RE: Вештачко оплодување VI дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


sanjaaaa! -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 11:19:26)

Ви благодарам на сите за искрените честитки, на сите со исто да ви се враќа!
mimiii симптоми немав, градите малку потечени но без болка, со првото ни тоа го немав. Во петокот многу ме загрижи главоболката што ја имав, бидејки секогаш ме боли глава пред добивање. Но овој пат ме болеше 2 дена и ми помина, но не добив за среќа. Во првата бременост немав главоболка цели 9 месеци, затоа ја сакав бременоста. Значи различно е, да ни мислиме на симптоми, секогаш кај секого се различни! Не се надевав многу бидејки само 3 дена после трансферот ги минував во лежење, но ми здосади и веќе од четвртиот ден си извршував низ дома се најнормално и си се движев, без кревање тешко. Си велев со првото 2 недели седев дома и повеќето од времето го минував во кревет овој пат не внимавав многу, но ете бидна, кога рекол Бог дека ќе успееме, така ќе биде! Денес ми е 14 ден од трансфер. Од срце ви посакувам [sm=duda.gif] [sm=duda.gif] на сите што неизмерно ги посакувате [sm=duda.gif]!




bebbus -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 11:23:59)

sanjaaaa cestitki sega samo uzivaj vo[sm=nosecka.gif] !!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




bebbus -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 11:32:44)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bebbus

sanjaaaa cestitki sega samo uzivaj vo[sm=nosecka.gif] !!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


orchid7 ajde i ti da ne izraduvas so [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif] stiskame palci [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




kapina -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 12:04:40)

Sanjaa cestitki




lolla RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 12:04:56)

Докажано е во светски размери дека лежењето нема никаква врска со успехот. Јас после трансферот си се качив до 4ти кат по скали, се истуширав дома, па потоа легнав. И од третиот ден вечерта па натаму си се шетав и скроз се вратив на нормален живот.

Со лежењето е чисто психолошка работа, дека ете направено е се што е можно од женската страна. Орхид ајде и кај тебе 2 црти, да се пополни списокот пред НГ.




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 12:53:15)

sanjaaaa! [sm=bravo.gif] да имаш повторно убава бременост и жива и здраво [sm=duda.gif][sm=bravo.gif]




tea 88 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 14:37:31)

Sanjaaaa cestitiki[sm=bravo.gif]. Da si imas ubava i lesna bremenost[sm=smiley1.gif]




vazna -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 14:49:43)

Sanja cestitki da si imas ubava i najlesna bremenost pa za 8 meseci najubavo bebence[sm=bravo.gif]




kapina -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 15:44:46)

Jas pak ne lezev voopsto znaci od prviot den znaci odev na inekcii primav fraksiparin i od petti kat se simnuvav i se kacuvav po ednas dnevno i sega me plasi samo ciklusot da ne se povtoruvam koga trebase da ispitam dali se duplira betahcg ili ne bese nabrzina oti krvarev mnogu




SOLE -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 17:32:57)

Sanjaaa super, naj ubavi vesti, ti cestitam I ti posakuvam ubava bremenost ovojpat so dvecki zdravi I pravi bebcinja, ajde do nova godina spisokot na trudnici epten da se prosiri [sm=bravo.gif]




gina -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 17:49:37)

Sanjaaa [sm=bravo.gif] cestitki imaj ubava[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif] i lesna bremenost kako i prvata koga saka nestoto da bide ce bide[sm=sloncek.gif] mnogu mi e milo


orchid7 te cekame tebe so [sm=rozacrtici.gif] stegame palci SREKNO




Hopeful RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 18:35:07)

sanjaaaa, ми го разубаве денот!!! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Честитки од срце, ти посакувам лесна, пријатна и убава бременост, и ќерка ти да се шета со [sm=duda.gif][sm=duda.gif]

[sm=smiley31.gif]




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 22:30:52)

sanjaaa!, леле колку убава вест, честиткиииииииииии се најубаво имај лесна и убава бременост. Мене ме нема цел ден со трчканици и ете триста работи се случиле, ајде женски полнете го списоков[sm=smiley1.gif]

*******2014*******
[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif] АКТУЕЛНО[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]


00.11 - mimiii - почеток со терапија ((Лазаревски, Систина)
13.11 - SOLE - -почеток со терапија (Петановски, Ремедика)
26.11 - butterfly00- почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
00.11 - bebus - почеток со терапија (Aдамоска, Систина)
2.12 - Ана 78 - почеток со терапија (Лазаревски, Систина)
/.01 - весник - трансфер со смрзнати ембриони (Лазаревски, Систина)
/12 - LoveableMe RR- трансфер со смрзнати ембриони (Петановски, Ремедика)
15.01 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
00.01 - MademoiselleNina - почеток со терапија (Ивановски, Систина)

=========================
[sm=nosecka.gif]ИСЧЕКУВАЛКИ[sm=nosecka.gif]

01.12- bebus = пункција 04.12= ЕТ
06.12 - mimiii = пункција 09.12= ЕТ
08.12 - SOLE = пункција 12.12= ЕТ
15.12 - butterfly00= пункција 18.12= ЕТ

=========================

19.12- bebus = ТЕСТ
23.12 -mimiii = ТЕСТ
24.12- SOLE= ТЕСТ
01.01- butterfly00= ТЕСТ

