kolku denari ide edna pelena.Vsusnost razlikata e mala koga ke presmetuvas taka ...




Andriance -> RE: Еднократни пелени (1.9.2011 16:08:58)

Jas ne znam zasto.. mozebi zaradi finansii ama i zatoa shto mi kazaa deka vo remedika koristat Becutan..iskreno kolku shto mi gi pofalija tolku i mi se pozhalija od niv..ama ajde kje vidime pa kje kazeme od sikustvo iako vo princip site sme razlicno zadovolno do razlicni peleni..




mamicka77 -> RE: Еднократни пелени (3.9.2011 21:45:56)

becutanot mi kazaa deka se mngu kruti a jas zemamv can bebe ama od liljakovite tie bile pomeki otkolku portokalovite vo apteka mi gi preporacaa tie i tie gi zedov gi prasav za pampers orginalot mi kazaa deka pocnale da se zalat od niv samo namaloto brojce bilo dobro drugite propustale i mi kazaa deka can bebe se najveke trosat osobeno liljakovite i ne se kruti meki se 




Andriance -> RE: Еднократни пелени (4.9.2011 13:03:00)

znam, i meme mi kazaa za canbebe, a isto mi rekoa deka ako se mislam za Becutan.,..pa zemam podobro Violeta zasto Violeta ustvari gi pravi becutan, i se racunaat kako B klasa dodeka Violeta kako A klasa.,..ama ajde prvovo pakovanje kje go izgurame ka kje kazeme




Snowhite RR -> RE: Еднократни пелени (4.9.2011 13:57:05)

Бекутан и Виолета ги произведува иста фирма и мене ако ме прашувате јас сум за Виолета, всушност од виолета мене се ме бендисува и влажните и влошките, ама сега тоа е офтопик




Sandric -> RE: Еднократни пелени (4.9.2011 14:19:28)

Pa neli bekutan se na Alkaloid?




Andriance -> RE: Еднократни пелени (4.9.2011 14:30:14)

Sandric Becutan i natamu si se brend na Alkaloid..ama gi pravi za niv fabrikata kade se proizveduvaat rabotite na Violeta..devojkata vo apteka mi objasni taka




Sandric -> RE: Еднократни пелени (5.9.2011 10:01:45)

Jas si koristam Violeta celo vreme i top odlicni mi se, nikogas ne mi propustile i ne planiram da gi menuavm




Annet -> RE: Еднократни пелени (7.9.2011 13:14:18)

voopsto ne sum zadovolna,neznam sto me natera da gi kupam,od sekade propustaat,nikogas poveke,neznma za ponatamu kakvi da zimam,detevo mi e skoro 5kg ama neznam,da si prodolzam so pampers 2? najubav....
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

ima li nekoj koristeno Molfix? jas denes zemav takvi da probam za ponataka





lilicka -> RE: Еднократни пелени (7.9.2011 13:19:07)

Koga se rodi[sm=duda.gif]koristevme pampers za novorodence super se neznam so mi tekna da kupam canbebe:((((((uzassss se propustaat kruti se ufff....gi frliv odma vo gubre!
E denes kupivme pampers sleep&play kamilica da vidam kako ke se pokazat ovie!
Iskustvo nekoe so niv??




Natuska85 -> RE: Еднократни пелени (7.9.2011 13:28:53)

Јас продолжив да ги користам Дајперс,ама имав едно паковање кан бебе на подарок добиено и супер ми се покажаа и тие.Малку поголеми беа 4+ значи од 9 до незнам колку кг беа а [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] ми има 8500 гр,и дали еднаш или два пати на вечер ми имаа пропуштено.Така да би ги користела и Кан бебе,а за слип енд плеј мислам дека не се баш задоволни мамичките,прочитај лиличка на предходниве страни.Незнам со ова пелениве секој со различно искуство е[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




lilicka -> RE: Еднократни пелени (7.9.2011 14:54:34)

Imas pravo Natuska.....sekoj ima razlicno iskustvo se nadevam ke najdeme pogodni peleni!
Dajpersot vikas dobri se??A koja im e cenata poskapi se ili??




Natuska85 -> RE: Еднократни пелени (7.9.2011 14:58:34)

Дајперсот во Кам се најефтини, од 7-20 кг се 639 ден 62 парчиња,јас сум задоволна ниеднаш до сега не ми пропуштиле,а навечер не му ја менувам цела вечер пелената.




Andriance -> RE: Еднократни пелени (7.9.2011 15:51:44)

RR, ja zemav Becutan 3-6kg..(uste ne sum se porodila [sm=smiley36.gif] ama znam deka bebe e golemko ) e sega aj sto odposle od povekjeto mamicki doznav deka ne gi biduva becutan, tuku mi kazaa deka za maskite bebinja sekogahs trebalo malku potesni pelenki..sum trebala da zemam 2-5kg..ja kje zemam posekako ama si vikam dali e ok da mu menuvam..na primer za pocetok kje zemam malo pakovanje na pamper 1, a posle sakav ako nishto drugo barem da gi potrosam Becutanov..pa ko za belja JUMBO pakovanje zemav???
ne znam so mislite vie?




Sandric -> RE: Еднократни пелени (7.9.2011 16:42:57)

Na maskite deca kureto stavajte go nagore za da ne vi propustaat pelenite




Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>