RE: Посебен прашок за алишта за бебе (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родителиПорака


MamaOhrid -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 15:05:15)

Син ми има пет и пол месеци и досега ниту една облека не му ја имам испеглано, ни пелени, ни триалголници. Пу, пу, да не слушне лошото, по телото не гледам реакција. 
Палешка РР -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 15:07:38)

Јас перам со Бонукс и ставам омекнувач бел Бохор. На рака алиштата и ги перам со Нила балзам.
Кога Миа се исфрли на лицето докторката ме праша дали перам со Ариел, затоа што од тој прашак бебињата така реагирале. Не би препорачала Ариел.
А за пеглање - пеглам буквално се што е нејзино, од сите страни.
lukas -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 15:10:18)

znaci so ariel da ne peram poveke...preporacaj mi nekoj detski...od site ovie drugi prasaci da vi kazam sne sum zadovolna...ni duel ni bonuks ni meriks...kazete mi nekoj so ne e jak i so e nezen...pozdrav...
melody -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 15:16:32)

Ovde koristam Roxy bebeski ima za racno i masinsko perenje i e preubav prasok.Se stava mnogu malce od nego znaci 2kg i go  koristev edno 3 meseci , peram sekoj vtor den ,a kako pere nemam zborovi.Se mislam duri i nasite alista da pocnam da gi peram so istiot.Cenava e na 2 kg 7 liri znaci okolu 110 denari, dzabe[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image].
zami -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 15:19:37)

Kaj bebinjata vazno e da ne se menuva premnogu cesto prasakot, kako i bilo koe drugo sredstvo za higiena (mleko sampon i sl).

A peglanjeto e dezinfekcija i voedno kontrola na alistata.
Jas pri peglanje gi zabelezuvam site nedostatoci (iskinato isflekano) a i na dvapati mi se ima sluceno da najdam osa vo alista koi se susele nadvor.

mami -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 15:20:14)

Аууу па ти поминуваш дури и поефтино од мене..Тој ние што го користиме, бебешкиот од Амвеј има 2,5 кила, чини некаде околу 1500-1600 ден и трае некои 6-7 месеци..А сите алишта ги перам со него, и наши и негови
melody -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 15:27:51)

Ovde mami prasacite za perenje i omeknuvacite se mnoguu eftini za razlika od MK,sega vidov vo vtornikot promocija na Persil 7 kg so 1 l omeknuvac 15 liri znaci okolu 450 den, a be dzabe navistina i da ne zboram za kvalitetot sto pati podobar od nasive prasoci
April -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 15:38:04)

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

znaci so ariel da ne peram poveke...preporacaj mi nekoj detski...od site ovie drugi prasaci da vi kazam sne sum zadovolna...ni duel ni bonuks ni meriks...kazete mi nekoj so ne e jak i so e nezen...pozdrav...


зошто да не переш со ариел ако до сега немало реакција? ариел е според мене најдобар прашок [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] Ariel + Ornel Baby Soft = најубав мирис на свет


lukas -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 16:02:33)

fala.............
Mila na mama -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 18:05:28)

И јас перам со ариел и многу сум задоволна, а кај Мила нема никаква реакција.
lilit -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 18:15:25)

Kога Марко беше мал алиштата му ги перев со TIDE според мене најдобар прашок .Беа бели како снег а тие од понежна ткаенина соНила.Омекнувач не ставав а после ленор со бебето
ananikol -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 18:18:04)

Jas mislam da si nastavam so Arilel koga ke se rodi  [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] samo so ke gi ostavam povtorno na uste edna cista voda da pominat.
Taka pravev i so sin mi pred 16 godini,ama ne se sekavam koj prasok togas go koristev.
topce -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 18:36:19)

со истиот прашок што ги перам нашите алишта ги перам и алиштата на Анастасија.На почетокот ние користевме плав ленор ама некако попрактично ми беше со еден ленор, а тоа е бебшкиот ленор.Алиштата било наши било на дете ги плакнам два пати и ништо не перам на раце.
bebeeee -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (12.3.2010 18:37:01)

hahah
dragana_vane -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.3.2010 10:23:13)

Nikogas ne sum mu oblekla alista na bebeto nepeglani, i nikogas nema da mu oblecam, nerazbiram zosto da ne se peglaat alistata. Prv pat slusam vakvo nesto. Nasite gi peglam sekogas a kamoli na bebeto[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
lukas -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.3.2010 10:49:41)

jas ete pocnav da ne mu gi peglam iskreno i ete fala mu na gosposd se e vo red...tret den veke....pa ke vidime natamu...ke mu gi peglam samo bodinjata so mu se direktno na koza...pozdrav...
Cacko -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.3.2010 19:20:26)

ИЗВОРНА ПОРАКА: dragana_vane

Nikogas ne sum mu oblekla alista na bebeto nepeglani, i nikogas nema da mu oblecam, nerazbiram zosto da ne se peglaat alistata. Prv pat slusam vakvo nesto. Nasite gi peglam sekogas a kamoli na bebeto[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

da se cudis[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
pa i ja ne i gi peglam alistata na Elena ,osven prviot mesec sto se izbudaliv[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]pa eve super e
btw i moite ne gi peglam,samo gi istresuvam dobro,pa na zakacalka i top,sem nesto sto mora[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
MamaOhrid -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.3.2010 19:29:00)

Мислам дека нема потреба од пеглање бидејќи така бебето може да стане уште понежно и да се навикне исклучиво на пеглани алишта, па да покажува некаква реакција на кожата кога ќе облече нешто непеглано. А, нели неможе вечно да се пегла? [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Cacko -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.3.2010 19:29:45)

taka e sestro,ne moze[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
lukas -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.3.2010 22:08:22)

taka e.....
Mamicka3 -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.3.2010 22:29:54)

Потпис
Cacko -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (13.3.2010 22:33:17)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
ne tuku potpisuvaj nego staj slikite
dragana_vane -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (21.3.2010 11:54:25)

Mozebi ke se ufrlam vo temava , no neznam kade da pisam. Koga sme kaj perenjeto, na koja temperatura gi perete alistata na bebusot, onie trenercinja, (sareni alista, ) a na koja tetra pelenite osmickite, (belite)? Navistina nekojpat mislam da ne sum ja utnala rabotata?
Палешка РР -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (21.3.2010 12:02:49)

Пелени на 90 С, а сите горни алишта на 40 Ц, всушност на рака ги перам за да не се упропастат.
Mila na mama -> RE: Посебен прашок за алишта за бебе (21.3.2010 12:28:17)

Јас пелени не сум перела никогаш, а се останато перев и перам на 60 степени со Ариел и нема утка ниту се собрале ниту се изгубила бојата чисти се нема флеки од храна. Омекнувач не ставам, а на рака ништо не сум испрала освен ако не е посебно назначено на етикетата дека мора на рака. Имама чувство дека рачно испранотот никогаш не ми е доволно чисто или доволно исплакнато од прашок.
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>