2014 година

nataly86 [sm=9nebesa.gif] Lina*[sm=9nebesa.gif] Каrma[sm=9nebesa.gif] biljana87[sm=9nebesa.gif] Anonimen[sm=9nebesa.gif] babylove**[sm=9nebesa.gif] avgustina2 [sm=9nebesa.gif] Kolacence [sm=9nebesa.gif] lolla [sm=9nebesa.gif] mesecina83 [sm=9nebesa.gif] lily98 [sm=9nebesa.gif] stefanie[sm=9nebesa.gif] Hopeful [sm=9nebesa.gif]sonce79 [sm=9nebesa.gif] tea88[sm=9nebesa.gif] Nestrpliva28 [sm=9nebesa.gif] Мilicka 30[sm=9nebesa.gif] profe [sm=9nebesa.gif] skriena[sm=9nebesa.gif] gina [sm=9nebesa.gif] NovaN [sm=9nebesa.gif] sanjaaaa![sm=9nebesa.gif] orchid7[sm=9nebesa.gif]






mili4kask -> RE: Вештачко оплодување VI дел (15.12.2014 8:52:43)

Sanjaaaaaaaa мила многу ме израдува ова утро!!! Ти посакувам убава бременост и за девет месеци [sm=duda.gif][sm=duda.gif] [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]. Те гушкам, уживај во бременоста ЧЕСТИТКИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ !!!




sanjaaaa! -> RE: Вештачко оплодување VI дел (15.12.2014 9:00:53)

Ви благодарам на сите женички, да ви се враќа ваква убавина на сите!!!
Со вашите честитки ми ја направите оваа радост за [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif] уште поголема! Се најубаво и на вас, отсега натаму нека се зголемува списокот на трудници со голема брзина. Најпрво ја очекуваме orchid7 со вест за бременост па понатака сите што следат!!![sm=bravo.gif]




orchid7 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (15.12.2014 10:21:40)

Еве ме, бета хцг 646 [sm=smiley1.gif] [sm=zz_bounce.gif][sm=zz_bounce.gi[sm=zz_spin.gif]
Ви благодарам за целата поддршка и за позитивните мисли!
Тука сум да ви возрвратам со цело срце!
Ви посакувам на сите ваква радост што поскоро!




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (15.12.2014 10:25:00)


ИЗВОРНА ПОРАКА: orchid7

Еве ме, бета хцг 646 [sm=smiley1.gif] [sm=zz_bounce.gif][sm=zz_bounce.gi[sm=zz_spin.gif]
Ви благодарам за целата поддршка и за позитивните мисли!
Тука сум да ви возрвратам со цело срце!
Ви посакувам на сите ваква радост што поскоро!


orchid7, бравоооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо, ајде нека се полни списокот. Лазаревски и Трпчевски, по малку и Ивановски направија чуда оваа година!!!!!!!!!!!!!

Батерфлај, како помина, те мислиме? Надеш, скајдајвер, вие добивте ваучери, дали почнавте, како оди постапката? Другите што правите?




Hopeful RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (15.12.2014 10:30:37)

orchid7, јеееееееее!!! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Каков убав почеток на неделата, браво! [sm=bravo.gif] Имај убава и лесна бременост, нека секој ден ти биде уживање!

Годинава машала плодна се погоди, ајде нека продолжи така и уште повеќе следната, за сите [sm=smiley1.gif]




mili4kask -> RE: Вештачко оплодување VI дел (15.12.2014 10:30:44)

Orchid7 ЧЕСТИТКИИИИИИИИИИИИ!!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Значи денес преубав ден! Ти честитам од се срце, гали си го мешето и уживкај сега!!
[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (15.12.2014 10:50:59)

Devojki od Sistina vi pisuvam se osvestiv od anestezijata mi izvadia 13 jajce kletki embriilogot ostanuva da ne kontaktira, no mi dadoa estrofem nikade gi nema ve molam za pomos kade moze da gi najdam od vecer da pijam




orchid7 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (15.12.2014 10:52:53)

Gi ima dole vo aptekata vo Sistina, pred nekoj den jas zemav od tamu, niz centar vo aptekite nema!




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (15.12.2014 10:56:32)

orchid7 имај лесна бременост [sm=bravo.gif] навистина оваа година е успешна со ИФВ[sm=bravo.gif]
Дајбоже сите четири рингерајки кои ќе прават тест да видат [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]
Секоја недела да има нова [sm=nosecka.gif]




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (15.12.2014 11:09:58)

Gi nema dolu vo aptekata rekoa vo petok ke dobijat




sanjaaaa! -> RE: Вештачко оплодување VI дел (15.12.2014 11:15:10)

Опааа нова радост!!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Orchid7 честиткииии! Имај лесна и пријатна бременост!!! Сигурна бев за тебе дека ќе успееш.[sm=bravo.gif] Браво и за нашите докотори Ивановски и Лазаревски, нашата среќа денес е благодарение на нивното залагање и посветеност . Нашиот успех е и нивни успех!! Понатака нека продолжат со многу успешни ивф!
Butterfly00 браво, 13јк нека бидат квалитетни и да се оплодат, па за 2 недели да славиме тука и за твојата бременост![sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




tea 88 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (15.12.2014 11:18:18)

Orchid7 cestitiki[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]. Da imas lesna i uspesna bremenost i da bidat [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif].
Butterfly 00 odlicna brojka, sega daj Boze site da se oplodat i sto poveke kvalitetni da bidat.




Страница: <<   < Претходна страница  55 56 [57] 58 59   Следна страница >   >>