RE: Стерилитет кај мажот? (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


lara36 -> RE: Стерилитет кај мажот? (23.5.2014 14:04:39)

veke se konzumira zdrava hrana, lekot so medot i pie procare tableti sto gi sodrzi site vitamini sto mu trebaat no sakam da odam na treto mislenje ama ne sum sigurna kade da mi preporacate nekogo po moznost doktorka i na privatnoo zatoa sto od drzavnovo samo nervozi si sobravme




pepapa -> RE: Стерилитет кај мажот? (23.5.2014 20:04:45)

Devojki preporacajte nekoj dobar urolog vo remedika ili sistina, bevme kaj dr.Krstev vo 8 septemvri i kaj dr.Novakovski vo Remedika ama nesme zadovolni ni od dvajcata , pa vo potraga sme po tret




Libra88 -> RE: Стерилитет кај мажот? (26.5.2014 13:34:42)

Lara36, imam slusnato pozitivni kritiki za dr. Zivko Popov vo remedika. Porano bil vo klinika.




LoveableMe RR -> RE: Стерилитет кај мажот? (27.5.2014 9:37:26)

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Devojki preporacajte nekoj dobar urolog vo remedika ili sistina, bevme kaj dr.Krstev vo 8 septemvri i kaj dr.Novakovski vo Remedika ama nesme zadovolni ni od dvajcata , pa vo potraga sme po tret


Дали сте биле во Румунска болница -поликлиника Букурешт, таму имаше нова опрема и Андролошки кабинет? Претпоставувам дека квалитетно работат.




pepapa -> RE: Стерилитет кај мажот? (27.5.2014 11:55:33)

Ne sme bile vo rumunska, a i koga bi sakale da odime kojznae kolku se ceka sigurno najmalku eden mesec




Hopeful RR -> RE: Стерилитет кај мажот? (27.5.2014 14:22:00)

Нас докторот ни го препорача Мицковски од Систина, пробајте и кај него...




LoveableMe RR -> RE: Стерилитет кај мажот? (29.5.2014 16:32:34)

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Devojki mnogu sum srekna na mm spermogramot izleze normozoospermija, a bese astenozoospermia i samo 25 posto brzopodvizni a sega se 60, a da ne prasate i nie ne znaeme kako se e sredil, ne piese nisto nikakva terapija samo pred nekoj mesec sumlivi tableti vit A,C, E, cink i selen dva meseci i tolku, no jadese i cist domasen med i odvreme na vreme lesnici


Je je je jeeeeeeee Kapina[sm=zz_dance.gif][sm=zz_dance.gif][sm=zz_dance.gif], честитки, ете уште еден доказ дека со домашен мед, јаткасто овошје витамини, може да се среди спермограмот. Ти препорачувам да продолжите понатаму со ова истото, па по некој месец контрола, сигурна сум ќе се подобри уште повеќе. Позз




kapina -> RE: Стерилитет кај мажот? (29.5.2014 17:57:38)

Sega se spremam se podgotvuvam so dokumenti za ivf iako ima sansi I za prirodno da ostanam bremena posto se e ok na mm site lekari mu vikaa ti samo so IVF mozes da imas deca toj spermogram nema sansi da se podobre no blagodarenie na eden dobar ginekolog od strumica dr TRIVODALIEV I na gospod spermogramot se sredi samo verba vo boga gospod e golemi. se ke se srede




kapina -> RE: Стерилитет кај мажот? (29.5.2014 18:01:23)

A jade I domati neprskani posto rabote vo oranzerii I oni se mnogu dobri za spermata




Hopeful RR -> RE: Стерилитет кај мажот? (29.5.2014 22:06:35)

Браво kapina, баш ми е мило што го читам ова! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Ајде олабавете се од документи и постапки, и фрлете се на работа [sm=smiley36.gif]




Defne90 RR -> RE: Стерилитет кај мажот? (30.5.2014 0:27:50)


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Sega se spremam se podgotvuvam so dokumenti za ivf iako ima sansi I za prirodno da ostanam bremena posto se e ok na mm site lekari mu vikaa ti samo so IVF mozes da imas deca toj spermogram nema sansi da se podobre no blagodarenie na eden dobar ginekolog od strumica dr TRIVODALIEV I na gospod spermogramot se sredi samo verba vo boga gospod e golemi. se ke se srede

Капина многу ми е мило што го чиатам ова и ви посакувам се најубаво и во скоро време да се израдувате.Навистина така е кога човек си внимава на исхраната и се води грижа за тоа што внесува во својот организам позитивни резултати секогаш има.Сега веќе може да се опуштите,секако да си продолжите со истото,и на крај ќе вроди сето тоа со плод,




Lilja Maria -> RE: Стерилитет кај мажот? (30.5.2014 11:09:36)

Супер Капина!!!Само со правилна исхрана,многу атиоксиданти и ете го ефектот!Ви посакувам [sm=modricrtici.gif] уште наредниов месец!!!




