RE: Вештачко оплодување VI дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (16.12.2014 11:13:27)

Devojki mi se javi embriologot mi rece imalo 5 dobro oplodeni I mi rece utre povtorno ke mi se javi transverot da bide vo cetvrtok, a jas I vikam bas na mojot rodenden lele ovoj pat dedo Boze da mi go dade najubaviot rodendenski podarok




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (16.12.2014 11:15:43)


ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

Devojki mi se javi embriologot mi rece imalo 5 dobro oplodeni I mi rece utre povtorno ke mi se javi transverot da bide vo cetvrtok, a jas I vikam bas na mojot rodenden lele ovoj pat dedo Boze da mi go dade najubaviot rodendenski podarok


Ајде батерфлај среќно, па две недели галење меше и после тест[sm=nosecka.gif], убава роденденска вест[sm=jezicek.gif][sm=darilo.gif]




Hopeful RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (16.12.2014 11:37:18)


Со среќа на ЕТ и чекаме убави вести [sm=smiley1.gif]




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (16.12.2014 11:40:22)

Да ја поздравиме новата трудница, бебуш

*******2014*******
[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif] АКТУЕЛНО[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]


00.11 - mimiii - почеток со терапија ((Лазаревски, Систина)
13.11 - SOLE - -почеток со терапија (Петановски, Ремедика)
26.11 - butterfly00- почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
02.12 - Ана 78 - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
00.12 - mili4kask -ИВФ на природен циклус (Ивановски, Систина)
00.01 - весник - трансфер со смрзнати ембриони (Лазаревски, Систина)
00.01 - MademoiselleNina - ИВФ на природен циклус (Ивановски, Систина)
15.01 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
25.01 - LoveableMe RR- трансфер со смрзнати ембриони (Петановски, Ремедика)

=========================
[sm=nosecka.gif]ИСЧЕКУВАЛКИ[sm=nosecka.gif]

06.12 - mimiii = пункција 09.12= ЕТ
08.12 - SOLE = пункција 13.12= ЕТ
15.12 - butterfly00= пункција 18.12= ЕТ

=========================

23.12 -mimiii = ТЕСТ
25.12- SOLE= ТЕСТ
01.01- butterfly00= ТЕСТ

2014 година

nataly86 [sm=9nebesa.gif] Lina*[sm=9nebesa.gif] Каrma[sm=9nebesa.gif] biljana87[sm=9nebesa.gif] Anonimen[sm=9nebesa.gif] babylove**[sm=9nebesa.gif] avgustina2 [sm=9nebesa.gif] Kolacence [sm=9nebesa.gif] lolla [sm=9nebesa.gif] mesecina83 [sm=9nebesa.gif] lily98 [sm=9nebesa.gif] stefanie[sm=9nebesa.gif] Hopeful [sm=9nebesa.gif]sonce79 [sm=9nebesa.gif] tea88[sm=9nebesa.gif] Nestrpliva28 [sm=9nebesa.gif] Мilicka 30[sm=9nebesa.gif] profe [sm=9nebesa.gif] skriena[sm=9nebesa.gif] gina [sm=9nebesa.gif] NovaN [sm=9nebesa.gif] sanjaaaa![sm=9nebesa.gif] orchid7[sm=9nebesa.gif] bebus[sm=9nebesa.gif]






Anna78 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (16.12.2014 12:48:52)

Колку ми е драго вака кога гледам за кратко време а три нови трудници[sm=bravo.gif] Нека ви е со среќа на сите, да си имате убава и здрава бременост и дај боже сите да си дочекаме таква убава трудничка среќа[sm=smiley36.gif] Ајде нека не фати мајата сите [sm=smiley36.gif]
Инаку јас веќе се боцкам и со фостимони, а сега за сега сум многу задоволна од систина и тимот [sm=smiley1.gif]




sanjaaaa! -> RE: Вештачко оплодување VI дел (16.12.2014 12:59:09)

Bebus [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] честитки и за тебе, имај лесна и пријатна бременост!!!
Браво, нека се зголемува бројот на трудници на форумот, со уште поголема брзина, само убави вести да се шират!!![sm=sloncek.gif]
Butterfly00 среќно на трансфер во четврток и за две недели и за тебе ќе славиме овде! а предходно испраќам поддржка до mimii и Sole, тешко е исчекувањето, но после радоста што следи е неизмерна!!! Среќно на сите!
[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]




SOLE -> RE: Вештачко оплодување VI дел (16.12.2014 14:47:04)

bebus cestitki, [sm=bravo.gif] kolku ubavi vesti, da imas ubava brenenost [sm=nosecka.gif] [sm=duda.gif] [sm=duda.gif][sm=bravo.gif]

Butterfly 00 so sreka na transver, ajde sega jas ti I mimiii site tri sme sme treata sreka [sm=bravo.gif]




gina -> RE: Вештачко оплодување VI дел (16.12.2014 14:59:49)

Butterfly 00 so sreka na transferot i ovaj rodenden da ti bide najubav so najubav [sm=darilo.gif] [sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif]




skriena -> RE: Вештачко оплодување VI дел (16.12.2014 16:36:37)

so sreka na site novi trudnici srekna i lesna bremenost[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




bebbus -> RE: Вештачко оплодување VI дел (16.12.2014 21:58:27)

