RE: Вештачко оплодување VI дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


SOLE -> RE: Вештачко оплодување VI дел (12.12.2014 20:45:15)

butterfly 00 ti posakuvam mnogu sreka I sto poveke ubavi jajce kletki koi ke stanat ubavi embrioncinja, sreknoooo [sm=bravo.gif]




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (12.12.2014 20:46:31)

Fala vi devojki se nadevam deka ke izvadime ubavi jajce kletki. Deneska zavrsiv so suprefaktot i fostimonot i mi rekoa da gi prekinam fraksiparinot pred punkcijata i posle transverot povtorno ke mi gi dadat. Inaku fraksiparinot gi pocnav od prvi dekemvri od 0,4. Nisto posebno odevme so dol protokol prethodno primav mikroginon. Se nadevam na treta sreka ovoj pat, mozebi transverot da se padne i na mojot rodenden :) pa se nadevam na eden najubav novogodisen podarok od dede Boze :) Inaku za na transfuziologija treba da se zeme samo upat od maticen ginekolog, jas sama na moja inicijativa im rekov da mi dadat upat pa pocnav so afa, d dimeri i site ostanati ispituvanja so sledea ponatamu. Uste ednas fala vi najmnogu :)




kapina -> RE: Вештачко оплодување VI дел (12.12.2014 20:58:41)

Buterfly srecno dusicke




butterfly 00 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (12.12.2014 21:05:25)

Zaboraviv da pisam fraksiparinot go primav sekoj den na 24 casa vo isto vreme, gotovi inekcii se




kapina -> RE: Вештачко оплодување VI дел (12.12.2014 22:20:50)

fraksiparinot i jas vo isto vreme kazi reci sekoj den go primav po et




sanjaaaa! -> RE: Вештачко оплодување VI дел (12.12.2014 22:31:32)

Sole со среќа на ЕТ утре, се убаво да помине и да си ги земеш ембриончињата во меше и да си ги растеш!
Butterfly00 тебе среќно на пунција, да имаш доволно квалитетни јк!
Мене главата од вчера вечер не престана да ме боли, а обично ме боли глава пред добивање, така што не се надевам многу од моето ивф! Дај боже да сум грешка :(( ќе дознаам за ден или два, ако не добијам ќе правам домашен тест..




tea 88 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (12.12.2014 22:44:28)

Butterfly 00 so sreka na punkcija.
Sole srekno utre i za dve nedeli[sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]
Sanjaaaa moze glavata da te boli i ako si ostanata bremena a i od vremevo, katastrofa e i mene me boli. Ti posakuvam dve najcrveni crti na testot.




mimiii -> RE: Вештачко оплодување VI дел (12.12.2014 23:42:08)

Buterfly ti posakuvam mnogu sreka ovoj pat,tebe treta sreka i mene isto taka,daj boze da se raduvame...




bebbus -> RE: Вештачко оплодување VI дел (13.12.2014 0:07:57)

Butterfly so sreka na punkcija sto poveke da ti izvadat j.k
SOLE so sreka utre i za dve nedeli cekame [sm=rozacrtici.gif]




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (13.12.2014 9:27:17)

SOLE, како помина трансферот, дали смрзнавте ембриончиња? Санјаа, дури не направиш тест, нема откажување, никогаш не се знае кај жените со бременост, симптоми има и нема милион, од "игла до локомотива", така што не очајувај предвреме. [sm=jezicek.gif] Оркид, кога ќе решиш тогаш прави тест, со тебе сме[sm=smiley1.gif]




SOLE -> RE: Вештачко оплодување VI дел (13.12.2014 16:49:00)

Decki dobro pominav na transfer, mi vratija 3 embrioncinja. Pa sega mi preostanuva samo da cekam I dase nadevam na uspeh. Drugite Ne gi zamrznavme oti Dr rece ne bile naj naj I dzabe pari da ne frlame,pa daj boze ovie dase fatat




sanjaaaa! -> RE: Вештачко оплодување VI дел (13.12.2014 17:15:54)

Браво Sole [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif], ќе се фатат, ќе се фатат! Ти сега првите 3-4 дена повеќе одмарај. лежи и гали си ги [sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif]! После две недели мора да читаме убава вест од тебе !!! Среќно!!!