LoveableMe RR -> RE: Стерилитет кај мажот? (30.5.2014 15:15:50)

Го земавме денес спермограмот на сопругот од Инстутот за Хистологија и ембриологија и е добар, во рамките на нормала, така му кажала докторката на мм.




brm_brm -> RE: Стерилитет кај мажот? (30.5.2014 16:23:30)

Odlicni vesti. A terapija imase nekoja posebna?




kapina -> RE: Стерилитет кај мажот? (30.5.2014 16:58:02)

Nemase terapija druga nikakva e sega me maci samo toa koga ke gi pustam pred komisijata za IVF stariotspermogram koj e star1ipodl I e los I noviot sto e ureden sto ke bide. site parameteri sto se tamu ma spermogramot se e vo red nema nisto parameter
no I jas bev vidno iznenadena ne ocekuvav oti ke bide ureden so samoto toa sto mm piese samo sumlivi tableti koj sodrzat vit a c I e I cink I selen dva meseci jadese med lesnici ne pecenii domati ne prskani so nisto za pobrzo zreenje




Melanija RR -> RE: Стерилитет кај мажот? (30.5.2014 17:02:46)

kapina i LoveableMe RR [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif] многу ми е мило за двете





Hopeful RR -> RE: Стерилитет кај мажот? (30.5.2014 17:02:50)

Loveable Me, супер! А штом е добар спермограмот, ти држам среќа и за природно [sm=modricrtici.gif]
[sm=smiley36.gif]

kapina, штом стариот спермограм е повеќе од 1 година, воопшто не го ни носи. Направете уште еден за месец дена и поднесете ги тие два. Со среќа [sm=smiley1.gif]




Kvisko -> RE: Стерилитет кај мажот? (30.5.2014 17:19:25)

Капина супер за подобрувањето. Сега само напред се надевам ќе си дојде бебето само од себе. Ете и сама си доказ дека спермограм се поправа зашто е многу променлива категорија.
На тебе и на LoveableMe ви поскаувам многу среќа наредниве неколку месеци и брзо да частите за бебиња. Тоа и го заслужувате ептен многу.




LoveableMe RR -> RE: Стерилитет кај мажот? (30.5.2014 21:50:41)

Фала Ви девојки, да ви се враќа што сакате, сопругот примаше витамини и јатгкасто овошје, многу салатизеленчуци, без сувомеснати производи, тоа до пред некој месец. А и повеќе буги буги од порано[sm=zz_bounce.gif], еден период бевме даун поради неуспешното ИВФ. Претпоставува од се по малку му се подобриспермограмот. [sm=smiley36.gif]

Капина за ИВФ ќе ти одговорам во Информации за остварување на правото на ИВФ преку ФЗО.




Lilja Maria -> RE: Стерилитет кај мажот? (30.5.2014 21:55:48)

Супер!!!Ајде сега да си добиеш и [sm=duda.gif] најбрзо и во најскоро време.За спермограм поправање клучна е правилната исхрана,таа секогаш дава резултати!




sasaiciko -> RE: Стерилитет кај мажот? (31.5.2014 12:37:31)

Devojki pomos
dali mozete da mi preporacate dobar uroplog za mm mi treba, bidejki ovoj sto go ima iskreno za nisto ne go biva - za podobruvanje na spermata mu preporaca spermo trend megutoa veke edna godina gi pie a nema nikakvi podobruvanja




LoveableMe RR -> RE: Стерилитет кај мажот? (31.5.2014 21:01:41)


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Devojki doktorite za spermogramot na mm rekoa deka e odlicen so60posto progresivno podvizni vkupen broj 75 mil 65posto normalni drugo sto sakav da napisam e toa sto jas koga imav eserihija colli I mm piese zinnat apcinja I jas na nego lani I leukocitite vo spermata mu se bile pokaceni normalno e do 10 otsto a on e imal20 otsto spermogramot go pravese vo strumica vo edna privatna laboratorija I na privatno plati samo300denari I minatata godina I sega vo istata klinika gi pravese spermogramite


ИЗВОРНА ПОРАКА: brm_brm

Kapina a sto primase za spermogramot tm?


Сасичко, Ставридис во Рес Хумана или синот негов на Клиника имаат глас на добри доктори. Читајте погоре што сме пишувале за подобрување на спермограм.




virgo -> RE: Стерилитет кај мажот? (31.5.2014 21:27:42)


ИЗВОРНА ПОРАКА: sasaiciko

Devojki pomos
dali mozete da mi preporacate dobar uroplog za mm mi treba, bidejki ovoj sto go ima iskreno za nisto ne go biva - za podobruvanje na spermata mu preporaca spermo trend megutoa veke edna godina gi pie a nema nikakvi podobruvanja

Nie imame pozitivno iskuvstvo so Dr. Ante Serafimovski vo GOB 8-mi Septemvri.
Go biva chovekot, a za spermotrendot i neznam bash zoshto i mm gi pieshe i kaj nego ne deluvaa, probajte so tribestan (ama prvo konsultirajte se so doktorot)




kapina -> RE: Стерилитет кај мажот? (31.5.2014 21:36:09)

Piese zinnat apcinja esenta oti kaj mene imase bakterija eserihija coli a kaj nego spermokulturata I brisot od uretra bea uredni no leukocitite bea pokaceni I nikoj od doktorite ne go primeti toa ako do10 e normalno kaj nego bea20 posle dva meseci zimata piese sumlivi tableti od eurofarm mu gi zemav prvo od Skopje posle od strumica I bea145den oni sodrzea cink selen vit a e I c I jadese lesnici ne peceni sekojden. I cist domasen med livadski I domati neprskani od pesticidi posto rabote vo oranzerii jadese ekoloski ispravni. I doktorite se cudea duri kako go sredivme imase ovde eden star svajcarski doktor I on covekot ni kaza sto kako I mojot privaten ginekolog go kaza istoto I toa e




kapina -> RE: Стерилитет кај мажот? (31.5.2014 21:38:29)

Da da I jas imam slusnato pozitivni iskustva za dr stavridis od edna koleska




Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>