Vi blagodaram na site za iskrenite cestitki daj boze na site da vi se vrati [sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif]
LoveableMe da prvo IVF mi e za vtoro dete[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VI дел (17.12.2014 0:10:00)

so sreka na site trudnici srekna i lesna bremenost a tebe peperutce ti posakuvam uspesen transver i zdravje cekam da me izdraduvas ovoj pat.ne sakam prviot pat kako sto ni bese da ni bide isto se nadevam ovaa ivf sega ke bideme srekni




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (17.12.2014 9:30:46)

Kate kako si? Prijavi se koga ke bides on line da se cuemene ili telefonski. Da vi kazam ovoj forum ne samo sto mi dava neizmerna poddrska za da prodolzime da se borime tuku si steknav I prijatelka Kate koja mi stana mnogu draga I na koja ovojpat isto taka I posakuvam sreka I se nadevam deka ovoj nema da placeme tuku naprotiv ke se raducame. Utre odam da mi stavam embriincinja I da vi kazam neznam zosto no se cuvstvuvam premnogu srekna mozebi deka za mojot rodenden go dobivam najubaviot podarok, a mojata sreka bi bila neuzmerna dokolku na ova Ifv gi vidam moite dve crtki.[sm=rozacrtici.gif] [sm=modricrtici.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Zoya -> RE: Вештачко оплодување VI дел (17.12.2014 9:49:08)

Тука имало нови трудници [sm=bravo.gif] Sanjaaa, Orchid, Bebus од срце ви честитам и ви посакувам да имате лесна бременост, да уживате во секој миг и да бидете најсреќните мамички кога ќе ги имате вашите бебуши во раце [sm=smiley1.gif]
Butterfly со лесно утре на трансферот, брзо да ти поминат двете недели чекање и конечно празнично да си ги видиш твоите [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (17.12.2014 10:32:28)

RR dali posle transverot doma prviot den si stavavte pernica pod zadnikot za da vi bide podignat kako sto pravat vo bolnica posle transfer.




orchid7 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (17.12.2014 10:38:41)

Мене ни во болница не ми ставија перница ниту дома ставав. Од време на време ги кревав нозете нагоре потпрени на ѕид заради циркулација во матката, некаде имав така прочитано.




gina -> RE: Вештачко оплодување VI дел (17.12.2014 12:36:21)

butterfly 00 i mene vo bolnica ni mi stava pernica ni pa doma stavav samo nozete gi cuvav potkaceni na pernica




весник -> RE: Вештачко оплодување VI дел (17.12.2014 13:10:22)

честитки на сите трудници.....кај да сме и ние за брзо да ви се приклучиме!!!!!




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VI дел (17.12.2014 17:53:48)

пеперутче со лесно утре на трансферот многу многу срека ти пуштам за утре а и за две недели уште поголема да ти е среката нека ти е срекен утрешниот твој роденден а ке ти пишам и на фб штом ке најдам време.овој пат мила ке успееме [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif] си ти драга моја пријателке.јас сега чекам да ми одобрат од фонд дополнително доставував 4 д ехо.




kapina -> RE: Вештачко оплодување VI дел (17.12.2014 21:44:23)

jas zakazav za kaj doktor lazarevski na 21 januari za konsultacija sto ponatamu ke se ispituva zosto bremenostite se neuspesni znaci kaj mene i dvete ivf bea uspesni no bremenostite neuspesni i ke si gi spremam pak poleka poleka i dokumentite za treto ivf sega samo konsultacija a veke mart mesec ke pocnam so ispituvanja nekoj sto mozam samo ovde vo strumica da gi napravam ispituvanja ke gi napravam porano




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (18.12.2014 10:18:57)

butterfly00, те чекаме да ни кажеш како помина, а честитки за роденденот ти упатуваме ТУКА.

Другите како сте, што правите?




SOLE -> RE: Вештачко оплодување VI дел (18.12.2014 11:40:02)

mene mi e veke mnogu dosadno, ne minuva vremeto, ama toa e toa, se ke izdrzam samo da bide, Loveable transverot mi bese na 13 ti moses da smenis tamu e napiseno 12ti, pozdravce do site [sm=smiley31.gif]




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (18.12.2014 13:40:15)

RR mi vratija dva embriona, a ostanatite tri gi zamrznav, se pomina odlicno ostanuva uste so Gospod napred ovojpat da gi vidime [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (18.12.2014 13:40:59)


ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

RR mi vratija dva embriona, a ostanatite tri gi zamrznav, se pomina odlicno ostanuva uste so Gospod napred ovojpat da gi vidime [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]


Супеееееееееееееееееееееееееееееееееееееер, уживкај и за две недели[sm=nosecka.gif]. Што терапија ти дадоа?




SOLE -> RE: Вештачко оплодување VI дел (18.12.2014 15:40:00)

butterfly superrr ajde sega uzivaj, ti posakuvam prijatno lezenje [sm=smiley36.gif] za dve nedeli [sm=modricrtici.gif] [sm=nosecka.gif] [sm=duda.gif][sm=duda.gif]




gina -> RE: Вештачко оплодување VI дел (18.12.2014 16:03:02)

[sm=bravo.gif]butterfly sega uzivaj i za dve nedeli te cekame so [sm=rozacrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] SREKNO


Sole bidi mirna dosadno e ama se izdrzuva mora zanimavaj se so nesto mozes i da si pletes nesto za zanimacija jas taka pravev vo edno od moite prethodni ivf ne deka sum nekoja pletacka ama go lazes mozokot[sm=jezicek.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  57 58 [59] 60 61   Следна страница >   >>