tea 88 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (13.12.2014 19:40:11)

SOLE srekno sega uzivaj i po dve nedeli najubaviot podarok da go dobies od dedo mraz[sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]




gina -> RE: Вештачко оплодување VI дел (13.12.2014 19:56:29)

bravo Sole [sm=bravo.gif] i daj boze da se usrekis so trojka[sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif] SREKNO




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (13.12.2014 20:08:30)


ИЗВОРНА ПОРАКА: SOLE

Decki dobro pominav na transfer, mi vratija 3 embrioncinja. Pa sega mi preostanuva samo da cekam I dase nadevam na uspeh. Drugite Ne gi zamrznavme oti Dr rece ne bile naj naj I dzabe pari da ne frlame,pa daj boze ovie dase fatat


SOLE, се најубаво среќно во меше и за две недели[sm=nosecka.gif]




lolla RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (13.12.2014 20:57:20)

СОЛЕ, со среќа! Сега порелаксирано две недели и дај боже да се израдуваш со минимум две бебиња во меше.

сања, кога рече тест ке правиш?




sanjaaaa! -> RE: Вештачко оплодување VI дел (13.12.2014 21:30:12)

Утре од сабајле ќе правам тест, уште сега се тресам, незнам дали ќе можам да спијам!
Ќе ви пишам утре каков и да е резултатот, се молам да видам[sm=rozacrtici.gif]!




lolla RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (13.12.2014 21:37:53)

Ти посакувам две јаки црвени линии.




simpaticna -> RE: Вештачко оплодување VI дел (13.12.2014 22:06:11)

Sanjaaaa so sreka daj boze da vidis[sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Hopeful RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (13.12.2014 22:13:15)

SOLE, со среќа на сите три, дај боже со тројка да се шеташ!!! [sm=bravo.gif]

sanjaaaa, со среќа утре!!! Ти посакувам две деееебели цртички!!! [sm=sloncek.gif]




SOLE -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 8:44:09)

Fala mnogu daj boze se da bide dobro kaj site, za nova godina dase raduvame,
Sanjaaa ti posakuvam dve crticki, dve bebenca pa dupla sreka na kerkickata




sanjaaaa! -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 9:14:56)

Женички направив 2 теста од сабајле, и на двата имаше 2 цртичкиииии!!![sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]
Е сега втората црта послабо се познава, но сепак ја има. Го чувам тестот што го правев кога останав трудна со ќерка ми и и таму втората црта не е толку јака како првата.[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]
Ептен се радуваме со мм, исто како за првото дете!
Сега се мислам за терапијата, најверојатно останува иста до 12 недела, ќе се јавам утре во Систина и ќе ја прашам сестрата, мислам дека нема потреба да одам за ск само за тест, ќе одам после 2 недели здравје, се надевам се ќе биде во ред, па тогаш ќе видиме дали се 2 или едно гравче!!!
Ајде утре ќе ја чекаме и orchid7 со вест за виска бета!!! Среќно и на сите други од срце ви посакуваме остварување на вашите најголеми желби за дечиња!!![sm=smajl.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Milicka 30 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 10:32:20)

Sanjaaa честиткиии!!![sm=bravo.gif]
Преубава вест, гали си го мешкото и одмарај си ,поздрав!




lolla RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 10:43:14)

Леле сања бравоооооооооооо!!!!!!!!!!!!!! И кај мене беше бледа втората црта, па беа две. ЧЕСТИТКИ НАЈГОЛЕМИ, колку убаво, да знаеш дека си многу благословена по вторпат од прва да ти успева. Со лесно нека ти е, терапијата сигурно ке е иста. Па за 2 недели да си чуеш срценца.

Колку убаво, честито уште еднаш.




mimiii -> RE: Вештачко оплодување VI дел (14.12.2014 10:49:13)

Sanja cestito,kolku ubava vest,imate golema pricna za sreka deneska,imase li nekoi simptomi.koj den ti e deneska od transfer?[sm=bravo.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  54 55 [56] 57 58   Следна страница >   >>